"Materiał informacyjny o demonstracji partii opozycyjnej nie powinien być prześmiewczy!"

Szefowa Biełsat TV, Agnieszka Romaszewska-Guzy, jest przekonana, że PiS może wygrać wybory parlamentarne. Najbardziej może w tym pomóc "zużywanie się" PO. Dziennikarka jest oburzona sposobem relacjonowania sobotniego marszu. - To było coś tak skandalicznego, że z obrzydzeniem na to patrzyłam - oceniła materiał Macieja Knapika dla Faktów TVN.
Agnieszka Romaszewska-Guzy jest przekonana, że Prawu i Sprawiedliwości uda się wygrać wybory parlamentarne. Szefowa Biełsat TV od razu zaznaczyła, że nie jest pewna, czy partii Jarosława Kaczyńskiego uda się zdobyć poparcie, które wystarczy do samodzielnego rządzenia.

Jak mówiła w "Poranku Radia TOK FM", w zdobywaniu poparcia wyborców nie pomoże PiS radykalizacja. A kluczem do sukcesu może być to, że rządząca od 2007 roku Platforma Obywatelskiej "zużywa się". Jak każda partia rządząca.

Elementem walki o wyborców był sobotni marsz zorganizowany w Warszawie. Romaszewska-Guzy przyznała, że nie była przekonana do pomysłu organizowania protestu - dotyczącego sfałszowanych wyborów - akurat w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Wątpliwości rozwiało przemówienie Jana Olszewskiego odczytane podczas manifestacji.

- Według byłego premiera chodzi o pewną walkę o demokrację, której największą zdobyczą są wolne wybory. Jeśli więc są poważne wątpliwości, co do wolnych wyborów, a nie widać, żeby władza się tym martwiła, to jest to dobry moment, by demonstrować - wyjaśniła szefowa Biełsat TV.

"Odrażające"

Romaszewska-Guzy skrytykowała sposób relacjonowania marszu. Szczególnie nie spodobał jej się materiał Macieja Knapika w niedzielnych Faktach TVN. - To coś tak skandalicznego, że z obrzydzeniem na to patrzyłam. Dobór rozmówców był groteskowy. Pokazanie marszu było groteskowe. Kiedyś też pokazywano zwariowane staruszki i zakonnice, jak relacjonowano wizyty papieża - mówiła.

Dziennikarki nie przekonały argumenty gospodyni "Poranka Radia TOK FM", że materiał był prześmiewczy i skupiał się na postaci Joachima Brudzińskiego, który z mikrofonem w ręku zagrzewał manifestantów do skandowania haseł.

- Materiał informacyjny o demonstracji opozycyjnej nie powinien być prześmiewczy. A jeśli jest, to trzeba wiedzieć, że się prowokuje nienawiść ludzi. Bo się szydzi z ludzi - ripostowała Romaszewska-Guzy.

Błąd

Według dziennikarki sejmowa większość zrobiła błąd, odrzucając w pierwszym czytaniu przygotowany przez PiS projekt zmian w Kodeksie wyborczym. - Projektu nie skierowano nawet do prac w komisji. Tym samym powiedziano, że mamy supersystem wyborczy. Doprowadził do tego, co się wydarzyło, ale jest super. To zdumiewające, że wszyscy się zajmują tym, że PiS protestuje. A nikt nie zajmuje się tym, co zrobić, żeby kolejne wybory nie odbyły się takim skandalem jak ostatnie - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:
Komentarze (44)
"Materiał informacyjny o demonstracji partii opozycyjnej nie powinien być prześmiewczy!"
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  ależ, panienko Romaszeszewska, to był PiS KABARET W DRODZE!
  Z WODZIREJEM B R U D Z I Ń S K I M, wrzeczczącym kretynem i nie ma co zaklinać, to był paranoidalny kabarecik!

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  i kto to mówi? niech się zajmie swoim narodem a nie kracze jak PiS jej karze.

 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Panienko z obrzydzeniem to patrze na ta mlaskajaca, bezzebna gebe Prezesa teraz tez z pania w rodzinnym PiSowskim albumie. Obrzydliwe!

 • atyczarownico

  Oceniono 3 razy 3

  Nie świętej pamięci Romaszewskiego już nie, ale głupota przez niego preferowana została w rodzinie

 • plorg

  0

  "Materiał informacyjny o demonstracji opozycyjnej nie powinien być prześmiewczy."

  Ależ to jest poziom dzisiejszego "dziennikarstwa".
  Zamiast informować - manipuluje - kogo lubić a kogo nie.

 • 1pirat2

  Oceniono 7 razy 5

  Jak poważnie traktować ludzi jak oni sami, nie dosłyszeli zachrypniętego Brudzińskiego, który wychrypial " kto idzie" odpowiedzieli - złodzieje- oszuści?:-)

 • 7ogamihcra

  Oceniono 28 razy 22

  Tylko dlaczego parszywe antypolskie pisowskie kanalie niosły w pochodzie sztandary w polskich barwach narodowych ?
  Tak tak, Pani Guzy i ja też z obrzydzeniem patrzyłem na ten antypolski marsz, a słuchanie tych antypolskich pieniackich bredni trzeba było po chwili wyłączyć z powodu odruchu wymiotnego.

 • chi_neng1

  Oceniono 27 razy 21

  "Odrażające"

  Odrazajaca jest "obiektywnosc" tej pani, ktorej nota bene nie znam...???

  Wszystko wskazuje na to, ze "babsztyl Kopacz", Prezydent Polski jako Jaruzelski odczytujacy ogloszenie, hasla tego marszu... etc, sa jej bardziej bliskie sercu i ma wieksze wyrozumienie dla takowych.

  Jeszcze bardziej zdumiewajacy jest fakt, twierdzenie, ze sie "nic nie robi w kwestii problemow zwiazanych z wyborami".

  PKW zostalo wymienione, nowy system informatyczny jest juz zamowiony, prezydent mial rozne i kilka spotkan. Planowane sa wszelkie mozliwe posuniecia w celu unikniecia podobnych problemow przy nastepnych wyborach...

  Wiec, gdzie ta pani mieszka, wlasciwie i w jakim swiecie ona zyje?
  Rozumiem, gdybym ja nie nie byla na biezaco, ale ona, ktora osmiela sie na tego rodzaju krytyke ?
  Rozumiem, ze jej marzeniem jest by Kaczynski wygral wybory.

  Moze wlasnie to jest potrzebne calej Polsce, by wreszcie pewne sprawy do wszystkich dotarly?
  By wreszcie zrozumieli o co naprawde i z kim powinni walczyc?
  Wszyscy bez wyjatku.
  Bo jak narazie, to walcza tylko jedni;
  O obalenie i przejecie wladzy!

 • adawlo221

  Oceniono 13 razy 7

  a ja z obrzydzeniem patrzę na te anorektyczkę. No ale coś trzeba robić aby zostać senatorką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX