Nowak: Złożyłem rezygnację z mandatu poselskiego. Ze skutkiem na koniec miesiąca

Sławomir Nowak wyjaśnia niuanse dotyczące złożenia przez niego mandatu poselskiego. Tym razem dowiedzieliśmy się, że nastąpi ?ze skutkiem na koniec tego miesiąca? - stosowne pismo miało już trafić na ręce marszałka Sejmu. A oświadczenie o zrzeczeniu się Nowak miał złożyć ponad dwa tygodnie temu.
Sławomir Nowak poinformował na Twitterze, że złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z mandatu poselskiego "ze skutkiem na koniec tego miesiąca". Dodał, że teraz "zamyka formalne sprawy biura poselskiego". Była to jego reakcja na pojawiające się pytania o jego status formalny - czy jest nadal posłem czy już nie?

"Decyzja o mandacie subiektywna"

Jeszcze 27 listopada, tuż po wyroku sądu skazującego Nowaka na karę grzywny za nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym, poseł pisał, że złożył marszałkowi Sejmu "oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu posła". Wcześniej kilkakrotnie zmieniał w tej sprawie zdanie.

Karierę Nowaka, byłego ministra infrastruktury, załamała ujawniona przez "Wprost" tzw. afera zegarkowa - polityk został w lutym oskarżony o składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Kolejne kłopoty polityka zaczęły się po ujawnieniu przez "Wprost" jego rozmowy z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem; treścią nagrania zainteresowała się prokuratura.

Jeszcze w czerwcu Nowak zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, przebąkiwał o zakończeniu kariery politycznej. W połowie września "Rzeczpospolita" informowała, że polityk zmienił zdanie i nie chce składać mandatu poselskiego. "Decyzja o mandacie subiektywna - moja i tylko moja - jako taka może się zmieniać" - pisał Nowak na Twitterze.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (258)
Nowak: Złożyłem rezygnację z mandatu poselskiego. Ze skutkiem na koniec miesiąca
Zaloguj się
 • ronald6

  0

  A ZA CO wziol. te poliskarty sejmowe.ZLODZIEJ!!!

 • ronald6

  0

  Nowak ty jak inne s.?.y Ty masz HONOR w du...e???Chec pieniadza zabija.Ksieza juz to odczuwaja

 • ka-ra-oke3

  Oceniono 1 raz 1

  Do tej pory zadaję sobie pytanie- jemu podarowali zegarek i musi ustąpić z posłowania?
  A co z tymi co ich złapali na złodziejstwie (kamiński i spólka?) Oni nadal sa posłami.
  Ja na miejscu Nowaka wcale bym nie oddawał mandatu.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda mi Pana, to byla dintojra takze ze strony zawistnych, glownie mezczyzn, dziennikarzy. Ale - powinien sie Pan nauczyc, ze jak ktos ma taka jak Panska aparycje w kraju nad Wisla, to nasi brzydcy mezczyzni a i kobiety bez szans, atakuja jak moga. Musi byc polityk brzydki, cuchnacy i glupi, do tego niskiego wzrostu - wtedy jest uwielbiany. Bledem Panskim bylo to, ze Pan o tym zapomnial. Poza tym - warto bylo nie wpisywac tego taniego na Zachodzie zegarka? Glupie polskie przepisy, a zony Hofmanow futer nie wpisuja choc sa drozsze pewnie.

 • si-si2

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego przepłacił Pan za Pendolino aż 250 milionów ???????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • red.bmx

  Oceniono 1 raz 1

  Słowo to wazna rzecz,
  Zapowiedział, ze:
  jak nie wygra wyborów to zrezygnuje ze stanowiska,
  jak brat bedzie prezysenten ti on nigdy nie będzie premierem,
  nigdy nie wejdzie w koalicję z LPR-em. ITD.
  U tego pana słowo to ważna rzecz.Widzi u kogoś w oku zdźbło a u siebie nie widzi belki
  i.

 • hh7

  Oceniono 2 razy 0

  A suweniry za pendolino?

 • marchwianka.0

  Oceniono 3 razy 1

  Nie dyskutuje się z wyrokami sądów. I myślę, że ten jest słuszny. Ale dlaczego prokuratura nie skierowała do sądu oskarżenia przeciw posłowi, który nie wpisał samolotu ani przeciw temu, który nie wpisał pożyczki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX