Prawica wiwatuje: "Znikają plakaty z Czubaszek i Nergalem". Empik zaprzecza

"Otrzymujemy informację z różnych polskich miast, że materiały promocyjne z Marią Czubaszek i Nergalem zniknęły z wielu salonów Empiku" - mówi Mariusz Dzierżawski, ogłaszając jednocześnie sukces "kilkudziesięciu tysięcy ludzi". Sklep jednak dementuje doniesienia prezesa Fundacji Pro.
"Nie dostaliśmy żadnej oficjalnej informacji. A szkoda, bo zareagowalibyśmy bardzo pozytywnie - w końcu Empik powróciłby do rzeczywistości. Chociaż taki komunikat do nas nie dotarł, to jednak otrzymujemy informację z różnych polskich miast, że materiały promocyjne z Marią Czubaszek i Nergalem zniknęły z wielu salonów Empiku. To też jest dla nas powód do radości" - mówi w rozmowie z wPolityce.pl Mariusz Dzierżawski.

Dzierżawski jest jedną z osób, które zainicjowały bojkot Empiku, po tym jak w przedświątecznej kampanii reklamowej sklepu pojawili się - posługując się słowami autorów protestu - "satanista Adam "Nergal" Darski i propagatorka aborcji Maria Czubaszek".

Spoty z satyryczką i muzykiem to część kampanii pod hasłem "Empik każdego inspiruje inaczej". Wzięli w niej udział także aktor Cezary Pazura i wokalista Dawid Kwiatkowski.

Prezes Fundacji Pro - prawo do życia tłumaczy, że w bojkocie chodzi o to, by nie pozwolić na "grasowanie w przestrzeni publicznej ludzi, którzy obrażają innych i promują zło". "Cieszymy się, że zasięg zła zmniejszył się dzięki naszej akcji" - dodaje w wywiadzie.

"Zgodnie z planem"

Inne informacje znajdują się jednak na facebookowej stronie Empiku. "Kampania jest kontynuowana (zarówno w TV, prasie, jak i w salonach Empik). Zgodnie z planem miała przebiegać z różnym natężeniem na poszczególnych platformach" - czytamy odpowiedź sieci na pytanie zadane przez internautę.

Empik precyzuje, że część plakatów zniknęła z salonów, żeby zrobić miejsce na materiały promocyjne konkretnych produktów i premier.

Więcej o:
Komentarze (16)
Prawica wiwatuje: "Znikają plakaty z Czubaszek i Nergalem". Empik zaprzecza
Zaloguj się
 • che-ban

  Oceniono 2 razy 2

  Dziwne mój wpis o tym, że Empik omijam bo jest po prostu drogi nie wszedł?? Psipadek??

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Nergal na lepszą dziewczynę cię nie stać ?

 • sajan212

  Oceniono 7 razy 5

  mariusz dzierżawski ogłasza sukces? a gdzie tu sukces ja się pytam? kiedyś przychodzi pora, że stare plakaty zastępuje się nowymi - z każdą reklamą tak jest. jeśli ten fakt pan mariusz określa jako sukces to trochę śmieszne. nie widzę żeby tłumy w empikach choć trochę zmalały, a to jest raczej wyznacznikiem czy bojkot coś wskurał.

 • maximus9044

  Oceniono 8 razy 2

  Dzierżawski! Czegoś ty się ochlał że zmyślasz takie pierdoły?! Wskaż z jakich Empików otrzymałeś takie informacje??? Jeśli ich nie masz to siejesz zamęt tak jak twój mały idol!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy -14

  No dobra, niech Nergal zostanie, ale Czubaszek?
  L i t o ś c i !

 • 11111

  Oceniono 21 razy 7

  led2007 napisał .Mariusz Dzierżawski nie dorósł Pani Marii Czubaszek i Panu Nergalowi do pięt! Typowy, cukrowy, burak prawicowy!
  Można i tak napisać.
  Mariusz Dzierżawski nie dorósł Pani Marii Czubaszek i Panu Nergalowi do pięt! Typowy, pastewny, burak prawicowy!

 • faustxyz

  Oceniono 30 razy 18

  Mdli mnie na myśl, że taki Dzierżyński czy Elbanowscy (też baaardzo Rydzykowi) z tego sobie żyją. Totalna bezproduktywność, wręcz szkodliwość społeczna, plus promowanie głupoty, zaciętych ust, smuty, fochów, uważanie się za namaszczonego do pouczania i narzucanie się ze swoimi urojeniami. Jedyne co dobre z tego wynika, to lekcja żywej historii, patrzcie to tacy ludzie parę wieków temu, bez mrugnięcia okiem pakowali ludzi na stosy, ćwiartowali z bozią na skrzywionych paszczach, tacy donosili na Łyszczyńskiego, tacy wycinali w pień Inków, tacy sporządzali indeksy dzieł zakazanych. Empik pewnie się ugiął, bo tu wszyscy wymiękają przed kk, ale to dla nich ciągle mało, de facto pozbawiają Nergala i Czubaszek praw obywatelskich, ale i to im mało, najchętniej widzieliby ich na stosie, ew. przystaliby na dyby. Pociesza jedynie, że im więcej chorych akcji tych kretynów, tym szybciej ludzie się otrząsną i nastąpi przesilenie.

 • clash67

  Oceniono 32 razy -18

  Nie wiem o co ten protest, ale akurat oni to by pasowali idealnie do reklamy fajerwerków, bo są specjalistami od palenia. On biblii, ona papierosów, jeden za drugim.

 • compagno

  Oceniono 36 razy 20

  To tak zwani "zaangażowani katolicy" z kompleksami, oni tak mają. Empik powinien teraz od frondzi zażądać publikacji sprostowania w trybie przewidzianym przez prawo prasowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX