Błaszczak: Rząd ukrywa dowody ws. "afery Sikorskiego". A Kopacz się zaryglowała

Odtajnienia książki rejestrów BOR i postępowania komisji etyki poselskiej ws. rzekomej "afery Sikorskiego" - domaga się PiS. Chodzi o 80 tys. zł, jakie obecny marszałek Sejmu otrzymał w ramach ekwiwalentu za przejazdy samochodem prywatnym. - Sprawa dotyczy uczciwości, a w zasadzie jej braku u drugiej osoby w państwie - grzmiał w Sejmie Mariusz Błaszczak.
- W sprawie "afery Sikorskiego" pani premier Ewa Kopacz nabrała wody w usta, zaryglowała się w swojej kancelarii. Rząd ukrywa dowody - przekonywał Błaszczak. Jako przykład wspominał fakt złożenia oficjalnego zapytania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na które jednak nie otrzymał odpowiedzi. - Chodzi o książkę rejestrów BOR, na podstawie której możemy stwierdzić, czy Sikorski wyłudził 80 tys. zł czy nie - relacjonował szef KP PiS.

- Muszą tam być odnotowane wszystkie przypadki, w których on rezygnowałby z ochrony BOR-u. Muszą tam być odnotowane również przypadki podróżowania samochodem prywatnym w asyście funkcjonariuszy - tłumaczył.

Odtajnić dokumenty BOR

- Ten dokument powinien być odtajniony i może doprowadzić do tego szefowa MSW - żądał. Błaszczak poinformował również, że PiS złoży wniosek do komisji etyki, aby ta zbadała postępowanie Radosława Sikorskiego.

Przypomnijmy: zamieszanie wokół "afery Sikorskiego" wybuchło, gdy tygodnik "Wprost" poinformował, że polityk dostał 80 tys. zł ekwiwalentu z Sejmu za podróże prywatnym samochodem mimo tego, że jeździł przecież jako minister (MSZ) służbowymi limuzynami. - Kwota 80 tysięcy złotych jako zwrot kosztów przejazdu samochodem prywatnym dotyczy okresu 7 lat, i to zaledwie 1/3 limitu przysługującego ówczesnemu ministrowi spraw zagranicznych za ten okres - tłumaczył niejasności Sikorski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (75)
Błaszczak: Rząd ukrywa dowody ws. "afery Sikorskiego". A Kopacz się zaryglowała
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Pan Błaszczak ma 100% racji.

 • razb1947

  0

  P Kopacz ma wstyd się pokazać mediom i wszystkim tym co głosowali na PO przez Sikorskiego który wziął 80 tys.zł. na paliwo i czy faktycznie za te 80 tys. zł.kupił paliwo czy wsadził w swoje głębokie kieszenie ?

 • wiesscar

  Oceniono 2 razy 2

  patrze na wczesniejsze wpisy i nie widze dobrej woli u internautow by panstwo bylo transparentne,
  nie atakujcie Blaszczaka tylko sie domagajcie by sprawdzono Sikorskiego,

 • tetradrachma

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczyński & Co. to łajdactwo. Tym niemniej wielu Polaków już zrozumiało, że polski system partyjny promuje hołote, korupcję, nepotyzm i burdel. Problem nierozwiazalny. Skąd brać mądrych i moralnych skoro 80 % Polaków to motłoch ?!

 • ryllaa

  Oceniono 2 razy 0

  Płaszczak, ty wstrętna, wyblakła kacza mordo!Na ciebie to nawet szkoda śliny, by napluć ci w pysk!

 • kniazwitold

  Oceniono 2 razy 2

  Kto napisze zawiadomienie do prokuratury przeciwko płaszczakowi?

  Za obrazę urzędującego funcjonariusza publicznego?

 • bozmat1

  Oceniono 4 razy 2

  Sikorski niczym się nie różni od Hoffmana - obaj maję mentalność sklepikarzy

 • lob1

  Oceniono 2 razy 2

  Oj,Ty Błaszczaku!uważaj na siebie i nie podlizuj się szefowi,bo możesz wylecieć tak jak Hoffman.

 • Kidler Jan

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo RADEK nie daj się obwiniać ,,Cóż OŚMIORNICZKI były dobre sam bym zjadł ale nie ma kasy a za cudzo kasa bym nie przełknąć nie potrafił ....Ale Kaczorka na Święta bym schrupał ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX