Stankiewicz: Sikorskiego w PO uważają za "bufona z zamiłowaniem do luksusu za publiczne pieniądze"

Atmosfera wokół Radosława Sikorskiego gęstnieje. Po sprawie ryczałtów za podróże autem wypłynęła sprawa urodzin w Helenowie za publiczne pieniądze. Została jednak szybko zdementowana, co marszałkowi Sejmu może tylko pomóc. Andrzej Stankiewicz w "Rzeczpospolitej" pisze jednak, że prędzej czy później znów usłyszymy o "słabości Sikorskiego do wygodnego życia za publiczne pieniądze".
Wczoraj media obiegła informacja, że Radosław Sikorski wyprawił urodziny w pałacyku MON w Helenowie za 200 tys. zł z budżetu resortu. Szybko okazało się, że koszt imprezy wyniósł 14 tys. zł, co marszałek Sejmu pokrył z własnych środków.

Poświęcenie dla państwa z finansową stratą

Andrzej Stankiewicz pisze w "Rzeczpospolitej", że chybione zarzuty pomogą Sikorskiemu "wykaraskać się" z poważniejszych zarzutów - pobierania nienależnych ryczałtów za służbowe podróże prywatnym samochodem.

Zdaniem dziennikarza jest kwestią czasu, aż znowu usłyszymy o "słabości marszałka Sejmu do wygodnego życia za publiczne pieniądze". "Sikorski - o czym mówi otwarcie swoim współpracownikom - uważa swoją rynkową wartość za wyjątkowo wysoką. I jest przekonany, że pracując dla polskiego państwa, po prostu się poświęca i finansowo na tym traci". Stąd wystawne kolacje znane z taśm "Wprost" i kontrowersje wokół samochodowych ryczałtów.

Bufon z zamiłowaniem do luksusu

Według Stankiewicza politycy, a zwłaszcza członkowie rządu, traktują sejmowe pieniądze na podróże prywatnym autem "jako swoisty dodatek należny za sam fakt zasiadania w parlamencie".

Jednak Sikorskiemu nic nie grozi - podkreśla dziennikarz. Choć w partii uważany jest za "bufona z nadmiernym zamiłowaniem do luksusu za publiczne pieniądze", to jednocześnie jest postacią zbyt wyrazistą, by podzielić los Hofmana i spółki.

Cały tekst w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (33)
Stankiewicz: Sikorskiego w PO uważają za "bufona z zamiłowaniem do luksusu za publiczne pieniądze"
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Ci politycy
  To taka rasa,
  W której bufonów
  Jest cała masa.

 • klossbruner

  Oceniono 2 razy 2

  Przy korycie trzeba sie nachapac i ochlapac do maksymum jak umazana pomyjami swinia...

 • klossbruner

  Oceniono 2 razy 2

  co chcecie od Radka? Przeciez to angielski Lord wychowany w palacach krolowej anglii...

 • andante7744

  Oceniono 2 razy 0

  Nie dziwcie się przyjaciele ekscentrycznym upodobaniom naszego Marszałka. Wszystko inne, w jego przypadku, jest równie ekscentryczne. Np. historia jego wykształcenia, absolwenta – było nie było – Oxfordu. Problem w tym, że Oxford to miasto położone nad Tamizą i oprócz profesorów uniwersytetu mieszkają tam szewcy, sprzątaczki i kucharze - nie wiadomo więc u kogo nasz MARSZAŁEK uzyskał dyplom. Biorąc pod uwagę zamiłowanie do ośmiorniczek i wykwintnych dań stawiałbym na kucharzy.
  Bardzo ciekawie wykształcenie Sikorskiego opisuje Wikipedia. W 1981 pełnił funkcję przewodniczącego uczniowskiego strajku w Liceum Waryńskiego … za co został prawdopodobnie relegowany, bo po trzech miesiącach wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie podjął naukę w Pembroke College of Oxford i po trzech latach uzyskał tytuł LICENCJATA. I to wszystko !!! Najciekawszy jest dalszy ciąg:
  < Później, zgodnie z tradycją, uniwersytet ten na wniosek Radosława Sikorskiego wystawił mu także dyplom Master of Arts, uzyskiwany bez pobierania dalszej nauki po co najmniej siedmiu latach od immatrykulacji >.
  Jaka to tradycja pozwala uniwersytetowi nadawanie tytułów bez pobierania nauki ??? Czy ta sama, która z Bartoszewskiego uczyniła profesora ? Oczywiście profesora prasowego lub jak niektórzy mówią profesora TVN – bo żadnego innego prawa do używania tego stopnia on nie posiada.
  Podsumowując: Byłym ministrem obrony , ministrem spraw zagranicznych, a obecnie marszałkiem Polskiego Sejmu jest maturzysta, licencjat i magister < honoris causa > szkółki, która ma w zwyczaju nadawanie tytułów bez pobierania nauk. Serdecznie gratuluję wszystkim Polakom !

 • monci1974

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież facet był pierwej w PiS-ie. A PiS to nie partia, to stan umysłu. Mowa ciała człowieka zdradza jego cechy. Prawda - bufon. Wykształcony, obyty (A. Applebaum!) a jednocześnie wyłazi z niego często kmiotek.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Stankiewicz, pewnie rodzina stankiewicz od smolenskiego krzyza (podobny, nawet w stylu) to PiSowa wtyczka udajaca niemrawo kogo innego. Uzalezniony "niezalezny" zawsze öpisze tak, aby na dobro PiSie wyszlo.

 • junkamm

  Oceniono 4 razy 0

  sikors..... do wiezienia odebrac mu imunitet byfonowi za czyjąs krzywde za głód narodowy za cierpienie ludzkie

 • junkamm

  Oceniono 4 razy 0

  w tv republika trasmisji z obrad z brukseli wsp sfałszowanych wyborów w polsce. inne stacjie zdradzieckie np polsat telewizjia tvn i polska jedynka nie nadają i nie mówią o tym ani słowa . są to rzadowe stacjie. poprostu zdrajcy narodu . prośba w dniu 13 grudnia jak już proszono w czasie strajku demonstracji na majdanie polskim w warszawie wszyscy muszą robic i kamerowac zachowania prowokatorow polcji i robienie im twarzy najlepiej wyrażnie. jest to potrzebne do zaskarżenia ich przed sądem ale i nie tylko . trzeba uważac na robienie utrudnien ze strony polcji w związku z przyjazdem na majdan . jeszcze jedno . pan kaczynski nie ma nic wspolnego z odpowiedzialnoscią za demonstracjie .oni swoje narod swoje . uczulamy na robienie koniecznie zdjec policji.udowodni sie to w brukseli . bruksela jest za opozycjią i jest wstrząsnieta wyborami sfałszonymi w polsce . podobno bedą powtórzone wybory. najgorszym niszczycielem polskiej demokracji jest prezydent komorow urbanokopacz i cała platforma obywatelska . udowodni sie to w 13 grudnia. polska razem polska razem polska razem . ulica polska mówi tak jednym głosem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX