KNF zamyka SKOK Wołomin. "Utracił płynność finansową"

SKOK Wołomin nie jest już w stanie regulować swoich zobowiązań finansowych - poinformowała KNF na swojej stronie internetowej. Kasa Krajowa odmawiała udzielania jej jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy.
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w komunikacie o zawieszeniu działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie z dniem 11 grudnia. Nastąpiło to w związku z utratą możliwości kasy do regulowania zobowiązań w zakresie wypłaty środków deponentom. SKOK Wołomin wyczerpał wszystkie dostępne środki płynne.

Oznacza to, że wstrzymane są wszelkie wypłaty środków z kasy. Jej klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy.

Dwa dni na decyzję

KNF przez dwa dni będzie oczekiwać na decyzję krajowego SKOK-u o wsparciu finansowym dla wołomińskiego oddziału. Do tej pory Kasa Krajowa tego wsparcia odmawiała.

"Zgodnie z art. 44 ust. 2 pkt 7 ustawy o skok, działalność Kasy Krajowej polega na udzielaniu pożyczek i kredytów kasom. Do czasu zawieszenia działalności SKOK Wołomin, Kasa Krajowa odmawiała SKOK Wołomin, reprezentowanemu przez zarządcę komisarycznego, udzielenia jakiegokolwiek wsparcia finansowego, w tym kredytu płynnościowego" - czytamy w komunikacie.

SKOK Wołomin od czasu aresztowania jego prezesa i wiceprezesa jest pod nadzorem zarządcy komisarycznego, który ujawnił, że kasa w rzeczywistości jest w złej kondycji finansowej - prawie 80 proc. portfela kredytowego to pożyczki przeterminowane.

Jeśli Kasa Krajowa odmówi udzielenia SKOK-owi Wołomin wsparcia finansowego, KNF wystąpi o ogłoszenie upadłości kasy. Jej zobowiązania będzie wtedy musiał pokryć Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>Więcej o:
Komentarze (128)
KNF zamyka SKOK Wołomin. "Utracił płynność finansową"
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkiego czego tknie pis i ich koalicjantów prędzej czy później czeka taki los
  rydzola i jego imperium zła również to dotyczy
  Oby jak najszybciej

 • tag1

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego podatnicy mają spłacać długi protegowanych pis?(przekręt i samouwielbienie)

 • ledwozip

  Oceniono 4 razy 0

  Już wiem, co powie p. Kaczyński - to kolejny atak PO na wolność inicjatywy gospodarczej.

 • st1111

  Oceniono 5 razy -1

  Podziwiam zagraniczne banki w skuteczności niszczenia Polskiej konkurencji.

 • holgerhans

  Oceniono 2 razy 2

  A teraz czas na SKOK Stefczyka. Kolejną pseudofinansową instytucję w Polsce, której bardziej zależy na zarabianiu na odsetkach karnych niż na swojej działalności. Oszuści.

 • dj.80

  Oceniono 2 razy 2

  Aha, a pamiętacie reklamę jakiegś SKOKu sprzed kilku tygodni? Tekst, że dotychczas żaden z członków kas nie stracił swoich pieniędzy? A chwilę wcześniej jedna się przekręciła, ale kasę wyłożył BFG. I pewnie wyłożył wszystkim, bo gwarantuje depozyty do 100 k Euro. A jak ktoś ma taką kasę, to chyba i ma tyle rozumu, żeby się do Skoków nie pchać.

 • dj.80

  Oceniono 2 razy 2

  Najpierw przyboczni Naczelnego Kartofla wyłoili całe konfitury, a teraz za głupotę członków Kas zapłacimy my wszyscy. Tak, my wszyscy, a nie "krwiożercze" banki.
  Jeszcze mogli Amber Gold pod BFG podpiąć.

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  Co na to kartofel?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX