"Time" ogłosił "Człowieka roku". Została nim grupa ludzi walczących z ebolą

- Ci mężczyźni i kobiety wykonali ciężką i niebezpieczną pracę, żeby wyleczyć pacjentów i ochronić nas - powiedziała Nancy Gibbs, redaktor "Time", w NBC. Wygrani stawiają czoła epidemii eboli.
Uhonorowani prestiżowym tytułem są dwaj lekarze, pielęgniarka, kierowca karetki i pracownik służby zdrowia. Wszyscy walczyli ze śmiercionośnym wirusem.

Lekarze w okopach wojny

- To jest po prostu wielki zaszczyt - powiedział jeden z laureatów nagrody dr Kent Brantly dla "Huffington Post''.

- To nie jest tylko wydarzenie historyczne. To wciąż się dzieje. Walczący z ebolą to dzielni i odważni ludzie. Są jeszcze w okopach tej wojny - podsumował Brantly.Pozostali nominowani

Do nagrody nominowani byli m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, piosenkarka Taylor Swift, komisarz NFL Roger Goodell, prezes Apple Tim Cook i prezydent Regionu Kurdystanu w Iraku Massoud Barzani.

Magazyn uznał za najważniejszą informację o protestach w Ferguson. Doszło do nich po tym, jak biały policjant zabił nieuzbrojonego czarnoskórego nastolatka Michaela Browna.

"Człowiek roku"

Nagroda "Człowiek roku" przyznawana od 1927 roku często budzi kontrowersje. Tygodnik nie przyznaje jej bowiem tylko osobom dobrze zasłużonym. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Hitler i Stalin. Gazeta nadaje ten tytuł ludziom lub grupie osób, które w danym roku miały wpływ na to, co działo się na świecie.Rok temu wyróżniony został papież Franciszek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERS]>>Więcej o:
Komentarze (8)
"Time" ogłosił "Człowieka roku". Została nim grupa ludzi walczących z ebolą
Zaloguj się
 • korwinnorwid

  0

  no ten tytuł takim osobom się należy, w porównaniu z pozostałymi nominowanymi oni codziennie ocierali się o śmierć i pomagali innym. koniec z nagradzaniem władców i prezydentów największych krajów, którzy bez obywateli i swoich pracowników nie zrobiliby nic. teraz wszyscy mądrzy władcy rozkminiają jak poradzić z kryzysem uchodzców, ale nie mogą niczego dobrego wymyślic, bo zawsze ktoś będzie poszkodowany. własnie dlatego większość uważa że właśnie uchodźcy zostaną w tym roku Człowiekiem roku, ponieważ oni mieli największy wpływ na świat i pewnie kolejne kilka lat będą wpływać na życie w Europie i Azji. patrzać na kursy ktore wytawili bukmacherzy nie może byc wątpliwości kto zwycięży w plebiscycie www.interbookie.pl/aktualnosci-bukmacherskie-sportowe/wydarzenia-sportowe/bukmacherzy-typuja-osobowosc-roku-tygodnika-time, a ni Alexis Cipras, a ni Merkel czy Obama nie mają szans z nimi.

 • funkenschlag

  0

  Jako mój komentarz: youtu.be/lAz-F1QnyCk

 • plorg

  Oceniono 2 razy 0

  "..."Time" ogłosił "Człowieka roku". Została nim grupa ludzi walczących z ebolą ..."

  To poniżenie na jakie nie zasługują.
  content.time.com/time/magazine/article/0,9171,760539-1,00.html

 • jaroslavhasek

  Oceniono 6 razy 0

  Bezczelni. Wszyscy wiedzą, że Człowiekiem Każdego Roku jest Jan Paweł II.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 3

  No, bez jaj!
  A Pan na Chobielinie?!

 • mexi123

  Oceniono 8 razy 0

  Nagrodę powinien dostać Putin, na złość jankesom.

 • twczupakabra

  Oceniono 4 razy 0

  THE (!!!) Time ???

 • forgod

  Oceniono 7 razy 5

  a leszek miler i kwaśniewski za walkę z terroryzmem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX