Tym o marszu PiS: Pójdą śmiało, prosto w lufy zomowskich karabinów

Prosto w lufy zomowskich karabinów, za demokrację, przeciwko totalitarnej władzy - opisuje motywacje uczestników sobotniego marszu PiS Stanisław Tym w ?Polityce?. Jednak by pochód skończył się sukcesem, musiałby co najmniej zostać rozebrany Belweder. Do fundamentów - zauważa felietonista.
- Z tak totalitarną władzą nie sposób żyć - powiedział kilka dni temu w Polskim Radiu Joachim Brudziński z PiS. Stanisław Tym zauważa w felietonie w "Polityce", że podobnie myślą partyjni koledzy Brudzińskiego, biskupi, dziennikarze i artyści, którzy 13 grudnia ruszą w "Marszu w obronie demokracji i wolności mediów".

Padną na bruk

"Pójdą śmiało, patrząc prosto w lufy zomowskich karabinów" - opisuje Tym. "Pójdą, by w walce z totalitaryzmem paść na bruk za demokrację przepędzoną z Polski przez Tuska, Kopacz i innych sprzedawczyków" - dodaje.

Felietonista podkreśla jednak, że nie jest istotne, jak marsz się rozpocznie. Nieważne też, jak będzie przebiegał. Ważne, czym się skończy. "Największym zwycięstwem demonstrantów byłoby pokojowe rozebranie Belwederu do fundamentów" - ocenia Tym. "Ale trudno na to liczyć" - przyznaje trzeźwo.

Cały felieton w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (52)
Tym o marszu PiS: Pójdą śmiało, prosto w lufy zomowskich karabinów
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Zamiast zajmować
  Się politykami,
  Zdrowiej jest się parać
  W ZOO zwierzątkami.

 • red-akcja

  0

  Tofaszysze kanalie strzegące nienaruszalności władzy w bantustanie coraz bardziej przypominają zombi.

 • Monika Paprocka

  Oceniono 1 raz -1

  Po kilkukrotnym czytaniu durnot na tych stronach odnosze wrazenie ze podawane informacje sa niezgodne z prawda mijaja sie w celu, co 5 minut co innego mozna przeczytac nie wspomne o bzdurnyxh podawannych wynikach wyborow. Powinna policja zwrocic uwage na te strony.

 • rosswatowski

  Oceniono 3 razy -1

  "przyznaje trzeźwo" hyhyhy no nie zakładał bym się

 • louisciffer

  Oceniono 7 razy 3

  Idąc ręka w rękę z katabasami - to kolaboracja z watykańskim okupantem.

 • bruno_ja

  Oceniono 3 razy -1

  "A na pokojowe marsze chodzę tak:"
  www.youtube.com/watch?v=XkW6MCV6b4U#t=13m43s

 • Michał Romaniuk

  Oceniono 10 razy 6

  Cóż można poradzić na paranoję prezesa i jego wielki żal że w czasie stanu wojennego był tak "ważny" że go nie "śmieli" internować. Toż to hańba i zniewaga dla tak wielkiej miernoty.

 • Janusz Senex

  Oceniono 13 razy 11

  -
  Panie Stanisławie,proszę ostrożnie z takimi sugestiami o rozbiórce,
  bo Jarosław SZWENDAŁA - KACZYŃSKI chwyci pomysł i przemebluje Warszawę.
  Po zażyciu prochów człowiek robi się odważniejszy niż 13 grudnia 1981.

 • faustxyz

  Oceniono 16 razy 16

  Wiek tych bohaterów prosi o pytanie WHY aż tyle lat się spóźnili z marszem wprost na lufy? Mam idealną gratisową podpowiedź dla Brudzińskiego - Prezes jako genialny strateg potrzebował kapinkę czasu, jakieś 30 latek. Wiadomka gieniusz, nie było wtedy komputrów łajfonów, Zbawca musiał sam temi rencami przeniknąć spiski, scenariusze. Brudzio zaś zbierał dobrowolne datki od nieletnich na przyszłą walkę z totalitaryzmem PO, bo Prezes przeniknął jak potoczy się historia. Dlaczego komuna nie internowała Prezesa - proste - bali się jego geniuszu i rosnącej baaardzo powoli odwagi. Ganiali więc tchórze takich "mięczaków" jak Frasyniuk, Mazowiecki, Borusewicz, Michnik, Kuroń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX