Sasin: Jeśli Sikorski nadużył publicznych pieniędzy, niech odejdzie z PO i funkcji marszałka

Według ?Wprost? Radosław Sikorski, marszałek Sejmu z PO, wykorzystywał publiczne pieniądze na podróże prywatnym autem, choć przysługuje mu transport BOR. - Jeśli Sikorski nadużył pieniędzy publicznych, domagamy się, by odszedł z PO i funkcji marszałka Sejmu - apelował w Poranku Radia TOK FM Jacek Sasin z PiS.
"Wprost" zarzuca Radosławowi Sikorskiemu, że choć przysługuje mu rządowa limuzyna i całodobowa opieka BOR, wykorzystywał publiczne środki na podróżne prywatnym autem. Tygodnik podaje, że w 2010 r. Sikorski pobrał z Sejmu 21 tys. zł, w 2011 r. - 26,5 tys. zł, w 2012 - 19,1 tys., a w zeszłym roku niecałe 10 tys. Rzeczniczka obecnego marszałka Sejmu poproszona o komentarz do sprawy odpowiedziała lakonicznie, że "nie używał samochodów będących w gestii MSZ", a na pytanie, jak Sikorskiemu udało się wyjeździć dziesiątki tysięcy kilometrów, nie odpowiedziała w ogóle.

Standardy jak w PiS

Jacek Sasin z PiS w Poranku Radia TOK FM także zwracał uwagę, że przysługująca Sikorskiemu od lat ochrona BOR zapewnia transport. - Nie ma tu miejsca na korzystanie z prywatnego samochodu do celów służbowych - podkreślał.

Polityk zaapelował, by wobec Sikorskiego wyciągnięte zostały konsekwencje. - Domagamy się zastosowania tych samych standardów, jakie są stosowane w PiS - mówił Sasin, nawiązując do sprawy Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego. Trzej posłowie PiS zostali wyrzuceni z partii za nieprawidłowości w rozliczaniu służbowych podróży.

- Jeśli Sikorski nadużył pieniędzy publicznych, domagamy się, by odszedł z PO i funkcji marszałka Sejmu. Nie możemy stosować podwójnych standardów, a dzisiaj tak się dzieje - mówił Sasin. Jego zdaniem rozliczenia podróży poselskich używane są jedynie do atakowania opozycji. A jeśli podobne uchybienia dotyczą członków partii rządzącej, "wszystko jest w porządku".

Więcej o:
Komentarze (47)
Sasin: Jeśli Sikorski nadużył publicznych pieniędzy, niech odejdzie z PO i funkcji marszałka
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Sasin ma 100% racji Sikorski musi odejść.

 • witeral

  Oceniono 3 razy 1

  "że przysługująca Sikorskiemu od lat ochrona BOR zapewnia transport."
  =====================
  Ale p. Sikorski nie jest Kaczyńskim, którego musi pilnować stado goryli, więc woli być niezależny i nie korzysta ze służbowego transportu.
  Sasinowi mózg się kompletnie zlasował, że chce decydować o składzie innych partii, cży w PiS-ie nic nie znaczy i nie może sobie poustawiać klocków, więc pcha nos w cudze sprawy?

 • block-buster

  Oceniono 6 razy 0

  Poki co,to mozesz,mr Sasin,skoczyc Panu Sikorskiemu.To druga osoba w PL...

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 8 razy -4

  Polityczny przygłup okazał się dodatkowo zwyczajnym malwersantem.
  Jak długo jeszcze PO bronić będzie tego niebezpiecznego idioty, naciągacza i aroganta Sikorskiego Zdradusia ?
  Chcecie z kretesem przerżnąć wybory ? Brońcie żałosnego złodziejaszka.

 • jogurt.bartex

  Oceniono 11 razy 1

  A jak wyglądają rozliczenia Sasina, gdy był ministrem w kancelarii prezydenta, hę ?

 • rpo7

  Oceniono 7 razy -1

  Wiceminister zdrowia otrzymuje wynagrodzenie za pracę, ma do dyspozycji limuzynę służbową razem z kierowcą, który również pobiera wynagrodzenie i to nie małe. Codziennie do pracy i z pracy jest wożony. To k... kiedy miał czas żeby wyjeździć samochodem paliwo na prawie 3000 złotych miesięcznie?????????????????????????????????????

  Policzmy

  35 103 zł 60 gr rocznie, nie minie nie więcej tyle co roku składał pan DROGI WICEMINISTER do refundacji za rzekome paliwo które wyjeździł prywatnym autem:

  to 12 pensji po 2 925,30 złotych netto

  to 2 letni samochód średniej niższej klasy

  to 585 litrów paliwa miesięcznie, (wystarczy dla całej rodziny i jeszcze zostanie ;-))

  DROGI WICEMINISTER NEUMANN

  TANIE PAŃSTWO, NOWA JAKOŚĆ,

  To młodym ludziom wciskają śmieciówki i 1600 netto miesięcznie, a sami żyją!!!!!!

 • jogurt.bartex

  Oceniono 10 razy 0

  Bandyta LATKOWSKI, "człowiek zaufania publicznego" PiS-u !

  www.sfora.pl/polska/Ciezkie-oskarzenie-wobec-szefa-Wprost-Latkowski-zaprzecza-a59656

  wpolityce.pl/spoleczenstwo/201137-rob-z-tymi-dziewczynami-co-chcesz-to-byly-slowa-latkowskiego-we-w-sieci-szokujaca-relacja-jego-bylego-wspolnika-czy-ktos-taki-moze-byc-naczelnym-tygodnika-ustawiac-lekarzom-sumienia-jak-nisko-upadly-media-iii-rp

 • kalebas

  Oceniono 6 razy 2

  Najlepiej wyjdą ci, którzy jeszcze nic ukraść nie zdążyli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX