Michalczewski: Co to kogo, k... obchodzi, kto z kim śpi? My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki

- Ja nie mogę tego zrozumieć: co to kogo, k... obchodzi, kto z kim śpi? Albo dlaczego, my, Polacy, patrzymy, ile samochodów ma sąsiad? Wie pani, że słowo "homofobia" poznałem dopiero w Polsce? - mówi Dariusz Michalczewski w rozmowie z Renatą Kim w najnowszym "Newsweeku". - My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki, które nie zjedzą czegoś, czego nie znają - dodaje bokser.
- Kiedy Kampania przeciw Homofobii poprosiła mnie, bym został twarzą jej akcji poparcia dla osób homoseksualnych, nie zastanawiałem się. Ci, którzy walczą dzisiaj o prawa dla gejów i lesbijek, mają najgorzej, ale dzięki nim ci następni, za 10-20 lat, będą mieli lepiej - stwierdza były mistrz świata w boksie.

Pytany o swoje poparcie prawa osób homoseksualnych do adopcji, Michalczewski zaznacza: - Większość ludzi, którzy mają z tą moją wypowiedzią problem, nawet nie kiwnęła palcem, żeby dzieci z rodzin patologicznych miały lepiej. Ale są przeciwko. "Nie i koniec! Wy, geje, nie będziecie mieli dzieci!". Takie pier... przepraszam, mądrowanie się. To są zwykli obłudnicy. Katolicy obłudnicy. (...) Dla mnie przed wiarą katolicką ważniejsze jest dobro dzieci.

"My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki"

Bokser ostro krytykuje polską mentalność. - Ja nie mogę tego zrozumieć: co to kogo, k... obchodzi, kto z kim śpi? Albo dlaczego, my, Polacy, patrzymy, ile samochodów ma sąsiad? Wie pani, że słowo "homofobia" poznałem dopiero w Polsce? (...) My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki, które nie zjedzą czegoś, czego nie znają. A ja uważam, że trzeba być ciekawym nowych smaków, trzeba poznawać nowe rzeczy - mówi.

Michalczewski zaznacza jednak, że nasz kraj i tak się już zmienia w kwestiach światopoglądowych. Widzi to także po sympatiach politycznych Polaków. - Ludzie dzisiaj przestają już ufać temu PiS, które nie ma żadnego pomysłu, jak zmienić Polskę na lepsze. PiS-owcy są świetnymi krytykami, tylko nic nie potrafią zrobić - mówi.

Cały wywiad w najnowszym numerze "Newsweeka" >>

"Życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką"

Dariusz Michalczewski otwarcie wyraża swoje poparcie dla środowisk homoseksualnych. Kilka miesięcy temu pojawił się na konferencji "Ramię w ramię po równość - LGBT i przyjaciele" i deklarował, że geje nie są gorsi. - A niby czemu dwaj kochający się mężczyźni czy dwie kochające się kobiety mają być gorsi? Przecież nawet papież nauczał, że trzeba kochać bliźniego bez względu na kolor skóry czy wyznanie. [...] - tłumaczył potem w rozmowie z Gazeta.pl.

Poglądy Michalczewskiego nie spodobały się właścicielowi piwa "Ciechan". Słowa Tigera skomentował na Facebooku: "Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to. Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!". Opinia Jakubiaka wywołała burzę, a internauci zaczęli namawiać do bojkotu jego piwa. Czytaj więcej >>

Warto przeczytać: "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (552)
Michalczewski: Co to kogo, k... obchodzi, kto z kim śpi? My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki
Zaloguj się
 • Ewa Kowalik

  0

  A MNIE OBCHODZI I WIELU INNYCH ,TĘPY BUCU.ŁEB MASZ OD TEGO MORDOBICIA DO WYMIANY ,PAJACU.NIE ZGADZAM SIĘ I NIE MAM OCHOTY WIDZIEĆ NA ULICACH POPAPRAŃCÓW I NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY MOJE DZIECI I WNUKI ŻYŁY W OTOCZENIU ZBOKÓW, NORMALNY CZŁOWIEK NIE AFISZUJE SIĘ Z KIM I JAK WŁAZI DO WYRA, NIECH SOBIE WEŻMIE NAWET KOZE ( szkoda kozy) JA NIE MUSZĘ O TYM WIEDZIEĆ A TYM BARDZIEJ WIDZIEĆ.

 • 0

  Jednak boks jest szkodliwy dla zdrowia. Długookresowe przyjmowanie ciosów w głowę pozostawia trwałe zmiany. Kto z kim śpi to sprawa "Ktosia". Mnie to nie interesuje więc obsceniczni osobnicy rozgłaszający publicznie w jaki sposób zaspokajają swój popęd płciowy też nie. Tylko co to ma do rzeczy z adopcją dzieci. Dzieci to mogą ewentualnie adoptować RODZINY.

 • Piowel Elpiwo

  0

  Dariuszku wiem, że jesteś upośledzony od tego walenia cię w łeb, ale obnoszenie się z tym, kto z kim śpi rajcuje pederastów. To oni urzadzają z penetracji odbytu relikwię którą publikujuą na tęczowych sztandarach!

 • Fan Sportu

  Oceniono 1 raz 1

  Co nas Polaków obchodzi co ten Niemiec Michalczewski ma do powiedzenia.

 • Jarek Przeczek

  0

  PiS w strefie światopoglądowej to Kaczyński, Macierewicz, Hoffman i paru innych oszołomów, ale prawda jest taka, że mają też poglądy socjalne. I to prawdopodobnie jako jedyna partia w sejmie, bo SLD faktycznie zajmuje się sprawami LGBT (Seneszyn), czy przedsiębiorców (Miller, Joński, Gawkowski). I to nie jest normalne, że partia mówiąca sama o sobie (nikt inny przy zdrowych zmysłach tego nie czyni) "lewicowa" nie ma pomysłów na politykę socjalną, pracowniczą, czy rodzinną, poza tymi, które zerżnęli z OPZZ.

 • Osmos Polski

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Tajger, weź Pan lej w ryj - wstydu oszczędź (SOBIE SAMEMU)

 • 03730t

  Oceniono 3 razy 1

  Michalczewski jest z miasta ... to widać słychać i czuć, jest tak postępowy, że nawet sra na ludzi ze wsi. Ale o czym mówić to kryptociota.

 • red-akcja

  Oceniono 1 raz 1

  Wydaje mi się, że na tym portalu manipuluje się postami. Nie wierzę, żeby najgłupsze wypowiedzi dostawały najwięcej głosów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX