Kaczyński zapowiada ustawę o ochronie kobiet: Będzie taka, że mróz będzie w oczy szczypał

- Jestem zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet. Jeśli dojdziemy do władzy, będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą. I to taka, że będzie mróz w oczy szczypał. Czyli bardzo, bardzo twarda - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Kaczyński pojawił się na konferencji z białą wstążeczką wpiętą w klapę garnituru. Jest to symbol największej na świecie kampanii - skierowanej do mężczyzn - mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Każdy mężczyzna, który zdecyduje się wpiąć w ubranie białą wstążkę, deklaruje, że nigdy nie będzie sprawcą przemocy oraz będzie reagował, kiedy dostrzeże, że komuś dzieje się krzywda.

"Za bardzo się nie próbuję zdobić"

Jedna z dziennikarek zapytała prezesa PiS, czy chodzi z wpiętą wstążką dla ozdoby, czy ten gest rzeczywiście coś dla niego znaczy. - Ja się tak bardzo nie próbuję zdobić - odparł Kaczyński. - Pani marszałek Radziszewska (b. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania - red.), wręczając mi to, powiedziała, że to jest przeciwko przemocy wobec kobiet - wyjaśnił.

- Ja jestem zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet, ale to nie ma nic wspólnego z konwencją. Ja jestem zdecydowanie przeciwko konwencji. Ale jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał. Czyli bardzo, bardzo twarda, ale niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że mężczyzna czy kobieta to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura - zapowiedział prezes PiS.

Kontrowersyjna konwencja

O jakiej konwencji mówił? Chodzi o dokument dot. zwalczania przemocy wobec kobiet, który wśród polskich polityków z prawej strony sceny politycznej budzi duże kontrowersje. Przeciwko niemu opowiedział się także Episkopat. "Konwencja zbudowana jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których w żaden sposób nie można zaakceptować" - napisali biskupi. Kościołowi i prawicy nie podoba się m.in. zastosowana w konwencji definicja płci kulturowej gender. Więcej >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (374)
Kaczyński zapowiada ustawę o ochronie kobiet: Będzie taka, że mróz będzie w oczy szczypał
Zaloguj się
 • kin-iu

  0

  jak Rydzyk rzucił klątwę na Marię Kaczyńska to nie powiedział nic.
  Lech Kaczyński też się nie odzywał

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Niech zagłosuje za konwencją, a nie wysila swojego intelektu.

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  No tak tonący to i brzytwy się chwyci,żyd prz...ał kolejne wybory a już myśli o kolejnej porażce,ten pomiot żydowski ma wspaniały elektorat.

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 1

  Ten biedaczysko mógłby się dopuścić przemocy wobec kota.
  Chyba nie ma zamiaru się żenić??A może.......

 • sztucznamgla

  Oceniono 4 razy 2

  ktos przetłumaczy z wolskiego na polski o co chodzi z mrozem w tym przypadku?

 • edo1404

  Oceniono 5 razy -5

  Faszyzm, bolszewizm, nazizm, feminizm. Hasło walki z przemocą wobec kobiet (i tylko kobiet) wmawia nam jednocześnie , że:
  1. Tylko kobiety są ofiarami - fałsz;
  2. Kobiety nie są sprawczyniami przemocy - fałsz;
  3. Działania przeciwko kobietom-sprawczyniom i pomoc mężczyznom i dzieciom - ofiarom przemocy jest niepolityczna, faux-pas, szkodzi kobietom.
  Nie ma istot bardziej fałszywych, egoistycznych i destrukcyjnych niż kobiety. Tylko ciasny gorset zwyczajów a nie praw kodeksowych może je utrzymać w ryzach dla dobra wszystkich, bo przy każdej nie postawimy policjanta, ale mężczyznę świadomego zwyczajów - owszem.

 • jozekzczikago

  Oceniono 4 razy 2

  a co ten obłudny pokurcz wie o kobietach hahahhaha!!!!! poza tym durniu nie mydl oczu Polkom, bo gnido nigdy nie dojdziesz do władzy!!!!!

 • senior2244

  Oceniono 5 razy 3

  Jak ten oszołom przygotuje ustawę o ochronie kobiet to niechybnie będą musiały nosić pasy cnoty.

 • dankawawa85

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego o tym nie napiszecie?
  "Janusz Niemcewicz, członek składu PKW, który podał się do dymisji, znalazł się w PKW ponownie.‬ Prezydent Bronisław Komorowski na wniosek prezesa Trybunału Konstytucyjnego zatwierdził w czwartek jego kandydaturę.‬ - Ma świetne doświadczenie zawodowe - tłumaczy swoją decyzję w rozmowie z tvn24.pl prezes TK Andrzej Rzepliński."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX