"Mam pomysł dla lewicy - prof. Gliński na prezydenta. Ma lewicowe poglądy, lubi startować"

Dominika Wielowieyska podpowiada SLD, by jako kandydata w wyborach prezydenckich wskazał... prof. Piotra Glińskiego. - Działał we frakcji ekologicznej Unii Wolności, ma lewicowe poglądy, lubi startować w wyborach - argumentowała w "Poranku Radia TOK FM".
Wiosenne wybory prezydenckie będą dla lewicy okazją do poprawy notowań - i wizerunku - poważnie nadszarpniętych porażką w wyborach samorządowych. Największa partia lewicowa - SLD - powoli zaczyna zastanawiać się nad tym, kogo wystawić do walki o fotel prezydenta.

Józef Oleksy przyznał, że jedną z kandydatur, która pojawiała się podczas posiedzenia zarządu partii, jest Wojciech Olejniczak, były minister rolnictwa.

- Mam inny pomysł dla lewicy. Proponuję, by zaproponowała start w wyborach prof. Piotrowi Glińskiemu. Uważam, że to dobra propozycja - mówiła Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Według dziennikarki "Gazety Wyborczej" socjolog, którego PiS od dłuższego czasu zgłasza na różne stanowiska, z premierem na czele, to atrakcyjna z punktu widzenia lewicy kandydatura. - Działał we frakcji ekologicznej Unii Wolności, ma lewicowe poglądy, lubi stratować w wyborach, ma aspiracje, by pełnić bardzo wysokie funkcje - wyliczała w "Poranku Radia TOK FM".

- Gdyby prof. Piotr Gliński wystartował jako kandydat SLD, wprowadziłoby to lekkie zamieszanie wśród wyborów PiS i byłoby przynajmniej wesoło. Nie wiem, czy lewica skorzysta z mojego pomysłu... Może być dosyć zachowawcza w pomysłach na prezydenturę - oceniła Wielowieyska.

W sobotę zbiera się Rada Krajowa SLD. Jak zapowiedział w TOK FM Józef Oleksy, niewykluczone, że podczas posiedzenia zapadną pierwsze konkretne decyzje dotyczące wyborów prezydenckich.

Więcej o:
Komentarze (14)
"Mam pomysł dla lewicy - prof. Gliński na prezydenta. Ma lewicowe poglądy, lubi startować"
Zaloguj się
 • senior2244

  0

  A ja myślę że on jest już za bardzo zaczadzony przez kaczora.

 • spokojny102

  0

  jestem za, ale jako prezydent techniczny.

 • rosswatowski

  Oceniono 10 razy -8

  o leci, leci - yeb - jednak nie lata, wydawało się, że lekki jak motyl dowcip Wielowieyskiej, a tu krawężnik, no tak, jak krawężnik mógłby latać --- ahahaha dowcipna Wielowieyska ahahaha, no dobra, a teraz chodźmy bo gotowa podejść i jeszcze ktoś pomyśli, że ją znamy!

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 9

  SLD niebawem bedzie wspolnie z PiS typowalo kandydata na prezydenta.

 • jerzysm42

  Oceniono 14 razy 12

  A Gliński chętnie na to przystanie. Od czasu, kiedy Kaczyński prezydentem technicznym zrobił jakąś Dudę, Gliński jest człowiekiem do wynajęcia.

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 11

  Absolutnie nie do przyjęcia to może unicestwić PiS bo elektorat prezesa odpłynie do Millera a Prezes jest najważniejszym prezesem w Europie .

 • katiakorta

  Oceniono 11 razy -5

  Proszę nie wygłaszać takich herezji nawet żartem
  Pan Prezydent Komorowski może nie zajarzyć ironii
  i będzie Pani miała telefon z Kancelarii do redakcji
  Po co kłopoty?

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy 11

  "... lubi startować w wyborach."

  I to się tak naprawdę liczy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX