Szostkiewicz: Ja, internowany, czuję się obrażony manifestacją PiS 13 XII

Wg Adama Szostkiewicza, nie ma usprawiedliwiania dla PiS za organizowanie manifestacji 13 grudnia. - Kojarzenie tamtego 13 grudnia z bieżącymi celami politycznymi jest niemoralne. Ale Jarosław Kaczyński doskonale wie, co robi. Jedno potrafi robić nie najgorzej - mobilizować ludzi wokół negatywnych emocji - mówił w TOK FM publicysta ?Polityki?. Dla Szostkiewicza wprowadzenie stanu wojennego oznaczało internowanie.
- Ja - internowany, czuję się obrażony - tak Adam Szostkiewicz ocenił pomysł PiS, organizacji manifestacji w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Demonstracja 13 grudnia ma być protestem przeciwko "sfałszowaniu" wyborów samorządowych.

Zdaniem publicysty "Polityki", "kojarzenie tamtego 13 grudnia, tego co się wtedy działo, z tym co próbuje zrobić partia Kaczyńskiego - dla bieżącego celu politycznego - dla mnie jest niemoralne. Ale co z tego..." - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Adam Szostkiewicz po wprowadzeniu stanu wojennego, internowany był od stycznia do lipca 1982 roku. W opozycji działał do połowy lat 70. Był m.in. członkiem władz Regionu Południowo-Wschodniego NSZZ "S" i delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów w Gdańsku.

Według PiS: im gorzej, tym lepiej

Jak podkreśla publicysta, Jarosław Kaczyński bierze "odpowiedzialność polityczną i moralną za kierunek, w którym prowadzi swoją partię i za ludzi, którzy mu wierzą".

Szostkiewicz nie ma wątpliwości, że akcja PiS jest świetnie przemyślana. Bo zdaniem komentatora, prezes Prawa i Sprawiedliwości doskonale wie, co robi. - Kaczyński jedno potrafi robić nie najgorzej: mobilizować ludzi wokół negatywnych emocji. To jest de facto cały jego program polityczny.

"Duda uważa, że jest spadkobiercą innej "S". Nie tej, którą rozbił stan wojenny" - Paradowska o poparciu przez Piotra Dudę marszu PiS>>>Więcej o:
Komentarze (21)
Szostkiewicz: Ja, internowany, czuję się obrażony manifestacją PiS 13 XII
Zaloguj się
 • leo2rys2

  Oceniono 1 raz 1

  Ten marsz jest m.in. związany z ,,Solidarnością" zdelegalizowaną stanem wojennym przez komuszą juntę wojskową i 21 postulatami popieranymi przez miliony Polaków a które zostały wykreślone przez układ okrągłostołowy i wywodzące się z niego rządy po grubokreskowe !.

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 2

  To twój problem. Póki co, Polska to wolny i demokratyczny kraj.
  i mamy demokrację - zapomniałeś?
  u.

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 0

  Po zamachu na demokrację w ostatnich wyborach, /nawet jeśli zrobiło to NATO swymi manewrami cybernetycznymi "FT"/, 90% Narodu powinno stworzyć nową solidarność przeciw partiom mafiom i rządzącym w RP . Za uchwalenie przez lobbystów MONSANO, czyli tubylczych p osłów pod wodzą PO/PSL legalizacji GMO / 28.11.2014r/, sprzeniewierzają się polskiej racji stanu, szkodzącą naszemu zdrowiu, rolnictwu, ekonomi państwa - manifestacja powinna stać się demonstracją przeciw zawłaszczającym państwo mafiom u koryta.

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -1

  Mainstream siedzi w chałupach i smaży już oszczercze artykuły o nadchodzącej manifestacji. Natomiast Polacy manifestują 13.12.2014roku. A po zamachu na demokrację w ostatnich wyborach, /nawet jeśli zrobiło to NATO swymi manewrami cybernetycznymi "FT"/, 90% Narodu powinno stworzyć nową solidarność przeciw partiom mafiom i rządzącym w RP . Przez uchwalenie przez lobbystów MONSANO, a tubylczych p osłów pod wodzą PO/PSL legalizacji GMO/ 28.11.2014r/, sprzeniewierzają się polskiej racji stanu, szkodzącą naszemu zdrowiu, rolnictwu, ekonomi państwa - manifestacja powinna stać się demonstracją przeciw zawłaszczającym państwo mafiom u koryta.

 • razb1947

  Oceniono 8 razy -2

  PIS ma 100% racji i wyjdą 13tego.grudnia bo chcą głośno powiedzieć że mają już dosyć tego złodziejewskiego rządu i oszustw.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 11

  Według PiS: im gorzej, tym lepiej...
  -------
  i to jest cały ich program polityczny

 • faustxyz

  Oceniono 20 razy 14

  Panie Adamie, nie ma co się przejmować, nawet jeśli bystrzejsi są w mniejszości w Polsce, to chyba nie zależy nikomu na opinii ciemnej zbieraniny Kaczyńskiego. Kaczka stawia wszystko na głowie, odwraca pojęcia i fałszuje historię. Sam nie był internowany nawet przez sekundę i zebrał wokół siebie takich samych, jazgoczących dziś, gdy jazgotanie jest bezpieczne. Ba, przynosi profity w postaci wygodnego życia, ochrony, wizażystów, klakierów na koszt podatników. To zabawne, bo miażdżąca większość moherów robiących Kaczce tłum i wsadzających go na fotel poselski, to apologeci komuny. Nie dość, że wtedy, gdy było trzeba nawet nie piknęli, to i dziś powtarzają mantrę: "za komuny to był porządek i było komu się poskarżyć" lub "kiedyś to nie było takiego bezwstydu, porządek był".
  Tak, tak zarówno Jaruś, jak i Jarusiowe babki i dziadki, chcą powrotu komuny, tylko teraz zmodyfikowanej, bo w wersji zamordyzmu kleru, wprowadzonego przez partię namaszczoną przez kk. Wystarczy posłuchać gadek Kaczki, on tak rozumie "demokrację". To narodowy socjalista. Do tego wszystkie te komuszki, zgodnie z prawami biologii na starość mocno dewocieją, i Kaczka ma jak szyty na jego miarę - betonowy, impregnowany na racjonalizm, wymarzony, karny elektorat. Do tego, kler typu Rydzowego mocno urabia dzieciaki w szkołach - to jest największe zagrożenie dla normalności na dziesiątki lat...

 • jogurt.bartex

  Oceniono 25 razy 21

  A może by tak, kontrmanifestację z głównym hasłem "Precz ze złodziejami PiS{PC} ..?
  Kaczyńscy i afery z ich udziałem, to twarde dowody !!!

  prawda2.info/viewtopic.php?t=16334

  www.tvp.pl/historia/aktualnosci/fozz-najwieksza-afera-iii-rp/3980654/page2/3980626

  www.wykop.pl/ramka/355355/afery-pis/

 • chi_neng1

  Oceniono 34 razy 30

  "Wg Adama Szostkiewicza, nie ma usprawiedliwiania dla PiS za organizowanie manifestacji 13 grudnia. - Kojarzenie tamtego 13 grudnia z bieżącymi celami politycznymi jest niemoralne."

  "Ja - internowany, czuję się obrażony - tak Adam Szostkiewicz ocenił pomysł PiS, organizacji manifestacji w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego."
  --------------------------
  Nic dodac, nic ujac, za wyjatkiem jednego:

  CALA POLSKA POWINNA SIE POCZUC URAZONA I POWINNA TO OKAZAC, temu politycznemu warcholowi nad warcholami !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX