"To niezrozumiałe: prezes powiedział, że sfałszowano, a żołnierze dowodów nie dostarczyli?"

Nie dość, że PiS dowodów na wyborcze "fałszerstwo" nie dostarczyło, to "ważni politycy PiS po cichu mówili, że ich nie znaleziono" - pisze w najnowszej "Polityce" Janina Paradowska.
Może armia Jarosława Kaczyńskiego nie jest tak sprawna i zdyscyplinowana, za jaką się ją uważa? - zastanawia się w najnowszej "Polityce" Janina Paradowska. Publicystka odnosi się do stwierdzenia prezesa PiS, jakoby wybory samorządowe zostały "sfałszowane".

W związku z tą tezą Prawo i Sprawiedliwość 13 grudnia organizuje w Warszawie dużą demonstrację. Dlaczego? Jak zapowiedział sam Kaczyński: "Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona".

"Żołnierze dowodów nie dostarczyli"

Paradowska jednak zauważa, że w drugiej turze wyborów "na przekór rozpętanemu przez PiS sztormowi, system liczenia głosów działał, wyniki spływały szybko". Dziennikarka wytyka, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości zabrakło dowodów na "sfałszowanie" wyników, a "w ogóle ważni politycy PiS po cichu mówili, że ich nie znaleziono".

"I to jest najbardziej niezrozumiałe: prezes powiedział, że sfałszowano, a żołnierze dowodów nie dostarczyli" - podkreśla publicystka.

Kaczyński o "sfałszowanych" wyborach mówił kilkakrotnie w ubiegłym tygodniu. Np. w Radiu Maryja: "Trzeba tylko ustalić dokładnie, w jakim zakresie i kto bezpośrednio za to odpowiada, bo kto jest profitentem widać gołym okiem. (...) Doszło do takiej sytuacji, która w gruncie rzeczy jest zmianą ustroju, bo państwo, gdzie fałszuje się wybory, nie jest już państwem demokratycznym".

Cały komentarz Paradowskiej w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (37)
"To niezrozumiałe: prezes powiedział, że sfałszowano, a żołnierze dowodów nie dostarczyli?"
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  Oceniono 1 raz 1

  On nie ma dowodów ale tak mu się zdaje. Zwłaszcza, że jest fajny pretekst do rozróby.

 • jkal

  Oceniono 3 razy -3

  akurat najwięcej do POwiedzenia w tym temacie ma towarzyszka Paradowska1

 • lechutek69

  Oceniono 1 raz 1

  Bo żołnierze zajęci rozliczaniem delegacji.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 11 razy -11

  Tak sobie myslę ż e Paradowska i tutejsi moderatorzy jak
  dziadekjam
  fakiba
  7ogamihcra
  chi_neng1
  jerzysm42
  vomitorium1

  itp itd

  to swoisty zamknięty krag nadający tylko do siebie

  I BARDZO MNIE TO CIESZY. Znikniecie razem z michnikiem

 • jurek4491

  Oceniono 6 razy 6

  Szefem Sztabu do którego spływają wszystkie dowody o fałszerstwie jest niejaka Sikora ale jest tak niegramotna że do tej pory nie jest w stanie podać wyników do europarlamentu ( prowadziła alternatywne liczenie głosów ), teraz było o wiele trudniej , pewnie jej się komputer zatkał jeżeli w ogóle wie co to jest .
  Gdyby tą sprawą zajmował się Antek to wszystko byłoby już gotowe, Binienda robi symulację komputerową gdzie , kto i w jakiej skali dokonywał fałszerstw, ba nawet cały raport mógłby przetłumaczyć na Ruski jak by była taka potrzeba .

 • marian8-1960

  Oceniono 7 razy -3

  To, że komuś nie udowodniono przestępstwa nie znaczy wcale, że tego przestępstwa nie popełnił, zwłaszcza gdy sam tego nie udowadnia, nie ma najmniejszego zamiaru dowieść swojej niewinności.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 12

  " ... ze strony Prawa i Sprawiedliwości zabrakło dowodów na "sfałszowanie" wyników ... "
  i właśnie ten brak jest dowodem
  (fałszerstwo było doskonałe)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  Kaczyński o "sfałszowanych" wyborach mówił kilkakrotnie w ubiegłym tygodniu. Np. w Radiu Maryja...
  ---------
  w radiu z "długą twarzą" to on sobie ostatecznie może mówić te swoje dyrdymały (jaka stacja takie i wiadomości) ale to co zrobił na trybunie sejmowej pomawiając, bez najmniejszego dowodu, PO o sfałszowanie wyborów - powinno mieć konsekwencje prawne w trybie wyborczym, jakby musiał wywalić parę złotych za pomówienie to może by przestał bez sensu mleć jęzorem

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 12 razy -10

  jak się w PO-lsce bada sie prawdziwość wyborów:

  Newsweek.pl
  Polska

  A
  A
  A

  Podziel się

  Umorzono śledztwo ws. "cudu nad urną" w Brukseli
  Am/PAP
  19-01-2012 , ostatnia aktualizacja 19-01-2012 15:14
  Głosowanie. Fot. PAP

  Z powodu niewykrycia sprawcy stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy wyborach prezydenckich z 2010 r. w komisji w Brukseli, gdzie do urny wrzucono 98 kart do głosowania więcej niż ich wydano.

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście umorzyła dochodzenie jeszcze pod sam koniec 2011 r., o czym dopiero w czwartek – dopytywana o to – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska. Decyzja jest prawomocna.

  Według Lewandowskiej materiał dowodowy wykazał, że głosowanie w Brukseli odbyło się prawidłowo; nie udało się jednak ustalić kto i kiedy dokonał przestępstwa "podrobienia dokumentów wyborczych". Prokuratura nie podała szczegółów.

  Podstawą dochodzenia był art. 248 p. 3 kodeksu karnego. Przewiduje on karę do trzech lat pozbawienia wolności dla tego, kto w związku z wyborami "niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne".

  W komisji wyborczej, która mieściła się w polskiej ambasadzie w Brukseli, w trakcie I tury wyborów prezydenckich 20 czerwca 2010 r. wydano 3970 kart do głosowania, a z urny wyjęto ich 4068. W tej komisji wygrał kandydat PO Bronisław Komorowski, który otrzymał 2389 głosów, drugi był kandydat PiS Jarosław Kaczyński z 1052 głosami. Doniesienie złożyła warszawska komisja wyborcza.

  Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplicki mówił wtedy, że w takiej sytuacji przepisy nie przewidują możliwości unieważnienia wyników głosowania. Zdaniem Czaplickiego, biorąc pod uwagę wyniki wyborów, różnica głosów "niewątpliwie nie wpłynęła na wynik I tury"

  polska.newsweek.pl/umorzono-sledztwo-ws---cudu-nad-urna--w-brukseli,87380,1,1.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX