Manifestacja 13 grudnia to zły pomysł. "Jeśli dojdzie do zniszczeń w mieście, to PiS bardzo straci"

- 13 grudnia coś znaczy w historii Polski. Mieszanie do tego dzisiejszych sporów politycznych jest brakiem szacunku, wobec bohaterów tamtego czasu - uważa Jarosław Gugała z Polsatu. Pomysł manifestacji PiS krytykuje też Bogusław Chrabota. - Dobry wynik PiS w wyborach samorządowych wynika z tego, że kampania była spokojna. Elementy radykalizujące obraz partii będą jej szkodziły - mówił redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" w TOK FM.
Jarosław Kaczyński chce, by 13 grudnia ulicami Warszawy przeszły tysiące demonstrantów. Napisał specjalny list-zaproszenie, do wszystkich kandydatów startujących w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości. Marsz ma pokazać, jak wielu - tak jak prezes Kaczyński - wierzy, że wybory zostały sfałszowane.

Według Bogusława Chraboty, manifestacja zorganizowana w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego to kolejna próba mobilizacji twardego elektoratu PiS. Pomysł, zdaniem redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", jest bardzo ryzykowny.

- Jeśli partia Jarosława Kaczyńskiego chce poszerzyć elektorat, to wszelkie elementy radykalizujące obraz partii będą jej szkodziły. Jeśli więc dojdzie do prowokacji, zniszczeń w mieście, to PiS więcej straci niż zyska.

Jak ocenił, kluczem do zwycięstwa w wyborach samorządowych była "spokojna kampania, bez akcentów smoleńskich". Dlatego radykalizacja kursu może słono kosztować największą partię opozycyjną.

Nie ten czas

Jarosław Gugała krytykuje już sam wybór daty przez Prawo i Sprawiedliwości. Bo jak mówił w TOK FM, "13 grudnia coś znaczy w historii Polski". - Mieszanie do tego dzisiejszych sporów politycznych jest brakiem szacunku, wobec bohaterów tamtego czasu - ocenił dziennikarz Polsatu.

Agnieszka Romaszewska-Guzy - dyrektorka Biełsat TV - nie odbiera partii Jarosława Kaczyńskiego prawa do manifestowania poglądów. Bo jak podkreśla, w demokratycznym państwie każdy ma prawo do demonstrowania. Ale przyznaje, że nie rozumie, co marsz 13 grudnia ma przynieść. - Ile można mobilizować twardy elektorat. PiS powinien zmobilizować sympatyków do obserwacji wyborów. Po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużo się o tym mówiło. Dziś mam pytanie: i co? Okazuje się, że Prawu i Sprawiedliwości nie starcza możliwości na obsadzenie miejsc w komisjach wyborczych - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:
Komentarze (40)
Manifestacja 13 grudnia to zły pomysł. "Jeśli dojdzie do zniszczeń w mieście, to PiS bardzo straci"
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  13.12.2014 R. wyjdą ludzie na ulicę którzy uważają że wybory były sfałszowane i co zrobicie nim.

 • marian8-1960

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy aktywni patrioci zaczynają być przez niektóre wrogie Państwu polskiemu siły przedstawiani podobnie jak Żydzi w państwie Hitlera.
  Posądza się ich o wszelkie zło!

 • cena1309

  Oceniono 2 razy 2

  Żeby uczcić stan wojenny,z Preziem pójdą komuniści i dzieci ZOMOców i ORMOwców!

 • cena1309

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli będą zniszczenia w Warszawie - zapłaci PiSiu!
  Jest z czego brać -PiSiu to bogata partia,srebra u nich worki!

 • marian8-1960

  Oceniono 4 razy 4

  Ta retoryka zagrożenia, ten sposób przedstawiania opozycji przypomina mi jako żywo czasy PRL, to nie ma nic wspólnego z demokracją.

 • antropoid

  Oceniono 1 raz 1

  PiS już na niczym stracić nie może - bo kto ma trochę rozumu dawno już omija tę partię szerokim łukiem. Jeśli ktoś do tej pory przy niej pozostał, tzn. że już nie rokuje...

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 0

  Dziwię się tylko Warszawiakom, że pozwalają na to, żeby taka chuliganeria niszczyła Stolicę.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 7 razy 5

  Socjalzdrajca "bagnet" Miller pospołu z faszystą Kaczyńskim stanie na czele pochodu czy z chodnika przyglądać się będzie paradzie zadymiarzy ?

 • antekpociecha

  Oceniono 9 razy 7

  Warszawiacy!!!!
  Teraz akurat w biedronce są tanie pomidory, najlepiej wybierać duże i takie miętkie, jajka tez dobre.
  Ja niestety mam za daleko, szkoda....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX