"Fakt": Hofman wydał na wrocławskie hotele 2900 zł. A ma mieszkanie we Wrocławiu

W ostatnich dwóch latach Adam Hofman rozliczał się w Kancelarii Sejmowej za noclegi we wrocławskich hotelach na kwotę 2900 zł, a tymczasem posiada we Wrocławiu mieszkanie, które wpisał w oświadczeniu majątkowym - ustalił "Fakt".
Adam Hofman posiada 80-metrowe mieszkanie o wartości 450 tys. zł - podaje "Fakt". Tabloid ustalił, że w 2012 roku poseł zarobił na jego wynajmie 5 tys. zł, czego nie zadeklarował w oświadczeniu majątkowym. Jak wynika z oświadczenia majątkowego posła, dodatkowo pobiera on 2,2 tys. zł miesięcznie na wynajem mieszkania w Warszawie.

Trzy doby w hotelu za 2900 zł

Przyjeżdżając w delegację do Wrocławia, trzy razy zatrzymywał się w jednym z wrocławskich hoteli: The Granary - La Suite. Koszty w wysokości 2900 zł rozliczył na Kancelarię Sejmu. Poseł tłumaczył, że nie mógł zatrzymać się w swoim mieszkaniu, bo jest jego współwłaścicielem i nie zarządza nim. - Mieszkanie to wedle mojej wiedzy jest przedmiotem korzystania przez osoby trzecie, stąd ponownie wskazuję, iż nie mam możliwości korzystania z niego w czasie wizyt we Wrocławiu - powiedział "Faktowi" Hofman.

Zaczęło się od "afery madryckiej"

Adam Hofman został usunięty z PiS po rozliczeniu podróży służbowej do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Media donosiły, że zarówno Hofman, jak i Mariusz Kamiński i Adam Rogacki wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem. W rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (494)
"Fakt": Hofman wydał na wrocławskie hotele 2900 zł. A ma mieszkanie we Wrocławiu
Zaloguj się
 • babilon63

  0

  Wiadomo złodziejskie nasienie w Hofmanie zapuściło głębokie korzenie i nawet piastowanie tak ważnego stanowiska nie pozwoliło go wykorzenić no i chyba sam "H" tego nie chciał tego dokonać bo kocha pieniądze bardziej niż swój honor.

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  a ja nie mam nawet na chleb . dlatego na morde wyleciał i polityko pa pa pa .

 • Wojciech Kica

  0

  Czy Hofman rozliczył się z kotem w sprawie wspólnego użytkowania kuwety ?

 • jola5033

  0

  Dopóki nie będzie szczegółowej kontroli wydatków posłów, to takie wydatki nie będą wyjątkiem i będą okradać obywateli.
  Jak się okazuje, posłów trzeba szczególnie kontrolować, bo im się wydaje, ze im wszystko wolno,
  To nie są już czasy PRL-u.......
  Chyba czas już skończyć z tymi immunitetami.........

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  żadnego przestępstwa nie widzę, ma mieszkanie, pojechał w podróż służbową więc ma prawo do noclegu, chyba, że zleceniodawca nie wydał dyspozycji?
  Miejsce pracy jest w Warszawie, obowiązki w całej Polsce, mieszkanie wynajmuje w stolicy bo mieszka tam z rodziną i tak powinno być, natomiast szwankuje cała procedura zleceń i weryfikacji, bo tutaj ważne jest tylko czy było to zgodne z obowiązującymi przepisami i dodam jeszcze, że niejaki Hofman nie cieszy się u mnie estymą, dla mnie to taki karierowicz bez krzty przyzwoitości, że rodzice go nie naprostowali?

 • helmuts

  Oceniono 1 raz 1

  jak zawsze, prawnie i sprawiedliwie

 • zbujowachata

  0

  To jest tak ,,są np.góry Bieszczady,Tatry i Himalaje ,,i dla porównania
  jest ,,bezczelnośc i pycha,, politykiera to jest ,,Nowak,Rzecznik Duda i na
  samym szczycie Hofman,, oj długo będzie ,,leaderem,, tak mi dopomóż P. Boże !!!!

 • adamina77

  0

  To że Hofman to menda - to myślę, że nie ma nikt wątpliwości. Nawet miłościwie tam panujący Jarosław Zbawiciel.
  Ale kto pozwala na takie numery? Przecież ktoś te rachunki i delegacje podpisuje, rozlicza i pozwala. Mam wrażenie, że nie tylko podnóżki prezesunia tak "dorabiali" z naszych podatków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX