Passent: Co tam, panie, na prawicy? Idzie atak na "system"

"W następnych wyborach oddam głos na partię, która zamiast gorszyć dzieci, wprowadzi zajęcia "Let's talk about sex" na uniwersytecie trzeciego wieku. Dość wykluczenia starszyzny przez Platformę! Panie prezesie, panie Sasin, chodźcie z nami!" - wzywa ironicznie Daniel Passent w "Polityce".
Jak zauważył Daniel Passent, po ogłoszeniu przez prezesa PiS, że wybory samorządowe zostały sfałszowane, prasa prawicowa zajęła się propagowaniem "przekazu dnia" Prawa i Sprawiedliwości. "Co tam, panie, na prawicy? Idzie atak na 'system'" - pisze publicysta w felietonie w najnowszym numerze "Polityki".

Do akcji sumiennie włączyła się "Gazeta Polska Codziennie". Przekonuje czytelników m.in., że w Warszawie pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz dochodzi do rzeczy strasznych. Jedną z nich była akcja "Let's talk about sex".

"Podczas akcji nastolatki "uczyły się, jak zakładać prezerwatywy po pijanemu. Czy samorządowcy PO zakładają "gumki" po pijanemu, tego nie ustalono" - pisze jakże dowcipnie Magdalena Michalska. Pod jej wpływem ja również przyłączam się do oburzonych. W następnych wyborach oddam głos na partię, która zamiast gorszyć dzieci, wprowadzi zajęcia "Let's talk about sex" na uniwersytecie trzeciego wieku. Dość wykluczenia starszyzny przez Platformę! Panie prezesie, panie Sasin, chodźcie z nami! Niech każdy weźmie swoją laskę i wspólnie obalimy III RP!" - ironizuje Daniel Passent.

Kropla krwi

Uwagę felietonisty przykuł apel Roberta Tekielego, który wezwał do sięgnięcia po metody obywatelskiego nieposłuszeństwa po tym, jak w kraju "odrzucono wyborczy fundament demokracji", czyli sfałszowano wybory.

"Ale uwaga: "Wolności nie da się wywalczyć bez kropli krwi". Jeżeli Robert Tekieli traktuje poważnie to, co pisze, to niech już za kilka dni, 13 grudnia, odda przynajmniej jedną kroplę własnej krwi dla ojczyzny. Czekajcie na nekrolog lub choćby komunikat lekarski w "Gazecie Polskiej". Czy Robert Tekieli okaże się taki odważny, jak nawołuje, czy tylko wymachuje laską?" - pyta publicysta tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (46)
Passent: Co tam, panie, na prawicy? Idzie atak na "system"
Zaloguj się
 • prelude93

  0

  Dobrze ze na lewicy dobrze sie dzieje..
  Zobaczcie jakiego fajnego nowego burmistrza z SLD ma Malbork, heheheee...

  www.youtube.com/watch?v=9FkyIHrxJ3k

 • obserwer81

  Oceniono 9 razy -7

  Mm swoje lata ,ale czegoś nie rozumiem.Można fałszować,blagować aby moje było na wirzchu.
  Wydaje się że Passent to człowiek na poziomie,człowiek z kulturą,że wiele rozumie,a tu masz babo placek .Rrznie głupa albo tępak,On wie najlepiej a wszyscy to głupki.Plejada profesorów
  to głupki.Passent, nie trzeba być profesorem żeby zrozumieć że samolot spadając z tak niska nie rozlatuje się na dziesiątki tyś. kawałków.Trzeba zrozumieć że PSL balansujące na krawędzi progu ,nagle na topie to kit.Wciskając nam pprostym swoje teorie ,utwierdzasz nas żeTy i
  Tobie podobni/Laskowie/ to szuje.Szkoda Twojego zachodu,Przeżyłem "SOCJALIZM"to coś wiem na ten temat.Czy Ty człowieku nie tęsknisz za prawdziwą Polską//???

 • ksi71

  Oceniono 8 razy 8

  To wspaniały pomysł! Należy poprosić stacje krwiodawstwa, żeby oddelegowały personel i te swoje autobusy, na manifestacje. Każdy kto chce przelać krew za ojczyznę, będzie to mógł zrobić w higienicznych warunkach!

 • wlomat1

  Oceniono 9 razy -9

  Tylko że ten system był budowany na takich historiach jak sprawa Ziętary >!>!>!>!>!

 • esmeras

  Oceniono 13 razy 13

  Na Marsz z Okazji Nieinternowania Kaczyńskiego - 13 grudnia zaprasza organizator - Jego Ekscelencja prezydent Władimir Putin.

 • batura3

  Oceniono 18 razy 18

  Gazeto jakaś tam zwana inaczej Polską Paranoją Codzienną. Zgadzam się w 100% - założenie prezerwatywy po pijanemu to jest problem :))))))))))))))))

 • kjurek65

  Oceniono 22 razy -16

  Daniel jest starym, stetryczałym komuchem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX