Kaczyński na urodzinach Radia Maryja. Prezes PiS śpiewa i wraz z innymi kołysze się w rytm muzyki [WIDEO]

01.12.2014 16:50
Politycy PiS bawią się podczas 23. urodzin Radia Maryja

Politycy PiS bawią się podczas 23. urodzin Radia Maryja (Fot. Screen z nagrania opublikowanego przez "Super Express")

Choć w ostatnich miesiącach medialna przyjaźń o. Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego wydała się nieco przygasnąć, prezes PiS i inni czołowi politycy partii wzięli udział w obchodach 23. urodzin Radia Maryja. Podczas uroczystości śpiewali religijne pieśni, trzymali się za ręce i kołysali do muzyki. Do nagrania z jubileuszu dotarł "Super Express".
W filmie opublikowanym przed redakcję "Super Expressu" można zobaczyć poza Jarosławem Kaczyńskim m.in. Beatę Kempę, Zbigniewa Ziobro i Mariusza Błaszczaka. Na nagraniu widać, że atmosfera podczas urodzin rozgłośni była naprawdę rodzinna:"SE" sugeruje, że obecność Kaczyńskiego podczas urodzin radia tuż przed drugą turą wyborów samorządowych mogła być spowodowana chęcią pozyskania dodatkowych głosów. Dziennik kwituje jednak, że "niezależnie od intencji, lider PiS wraz ze swoimi współpracownikami robił, co mógł, by pokazać, że naprawdę dobrze się bawi".

Mszę podczas urodzin Radia koncelebrował kard. Dziwisz

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie, dzięki internetowi i nadawaniu satelitarnym, rozgłośnia należąca do o. Tadeusza Rydzyka jest słyszalna praktycznie na całym świecie - podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Obchody 23. urodzin stacji zostały jednak przesunięte na 29 listopada. W tym roku po raz pierwszy zaproszeni goście świętowali też nie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w hali sportowej. Świętowanie rozpoczęła w południe modlitwa różańcowa, następnie z koncertem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk".

Po występach zebrani odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym rozpoczęła się msza święta, którą wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem koncelebrowali m.in. biskupi: włocławski - Wiesław Mering, świdnicki - Ignacy Dec czy biskup senior Antoni Dydycz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (519)
Zaloguj się
 • sw247

  Oceniono 1014 razy 932

  Rece opadaja ! i ci ludzie chca rzadzic krajem masakra !!! a klamczynski to by hymnu RP sie nauczyl :}

 • fakiba

  Oceniono 445 razy 411

  Oj to się musiało dziać , szczególnie jak prezio zaczął wyśpiewywać , pewnie mieli ubaw po pachy

 • fakiba

  Oceniono 409 razy 375

  Pewnie solidnie groszem na tacę sypnęli i obietnicami załatwienia paru ulg muchomorowi , bo dostali miejsca w pierwszych rzędach , ale guzik to w wyborach pomogło , jak widać

 • fakiba

  Oceniono 343 razy 309

  Jak widać po wynikach kaczorowi nawet Rydzyk nie jest w stanie pomóc , a może nie chce , bo widzi że to nie ma sensu , bo to przegrana karta

 • fakiba

  Oceniono 332 razy 300

  Nie wiem po co zespół "Śląsk" występował , przecież śpiewającego prezia nic nie jest w stanie pobić , to istny gwiazdor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje