Awantura u Kraśki. "Dlaczego podał pan fałszywy sondaż? Kompromitacja!"

- To, co zrobił exit poll dla telewizji publicznej, to rzecz bez ewenementu w skali świata! - grzmiał w TVP Info Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski. Wraz z Januszem Wojciechowskim z PiS zarzucał Piotrowi Kraśce, że przed dwoma tygodniami pokazał widzom "sfałszowany sondaż". - Teraz się okazuje, że ja sfałszowałem sondaż. I wyniki też? - pytał dziennikarz.
Choć politycy spotkali się w studiu TVP Info, by rozmawiać o zakończonej drugiej turze wyborów samorządowych, Janusz Wojciechowski, europoseł z PiS, oraz Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, uparcie wracali do wydarzeń sprzed dwóch tygodni. Obaj wypominali Piotrowi Kraśce w TVP Info "fałszywy" sondaż IPSOS po pierwszej turze wyborów. Exit poll z 16 listopada wskazywał na dość zdecydowane zwycięstwo PiS i nie doszacował wyniku PSL.

"Rzecz bez ewenementu w skali świata!"

- To, co zrobił exit poll dla telewizji publicznej, to rzecz bez ewenementu w skali świata! - grzmiał Ziobro. - Z przyjemnością przeczytam pana światową analizę - ripostował Kraśko. - Firma powinna wam wypłacić wielkie odszkodowanie. Z przyjemnością bym się dowiedział, jak telewizja, nie rumieniąc się, wyjaśni fakt, że broni pan prawidłowości wyników badań - kontynuował polityk SP.

Ziobro: UE walczy z gazem, który każdy pije w coli >>>

Kraśko cierpliwie tłumaczył: że IPSOS przeprowadził badanie dla kilku stacji telewizyjnych, że to pracownia odpowiada za metodę badania, że wyniki wyborów samorządowych są najtrudniejsze do oszacowania.

Kraśko: Teraz się okazuje, że ja sfałszowałem sondaż

- Dlaczego pan podał fałszywy sondaż? - pytał Wojciechowski. - Ja zawyżyłem, tak? - zdziwił się Kraśko. - Żebyśmy się nie zagalopowali, bo teraz się okazuje, że ja sfałszowałem sondaż. I wyniki wyborów też? - ironizował.

Wojciechowski nie ustępował. Przekonywał, że prawdziwe są albo oficjalne wyniki podane przez PKW, albo sondaż, na który się powołał. - I jeśli sondaż jest fałszywy, to wielka kompromitacja TVP! - mówił. - Na miejscu wielu dziennikarzy telewizji publicznej, którzy dali się w to wciągnąć, nie lekceważyłbym zarzutów o sfałszowaniu wyborów. W przeciwnym razie kompromitacją byłoby to, co pokazywaliście 16 listopada - dodał.

O machinie napędzanej przez sztaby wyborcze i spin doktorów przeczytaj w "Anatomii władzy" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (272)
Awantura u Kraśki. "Dlaczego podał pan fałszywy sondaż? Kompromitacja!"
Zaloguj się
 • worddesign

  0

  Czy ktoś oprócz wyznawców radia Maryja głosuje na Ziobre?

 • bozenaurszula31

  0

  do kont dziennikarze będą tytułować nie będących już ministrów i premierów ministrami i premierami tytuł to chyba się ma z wykształcenia .

 • zimmel

  Oceniono 2 razy 0

  Zero był zerem i będzie i umrze Zerem.Durnemu nikt nie przetłumaczy,że sondaż to jest to samo cop wróżba.Żiobro radzę jak Polak Polakowi idż w PiS-du.

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 2

  Dziennikarze z zapraszaniem Zero Ziobry do tv powinni być ostrożni, bowiem ostatnio Zero podczas każdej wypowiedzi w ogóle nie... oddycha, może więc dojść do zejścia bezpośrednio na wizji. Kolejną "specjalistkom" od słowotoku bez oddychania jest koleżanka Zera, Kempa. Telewizje, przed zaproszeniem tych dwojga dziwaków, powinny odpowiednio zabezpieczyć się, np. poprzez obecność ekipy lekarskiej planie, bo po takim tragicznym zejściu przed kamerami do otrzymania nazwy epitetu morderców, skrytobójców jest bardzo blisko.

 • antyksen

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Kraśko, jak się zaprasza małpy do studia, ma się cyrk.

 • jankiel77

  Oceniono 2 razy 0

  Emocje emocjami, zależą od temperamentu ale to co zrobiono z wyborami samorządowymi w Polsce, to jeden wielki skandal i żaden Kraśko tego nie obśmieje i może niech się zajmie idealną gospodynią, zamiast sytuacją po wyborach. PKW ma spory udział w tym, że HGW wygrała za sprawą garstki mieszkańców wielkiej metropolii, bo Polacy zwątpili w wybory, co wcale nie dziwi. Toteż jakieś insynuacje, chichy z PiS tylko szkodzą ich autorom, bo każdy rodak wie, czuje, widzi, słyszy jak nam jest.

 • almagus

  Oceniono 3 razy 3

  Relikwią jemu psia kupa, bo biskupa.

  Pokarało wielce Kielce.
  Zbawienia chcą naprędce.
  Zakamuflowanej Wolski.
  Kraj cofki, apostolski.
  W kranach woda święcona.
  I wódka rozcieńczona.
  W szpitalach się nie leży.
  Zdrowie chroni szkaplerzyk.
  Mrok jeszcze, dzwonią dzwony.
  Czy przyjdą, przestraszony.
  Czy prawy, sprawiedliwy?
  Czy w ubóstwie szczęśliwy?
  Święcą tornistry, krowy.
  Wiedzie biskup polowy.
  Każdy interes sprawdzony.
  Pas cnoty mają żony.
  Na łyso ogolone.
  I w aresztach sprawdzone.
  Trumny pierwszej potrzeby.
  Leczenie przez pogrzeby.
  Niech będzie pochylony.
  Prawo płynie z ambony.

  2014-12-02 almagus

 • misfire01

  Oceniono 7 razy 3

  Wojciechowski, Ziobro, słuchajcie. Ja wiem, wy chcieliście prawdziwy sondaż. Co to "prawdziwy sondaż"? Ano pewnikiem taki, że i powąchać, i pomacać można, i gwoździa przybić, i ubranie załatać. A nie tam w telewizorze będzie wam jaki niedojda słupki pokazywał.
  To ja wam powiem, posioły. Źleście trafili. Prawdziwe sondaże miewa tylko wróżbita Maciej, w czwartki przed szóstą rano, targ rybny w Rychtynkach Małych wedle Soły. Ale ustawiać się trzeba od środy wieczór, bo kto pierwszy ten lepszy. I bez indyka albo gorzały nie przychodźta, bo będzie sondaż lewy, krzywo ucięty i śmierdzący.
  No, to tera nikt już was nie oszuka. Pińćset się należy.

 • konus33

  Oceniono 13 razy -3

  temu pedzikowi krasko który tuczy się w tvp za naszą kasę ktoś kiedyś ryj wyr......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX