Wybory 2014. "Te wyniki są dość czytelne: większość wyborców konsekwentnie opowiada się przeciw PiS-owi"

- Te wyniki są dość czytelne - komentował sondażowe wyniki II tur wyborów samorządowych Jacek Żakowski w TVP Info. - Potwierdzają one to, co się stało w pierwszej turze: jest wielkie starcie PiS-u i antyPiS-u. W tym starciu stosunkiem głosów 2:1 wygrywa antyPiS - podkreślił publicysta "Polityki" i Radia TOK FM.
PiS przegrał II turę wyborów samorządowych w sześciu największych polskich miastach - to wyniki exit poll, badania przygotowanego przez IPSOS. Triumfują kandydaci PO i niezależni - wynika z sondażu IPSOS. Prezydentem Warszawy ponownie została Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, Krakowa - Jacek Majchrowski.

I te wyniki, zdaniem Żakowskiego, są czytelne. - W starciu PiS-u z antyPiS-em wygrywa antyPiS - stwierdził w TVP Info. - W różnych miastach to się różnie rozkłada. Ale tylko ten pojedynek mobilizuje wysoką frekwencję - zauważył dziennikarz. I tak np. w Warszawie frekwencja miała wynieść 41,6 proc., w Krakowie - 34,3 proc. Z kolei w Katowicach, gdzie Marcin Krupa z komitetu Forum Samorządowe i Piotr Uszok wygrał z kandydatem PiS Andrzejem Sośnierzem, frekwencja wyniosła tylko 30,3 proc.

- Mamy do czynienia z dość trwałą sytuacją, która stabilizuje scenę polityczną w tym niedobrym klinczu między dwiema wielkimi partiami. Wybór jest negatywny, nie pozytywny - większość wyborców konsekwentnie opowiada się przeciw PiS-owi - podsumował Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (9)
Wybory 2014. "Te wyniki są dość czytelne: większość wyborców konsekwentnie opowiada się przeciw PiS-owi"
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  Jest PiS, anty-PiS i pozostali, którzy mają te pierwsze dwie grupy gdzieś i to oni mają większość.

 • glon4

  Oceniono 4 razy 4

  Wydaje mi się , że wyborca zagłosował nie na PO , lecz przeciw Pis.

 • witeral

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu p. Żakowski zaklinował się między PiSem i anty-PiSem...

 • plautilla

  Oceniono 11 razy -7

  Interesuje mnie stan demokracji w Polsce / nie sprawy wygranej lu przegranej PiSu. Co widać gołym okiem ? Po pierwsze Do II tury PKW nie podała wyników głosowania, lecz tylko ilość mandatów poszczególnych partii.
  PIS dostał łomot w niemożliwych do sfałszowania wyborach na prezydentów w dużych miastach, natomiast dobry wynik PiS osiągnęło w wyborach do sejmików wojewódzkich, czyli zero władzy. Więc te wybory na pewno nie były sfałszowane !
  Ostatni przykład podaje gazeta.pl : suma wyników "głosowania" w Gdańsku - Paweł Adamowicz z PO po raz kolejny zostaje prezydentem z Gdańska, zdobywając 59,4 proc. głosów. Jego kontrkandydat, Andrzej Jaworski z PiS zebrał 43,2 proc. " Czyli razem zebrali jakieś 102,6% głosów.
  Nauki moskiewskie PKW nie poszły na marne ; jak nie kijem go, to choćby żakowskimi 100 kublikami prawdy.

 • razb1947

  Oceniono 10 razy -8

  Ten głupek nawet liczyć nie umie.

 • cena1309

  Oceniono 8 razy 4

  Przeciw PiS,nigdy Piss !!!

 • alex1w

  Oceniono 25 razy 21

  Nie zapominajmy, że anty-Pis, to postawa również moralna i w pełni świadomie, przeciwstawiająca się obłudzie, hipokryzji i działaniom prowadzącym do destabilizacji państwa oraz dzieleniu społeczeństwa na my, wy.

 • alex1w

  Oceniono 17 razy 13

  Wg.mnie doszło do 'naturalnej' polaryzacji naszego społeczeństwa.
  Na populistów i pragmatyków.
  (Amerykanie mają swoich republikanów i demokratów a my ludzi z horyzontami i tych drugich.
  Ciekawią mnie wasze spostrzeżenia.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX