Wołek: Teraz już wszystkie wybory będą obłożone klątwą Kaczyńskiego

- To walka nie z PO, ale z demokratycznym, niepodległym, polskim państwem - mówił o tezach o sfałszowaniu wyborów Tomasz Wołek w Poranku Radia TOK FM. Jego zdaniem po tegorocznej elekcji już żadna nie będzie taka sama. Za każdą będzie się ciągnąć ?klątwa Kaczyńskiego?.
- Wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory - powiedział w Sejmie Jarosław Kaczyński, zwracając się do posłów PO. - Kaczyński po raz kolejny próbuje zgnoić demokrację - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka".

Klątwa Kaczyńskiego

- Mamy kolejny etap bezczelnych kłamstw, zupełnie horrendalnych manipulacji, krętactwa na niewiarygodną skalę - mówił Lis, komentując twierdzenia o sfałszowaniu wyborów lansowane przez PiS. - To, co wyrabia Kaczyński, jest wstrząsające nawet dla kogoś, kto nie miał wobec niego żadnych złudzeń - dodał.

Zdaniem Tomasza Wołka działania prezesa PiS to "rozwalanie państwa". - To walka nie z PO, ale z istniejącym, demokratycznym, niepodległym, polskim państwem - stwierdził. Co więcej, według publicysty już wszystkie wybory będą obciążone "klątwą Kaczyńskiego". - Wszystko, co nie będzie po jego myśli, będzie sfałszowane i zmanipulowane - podkreślił.

"Luksusowy opozycjonista"

Publicyści przypomnieli też alternatywne tezy wyjaśniające strategię PiS po wyborach samorządowych. - Kaczyński doskonale wie, że nawet jeśli wygra wybory, to nie zdobędzie władzy. Więc nie chce wygrać wyborów, tylko zgarnąć władzę z ulicy - mówił Lis. - Albo trzecia teoria. Nie chce władzy, chce być luksusowym opozycjonistą. Lepiej odnajduje się w roli opozycyjnego watażki niż uwięzionego przez prawo premiera - wskazywał Żakowski.

Wiesław Władyka przyznał, że Kaczyński, mając "jak w banku" poparcie na poziomie 25 proc., może sobie na wiele pozwolić. - I te 25 proc. w każdej chwili wyprowadzić na ulice. Jest gotów to robić. A po co podpala Polskę? Chce huśtać tą łajbą - mówił publicysta "Polityki".

Żakowski: Kaczyński przed sąd!

Jednak zdaniem Lisa prezes PiS raczej "podpala łódkę, a potem pyta, gdzie jest strażak". - Kaczyńskiemu w jakimś sensie powinniśmy podziękować, bo za sprawą jego przedwyborczej łagodności, za sprawą gestów Ewy Kopacz, z horyzontu mogła zginąć istota sporu politycznego i stawki przyszłorocznych wyborów - mówił szef "Newsweeka". - Powinniśmy być wdzięczni. On nam uświadamia, o jak gigantyczną stawkę będą się toczyć te wybory. Czy Polska będzie na Wschodzie, czy na Zachodzie - zaznaczył.

- Dopiero teraz widzimy, jakim strasznym błędem było nierozliczanie PiS przez ostatnie półtorej kadencji - ocenił Żakowski. - To doprowadziło do poczucia kompletnej nieodpowiedzialności, bezkarności. A to dewastuje każdą demokrację. W sprawie tego, co Kaczyński powiedział w Sejmie, chyba jednak konieczna jest sprawa sądowa - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wołek: Teraz już wszystkie wybory będą obłożone klątwą Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 4 razy 0

  "zara, zara" nie tak szybko Panowie dziennikarze. Zgadzam, z twierdzeniem, że Kaczyński to łobuz i zdrajca naszego narodowego interesu, ale KTO dał mu powody ?! Przyjmując, że jego braciszek i on, ponosza 50 % winy za katastrofe smoleńską to, w przypadku organizacji wyborów cała wina (za burdel) obciąża rzadzących. Kto karmił przez 2 lata smoleńskich szaleńców ?! Tusk i feraina pozwałała mu szaleć bo rządzącej hołocie był TO "na rekę" ? To teraz nie rozdzierajcie szat. Cała polska klasa polityczna to badziewie. Nie wystarczy Wam przykład 'klasy" Nowaka, Sikorskiego, Hofmana, Protasiewicza i tysiącom innej swołoczy o Karapycie i Serafinie nie wspominając ?! To prawda, Kaczyński podpala, a ja się zapytowuję kto szykuje.... drwa ?!

 • plautilla

  Oceniono 7 razy -3

  Wasza wołki żakowskie lisweekowa pewność o niezakłóconych i wolnych od fałszerstw wyborach samorządowych graniczy ze śmiesznością. Zwłaszcza w kontekście zapowiadanej kontroli NIK-u, dymisji członków PKW i informatycznych dziurach podatnego na ataki systemu komputerowego, który, wbrew zdrowemu rozsądkowi - ma być ponownie użyty w wyborczy weekend.
  Cynizm, oszustwo, wciąż powtarzane przez was kłamstwa czyli po prostu… goebbelsowska propaganda.

 • razb1947

  Oceniono 6 razy -2

  Wołek to lizus PO i PSL -wstyd

 • unamatita

  Oceniono 9 razy -5

  okazuje się, że lemingi występują również pod postacią dziennikarzy. Chociaż słowo dziennikarz w przypadku tych indywiduum to nadużycie!
  u.

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 9

  Podobno Otto von Bismarck powiedział :

  - dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.

 • ryllaa

  Oceniono 24 razy 12

  Od zawsze twierdziłam, ze kaczor to największa gnida, menda i kreatura, jaką nosi polska ziemia!

 • antropoid

  Oceniono 29 razy 15

  "Teraz już wszystkie wybory będą obłożone klątwą Kaczyńskiego"
  ------------------------------

  Będą dopóty, dopóki durni ludzie będą chcieli tego czubka słuchać.

  I co dzień roztrząsać w mediach wszystko, co wysapie.

 • led2007

  Oceniono 39 razy 27

  To co robi ten dziadyga, to pełzający zamach stanu! Do pudła z nim lub do Tworek, niech sam wybiera!

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy -9

  Zdaniem Tomasza Wołka działania prezesa PiS to "rozwalanie państwa". - To walka nie z PO, ale z istniejącym, demokratycznym, niepodległym, polskim państwem - stwierdził.
  ===============================================================
  Nie pozostaje nic innego jak wziąć jakiś ryngraf z Najświętszą Panienką i pojechać na grób Pinocheta. Wsparcie ducha Pinocheta, o jedyna droga dla umocnienia polskiej i światowej demokracji, panie Wołek (zbożowy?)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX