Żakowski do Waszczykowskiego: "Jaki jest przekaz dnia?". "Jeszcze nie czytałem"

- Jaki dziś jest przekaz dnia? - tak Jacek Żakowski rozpoczął rozmowę z Witoldem Waszczykowskim z PiS w Poranku Radia TOK FM. - Porannego jeszcze nie czytałem - przyznał. Wydaje się jednak, że przekaz się nie zmienił: PiS wciąż upiera się przy tezie o sfałszowaniu wyborów. Poseł nie chciał nawet powiedzieć, że chodziło o zwykłe nieprawidłowości. - To semantyka - uciął.
Wczoraj do dziennikarzy omyłkowo trafiły medialne instrukcje dla polityków PiS. Dziś gościem Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM był Witold Waszczykowski, poseł PiS. - Jaki dziś jest przekaz dnia? - zapytał prowadzący.

Przekaz dnia? Nie czytałem

- Porannego jeszcze nie czytałem, zwykle przychodzi koło 10 - powiedział Waszczykowski. - Lenią się! - wtrącił Żakowski. - Nie. Trzeba przejrzeć poranne rozmowy od 7 do 9 i na tej podstawie się ustala. Wieczorny "przekaz" przychodzi o 22. Nie wziąłem Ipada, mógłbym panu przeczytać - mówił poseł.

- Pan nie pamięta!? - zdziwił się Żakowski. - Częściowo tak. Niektóre elementy współtworzę, w dużej partii musi być specjalizacja. Ja się specjalizuję w sprawach międzynarodowych i czasami dzwonią koledzy z biura prasowego, mówiąc "panie pośle, prosimy kilka zdań na temat tej czy innej sytuacji". To naturalne - przekonywał gość audycji.

Demokracja - tak. Wypaczenia - nie

A jaki jest obowiązujący przekaz PiS na temat wyborów samorządowych? Okazuje się, że niezmienny. - Leszek Miller wycofuje się rakiem z tezy o fałszowaniu wyborów. Teraz już mówi o wypaczeniu... - zauważył Żakowski. - My się nie wycofujemy - podkreślił Waszczykowski.

- Na każdym etapie: przygotowania, przeprowadzania wyborów, rozliczania głosów, jest masa wypaczeń - stwierdził poseł. Pytał, czy ABW i inne służby dysponowały informacją o fatalnie zorganizowanym przetargu informatycznym dla PKW. A jeśli, tak, co z tą wiedzą zrobiono. Wskazywał też, że do dziś nie ma pełnych, oficjalnych wyników wyborów na stronach internetowych komisji wyborczej.

"Wyniki są niewiarygodne"

Waszczykowski powtarzał też błędną tezę o ogromnym wzroście poparcia dla PSL, porównując wybory parlamentarne z samorządowymi. - PSL od lat była sondowana, jak również potwierdzana w wyborach na poziomie 5-7 proc. I nagle skacze do 20 proc. - mówił. - Nie w wyniku ambitnej działalności programowej czy inteligentnych przywódców, tylko w wyniku wypaczenia. Wyniki są niewiarygodne - wskazywał. Żakowski prostował, że w poprzednich wyborach rozbieżności między sondażami i wynikami wynosiły ok. 4 proc. Teraz to 6 proc. - przy większej liczbie głosów nieważnych, utrudniających badania.

Skąd wyborczy sukces PSL >>>

Poseł nie ustępował i mówił, że zastosowanie broszur wyborczych (książeczek) doprowadziło do "ogromnego wzrostu głosów nieważnych". - O 2 proc. - wskazał Żakowski. - Przed wyborami liczna grupa analityków pokazywała to, nawet prezesowi Jaworskiemu. Wzruszył ramionami i stwierdził, żeby zajmował się tym świat nauki. To sygnał - kontynuował gość Poranka Radia TOK FM.

"Czy to odmęty szaleństwa?"

- Czy rozmawianie o tym, wskazywanie na błędy to odlot? To "odmęty szaleństwa"? - dramatycznie pytał Waszczykowski. - To absolutnie konieczne! - przyznał Żakowski. - Ale to różnica między wzięciem czegoś do ręki i połamaniem. Nie musi pan mówić o sfałszowaniu wyborów, żeby wywołać debatę, że można je zrobić lepiej - zaznaczył prowadzący.

Żakowski stwierdził, że kontestowanie wyborów to "stały punkt pisowskiej gry". - A gdybyście powiedzieli po prostu: zastanówmy się nad modyfikacjami? Niech pan pójdzie tropem Leszka Millera i powie, że nie chodzi o sfałszowanie, a o nieprawidłowości. Będziemy mieli czystą sytuację - zachęcał. - To semantyka - uciął Waszczykowski.

Więcej o:
Komentarze (16)
Żakowski do Waszczykowskiego: "Jaki jest przekaz dnia?". "Jeszcze nie czytałem"
Zaloguj się
 • kjurek65

  Oceniono 10 razy 2

  Waszczykowski, gdyby miał refleks, powinien odpowiedzieć pytaniem: "Panie redaktorze, jakie wytyczne na dzisiaj od oficera prowadzącego z WSI?". Ale to wszystko niezbyt bystre chłopaki.

 • 2jan5

  Oceniono 6 razy 4

  Przekaz co mówić szczęśliwie dotarł do adresata.Gowin przeczytał,wybory sfałszowane.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 15

  Dziwne że go puścili do radia beż egzaminu za znajomości przekazu dnia , za czasów Hofmana nie do pomyślenia , Mastalerek będzie musiał się u prezia tłumaczyć i to gęsto

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 8

  No to Mastalerek więcej do mediów nie puści , teraz przez miesiąc na egzaminy do niego na dywanik będzie łaził i recytował wybrane fragmenty na wyrywki

 • chi_neng1

  Oceniono 10 razy 6

  Oprocz poprzedniego przekazu, zapomnialam o tym ostatnim:

  Czynimy Polske Smoenska, "Wschodem" ze stolica w Czestochowie !

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 12

  A wieczorem przekaz jest następujący, " Możecie się odlać i obowiązkowo paciorek w intencji żeby rząd i Platformę dopadło jakieś nieszczęście " .

 • e-komentarz

  Oceniono 13 razy 7

  Kto wymyślił tajemniczą procedurę która umożliwiłaby sfałszowanie wyborów w CAŁYM KRAJU, w tysiącach okręgów jednocześnie, i to w taki sposób żeby nie zorientowali się będący niemal w każdej komisji mężowie zaufania opozycji ani nawet sami członkowie tych komisji? Bo przecież komisje nie zgłaszały zastrzeżeń, a prokuratura też nie ma żadnych zgłoszeń takich przestępstw.

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 8

  "Jaki jest przekaz dnia?". "Jeszcze nie czytałem"

  Moge popowiedziec, bez czytania:

  Od dzisiaj zaczynamy na pelna pare akcje apelowania do uczestniczenia w:

  “Wielkim marszu ruchu kontorli wyborow”

  A najchetniej do:

  Ogloszenia Nowego Stanu Wojennego !

 • mimrat1

  Oceniono 21 razy 11

  Waszczykowski, to nikt, to miernota, podwórkowy kundel...Jednym słowem; osobnik o reputacji menela....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX