Roman Giertych przewrotnie na Facebooku: "Urban głosował na PiS. Jego deklaracja realnie zwalcza PO?

"Urban jest zbyt inteligentny, aby nie wiedzieć, że jego deklaracja realnie zwalcza PO, a pomaga PiS. A więc to PiS od Urbana otrzymało na końcówce kampanii wsparcie? - pisze na Facebooku Roman Giertych, sugerując, że "Urban głosował na PiS?.
Były minister edukacji w swoim facebookowym wpisie twierdzi, że "Urban głosował na PiS". W ten sposób komentuje niedawne słowa Urbana na antenie TVN24. Były rzecznik rządu PRL stwierdził wówczas, że "w ostatnich wyborach (...) musiał głosować na Platformę, aby tylko przeciwko PiS-owi".

"Są dowody, że Urban wbrew swojemu oświadczeniu głosował na PiS" - pisze jednak przewrotnie Giertych. Jego zdaniem Urbanowi głoszenie nieprawdy jest nieobce, bo "służył imperium kłamstwa i jako rzecznik rządu wielokrotnie kłamał".

Co więcej, "jego pupil i wychowanek Miller zawiązał koalicję z PiS". Po trzecie, dodaje Giertych, "Urban jako zwolennik dechrystianizacji Polski wie, że droga ku temu wiedzie przez wspieranie PiS".

Ostatnim z argumentów prezentowanych przez Giertycha jest stwierdzenie, że oświadczenie powszechnie nielubianego Urbana "o głosowaniu na Platformę w sposób bezdyskusyjny pomaga PiS, a nie PO". "I ten ostatni argument jest najważniejszy" - stwierdza były lider LPR, zauważając, że "Urban jest zbyt inteligentny, aby nie wiedzieć, że jego deklaracja realnie zwalcza PO, a pomaga PiS. A więc to PiS od Urbana otrzymało na końcówce kampanii wsparcie, a nie Platforma" - kończy swój wpis Giertych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (77)
Roman Giertych przewrotnie na Facebooku: "Urban głosował na PiS. Jego deklaracja realnie zwalcza PO?
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  Pomimo ciągłego lizania dupy salonowi istnieją dowody, że salon w końcu kopnie cię w dupę! Na starość możesz liczyć na wdzięczność nieudaczników, którzy dzięki tobie zdali maturę i powiększyli grono bezmózgich lemingów!
  u.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma bez interesowny giertychów oraz partyjnych kacyków.
  Z poważaniem

 • Michal Xinski

  0

  Ja widzę że komuna w Polsce przeżywa kryzys autorytetów. Jeszcze nie dawno Giertych był wsteczniakiem, zacofańcem, katolem, niepostępowym nacjonalistą. A tu proszę jak często cytowany, niemal jak towarzysz Lenin, każdego dnia na dzień dobry.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 3 razy -1

  Były minister -trefnisiem.Porobiło sie, na etacie w Wyborczej.
  litera.fr/category/news/

 • mrs.courvoisier

  Oceniono 2 razy 0

  Prawnicy w swojej masie sa durniami, a Giertych ich jeszcze przebija

 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 1

  Widać cała Czerska z Naczelnym Cadykiem na czele śledzi nieustannie wszelkie wypowiedzi "faszysty" Giertycha i kiedy tylko może oddaje mu swe łamy do propagowania jego niespełnionej miłości do prezesa.
  Po Kiszczaku i Urbanie kolejny autorytet Adasia ?

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Urban wie co robi.
  Glosuje tam,gdzie
  prawda lezy.

 • moher.do.bulu

  Oceniono 5 razy 3

  Z cała pewnością Urban na PiS głosował. Trzeba byc koniem, by takie brednie wygadywać

 • arwena2010

  Oceniono 4 razy 2

  od długiego juz czasu ten koniowty gości jako arbiter elegancji,dobrego stylu i poprawności politycznej w TV 24- i słuchają go nabożnie. Tak samo jak w GW. Co powie,napisze -nagłaśniane i kolportowane Wręcz czczą jak W,Baffeta.
  Masakra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX