Papież: Prawdziwy chrześcijanin musi uznać żydowskie korzenie tej religii. Antysemityzm to grzech

27.11.2014 19:17
Papież Franciszek po dzisiejszej audiencji

Papież Franciszek po dzisiejszej audiencji (AP)

Papież Franciszek potępił wszelką przemoc dokonywaną w imię Boga. W wywiadzie dla izraelskiego dziennika "Jedijot Achronot" powiedział też, że nie można być prawdziwym chrześcijaninem bez uznania żydowskich korzeni chrześcijaństwa.
- Nie można być prawdziwym chrześcijaninem, jeśli nie uzna się swych żydowskich korzeni. Trzeba zawsze o nich pamiętać" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla izraelskiego dziennika. Dodał, że antysemityzm jest "grzechem".

Papież odniósł się też do niedawnego zamachu na synagogę w Jerozolimie, w którym zginęły cztery osoby. - Potępiam z całych sił każdy rodzaj przemocy w imię Boga - powiedział.

Wywiad z Franciszkiem ukaże się jutro, czyli w dniu jego wyjazdu do Turcji, gdzie prawdopodobnie poruszy również temat konfliktów na Bliskim Wschodzie. Już w przeddzień publikacji media ogłosiły fragmenty tej rozmowy.

Nawiązując do sytuacji na Bliskim Wschodzie, papież podkreślił: "Z głębi serca zwracam się do zaangażowanych stron z apelem o położenie kresu nienawiści i przemocy. Budowa pokoju jest trudna, ale życie bez pokoju jest koszmarem" - dodał Franciszek.

Prześladowanie w IS cięższe niż na początku chrześcijaństwa

Mówił również o fali przemocy i terroru w Iraku, gdzie proklamowano tzw. Państwo Islamskie i dochodzi do prześladowań na tle religijnym. "Dokonywane są tam barbarzyńskie czyny, niewyobrażalne zbrodnie" - oświadczył papież. Powtórzył, że obecne prześladowania chrześcijan są cięższe od tych z czasów początków chrześcijaństwa.

"Okrzyk bólu chrześcijan, jazydów i innych wspólnot etnicznych wymaga zajęcia jasnego i odważnego stanowiska zarówno przez przywódców religijnych, zwłaszcza muzułmańskich, jak i liderów politycznych" - powiedział Franciszek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (309)
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 332 razy 252

  Korzenie tej religii są jak najbardziej polskie. Chrystus to Polak z krwi i kości. Prawdziwy Polak do Żyda nie będzie się modlił.

 • 3miastoorg

  Oceniono 229 razy 209

  Przecież Matka Boska Częstochowska!!!

  A tak na poważnie, przypominam sobie zawiłe tłumaczenia pewnego narodowca z Pomorza, który udowadniał, że Jezus nie był Żydem, ale był narodowości nazarejskiej :)
  Neonaziści w Polsce mają kłopot z tym Franciszkiem.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 164 razy 146

  Chyba muszę kupić Frondę, żeby mi Terlik przetłumaczył te dziwne słowa Papy.

 • krzysztofgie

  Oceniono 143 razy 125

  Znam osobiście bardzo gorliwych i wierzących katolików którzy nie wiedzą o tym że Pan Jezus był....żydem.
  To tak jakby kierowca nie wiedział co znaczy znak STOP.

 • zbig501

  Oceniono 143 razy 125

  Papieżu Franciszku , rydzyk wraz z terlikowskim ekskomunikują cię i polski rasista rydzyk założy Polski kościół i ogłosi się papieżem, a terlikowski zostanie kardynałem

 • kater-11

  Oceniono 140 razy 96

  Wiadomo, że Jezus był spod Torunia i nazywał się Koźlak . Działał w latach i należał PiS . Modlił się do świętego Jarka i Lecha i był gorliwym ich wyznawcą . Był ministrantem w kościele jedynego Boga Prawdziwka .

 • dziadekjam

  Oceniono 199 razy 91

  Papież: Prawdziwy chrześcijanin musi uznać żydowskie korzenie tej religii. Antysemityzm to grzech.
  Nareszcie ktoś przyznał oficjalnie, że chrześcijanizm to "sekta" judaizmu.
  ==================================================================

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje