Dziennikarze natrząsają się z "przekazu dnia" PiS. "Palikot mówi bzdury jak zawsze"

Jerzy Urban w TVN to upadek, Palikot plecie bzdury, a powyborcze zamieszanie delegitymizuje władze - dziś usłyszycie takie słowa z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości. Część dziennikarzy dostała pomyłkowo maila z "przekazem dnia" PiS i ochoczo upubliczniła go na Twitterze.
Dziś ok. godz. 10 dziennikarze polityczni dostali maila z "przekazem dnia" PiS. Najwyraźniej ktoś pomylił się przy wysyłaniu maila. Autentyczność przekazu potwierdził portal 300polityka.pl.

Dziennikarze natychmiast screeny zaczęli udostępniać na Twitterze.

Co powiedzą dziś posłowie? Mówić będą o Palikocie, o fałszowanych wyborach, delegitymizacji władzy i standardach białoruskich. Dostanie się też TVN za zaproszenie do studia Jerzego Urbana i - rykoszetem PO - na którą jak zapowiedział redaktor naczelny tygodnika "Nie" i b. rzecznik PZPR ma zamiar głosować.

Dziennikarzy bawi nie tylko wpadka biura prasowego, ale i sam przekaz.

Posłowie PiS zaczepiani przez dziennikarzy na sejmowych korytarzach wykręcali się od odpowiedzi na pytania, czy biuro prasowe partii jak sufler podrzuca im teksty. "Ja od rana pracuję, maili nie czytałem", "służby prasowe niczego nie narzucają, supozycja taka mnie bawi" - rzucali niechętnie. W końcu jedna z posłanek powiedziała reporterowi TVN24. - A dlaczego pan się dziwi. Czy inne partie stosują inne sposoby osiągania jednolitości przekazu.
- Ja nie rozumiem tej ekscytacji na korytarzach - mówił rzecznik PiS - Doszło do ludzkiej pomyłki - tłumaczył rzecznik PiS Marcin Mastalerek. I dodawał, że wszyscy się tym zajmują w sytuacji ''sfałszowania wyborów''. Dodał również, że wpadki zdarzają się wszystkim, również dziennikarzowi TVN, który w dość wulgarny sposób komentował czystość stołu w studiu (chodzi o Kamila Durczoka - red.). - Zadzwoniłem do niego i powiedziałem: stary, nie przejmuj się. Pomyłki się zdarzają wszystkim - mówił wyrozumiały Mastalerek.Tzw. przekaz dnia to nie jest pisowski wynalazek. Stosuje go większość partii. Ma to sprawić, by posłowie jednej frakcji mówili w różnych mediach jednym głosem.

Więcej o:
Komentarze (39)
Dziennikarze natrząsają się z "przekazu dnia" PiS. "Palikot mówi bzdury jak zawsze"
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 1 raz -1

  A kogo zwalczali Wszechpolacy Giertycha ?
  Spadkobiercą PZPR-u i WRON-y jest PO nie SLD a Urban nie wysyła już śpiworów do USA ale kasiorę do amerykańskich banków

 • lehoo

  Oceniono 1 raz 1

  W chamstwie Masztalerek Hoffmannowi dorównuje, a w głupocie to go nawet przewyższa.

 • 1pirat2

  Oceniono 3 razy 3

  W tym przekazie brakuje tego, co mają mówić na temat pani Kempy, która miała być w studiu razem z Urbanem, ale się czegoś wystraszyła.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 4 razy 4

  Bestseller w szeregach PiS: "Jak skorzystać z toalety. Poradnik dla pięciolatka".

 • fakiba

  Oceniono 6 razy 6

  To jest zestaw złotych myśli prezia , każdy członek po nauczeniu się na pamięć , ma obowiązek oprawić w ramki i przechowywać dla swoich potomków

 • kris19c

  Oceniono 4 razy 4

  Hofman, wracaj bo bez ciebie wszystko się zawali

 • jan.58

  Oceniono 6 razy 6

  Nieudacznicy!!!
  arturprosty.blogspot.com/2014/11/kaczynski-to-po-prostu-nieudacznik.html

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, tak PiS to na pewno pomyłka...że kuźwa taka kłamliwa parszywa banda musiała się w Polsce zalegnąć i paprać nam swoim idiotyzmem, nienawiścią, łgarstwem i podlością z trudem odzyskaną niepodległość ?.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 4

  CD PRZEKAZU = PRZYKAZU KACZYNSKIEGO !!! : (Hahahaha.......)

  5. Komorowski stoi na straży interesów partii i nie zna Konstytucji.
  PiS dużo miejsca poświęca Bronisławowi Komorowskiemu. Jak wynika z przekazu, głównym zarzutem pod adresem prezydenta jest to, że nie zna konstytucji i stoi na straży interesów PO. „Komorowski mówił tak jakby nie znał konstytucji, a całą kompromitacje z liczeniem głosów i ewidentne przykłady zafałszowania wyników lekceważył; Komorowski zdaje się mówić „Polacy nic się nie stało”, ale to nie wystarczy; Polacy nie wierzą w rzetelność tych wyborów – w sondażu przyznaje to co trzeci Polak; Żadne zaklęcia i krzyki na opozycję nic tu nie zmienią; Prezydent powinien stać na straży konstytucji a nie interesów partii z której się wywodzi”.

  6. PO hamulcowym zmian w PKW.
  Jak czytamy w przekazach dniach. „PKW skompromitował polskie państwo, podważyła zaufanie obywateli do jego instytucji – niestety politycy koalicji PO -PSL oraz Prezydent Komorowski bronili członków PKW a teraz są głównymi hamulcowymi jeśli chodzi o zmiany instytucjonalne w PKW oraz w prawie wyborczym, szukają ciągle wymówek by tylko nic nie zmieniać – twierdza, że jest za mało czasu przed wyborami Prezydenckimi i Parlamentarnymi by wprowadzać teraz zmiany to jest nie prawda te oczywiste rzeczy mogły by być szybko wprowadzone; Warto zapytać Prezydenta czy przedstawicieli PO -PSL dlaczego maja kłopot z szybkim wprowadzeniem tak prostych zmian jak np. przezroczyste urny, kamery internetowe, oznaczanie dlaczego głos jest nie ważny?”.

  7. Palikot podaje tlen Platformie.
  Jednym z elementów przekazów dnia jest cytat z wypowiedzi Janusza Palikota z „Gościa Radia ZET” o tym, że Kaczyński chce, aby wydarzenia w Polsce potoczyły się jak w 1992. „Palikot mówi bzdury jak zawsze; Wszystkie nieprawidłowości są przez PiS zgłaszane odpowiednim organom; Nieprawidłowości jest bardzo wiele; PiS już złożył wniosek o unieważnienie wyborów do sejmiku lubelskiego”.
  Jak czytamy dalej: „Cała opowieść Palikota o 1922 roku i analogiach do zabójstwa Narutowicza to stek bzdur; Palikot przez lata pomagał Tuskowi, teraz robi dalej to samo i „podaje tlen” Kopacz i Komorowskiemu”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX