Kaczyński w Sejmie: "Boli was, ale sfałszowaliście wybory". Sikorski: "Gdyby kontynuował, musiałbym posła przywrócić do porządku"

- Ja wiem, że was to boli, ale wybory sfałszowaliście - mówił w Sejmie Jarosław Kaczyński. Janina Paradowska dopytywała w Poranku Radia TOK FM Radosława Sikorskiego, marszałka Sejmu, czy spotka się to z jakąś reakcją. Polityk był bardzo powściągliwy. - Opinia publiczna, wyborcy, wyciągną wnioski - powiedział.
- Ja wiem, że was to boli, ale wybory sfałszowaliście - grzmiał wczoraj w Sejmie Jarosław Kaczyński, oskarżając Platformę Obywatelską. - Gdyby kontynuował, musiałbym posła przywrócić do porządku - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Radosław Sikorski, marszałek Sejmu.

- I co dalej? - dopytywała Janina Paradowska, prowadząca audycję. - Nic, wszystko można powiedzieć? - dodała. Sikorski zachował powściągliwość. - Opinia publiczna, wyborcy, wyciągną wnioski - stwierdził. Przyznał też, że kwestionowanie wyborów, które się wygrało, powinno dziwić.

PiS chce skrócić kadencję sejmików

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o skróceniu kadencji sejmików województw. Zdaniem partii ilość głosów nieważnych i zamieszanie wokół liczenia głosów "delegitymizuje władze" wybrane w wyborach samorządowych. PiS chce, by kadencja wybranych właśnie sejmików wojewódzkich skończyła się już z końcem marca przyszłego roku.

- Ten projekt odbieram jako część ofensywy politycznej partii, która nie może się pogodzić z wynikiem wyborów - ocenił Sikorski. - Projekt jest nieprofesjonalny - dorzucił. Stwierdził, że ustawie brak uzasadnienia, a do tego budzi ona wątpliwości konstytucyjne. Dlatego marszałek skierował projekt do zaopiniowania przez sejmowe służby prawne. Kiedy zapadną decyzje w tej sprawie? - Sprawa jest pilna, to będą tygodnie, nie miesiące - zapewnił Sikorski.

Po co zmieniać kodeks wyborczy?

Gość Poranka Radia TOK FM stwierdził też, że Sejm będzie "szukał rozwiązań i korekt w kodeksie wyborczym". Sikorski chciałby zdążyć z nimi jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. - Na zasadnicze zmiany mamy czas do końca stycznia. Zmiany techniczne mogą być wprowadzone nawet później - powiedział.

Paradowska zauważyła jednak, że kodeks uchwalono ledwie cztery lata temu. - Przewracać go tylko dlatego, że nie zadziałał system informatyczny? - dziwiła się publicystka. - Nie przewracać, ale udoskonalać, dopracowywać - doprecyzował Sikorski. - Nie jestem jedyny, którego zastanowiła spora liczba głosów nieważnych. Członkowie mojej rodziny mieli problemy z głosowaniem, z formułą kart wyborczych - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (44)
Kaczyński w Sejmie: "Boli was, ale sfałszowaliście wybory". Sikorski: "Gdyby kontynuował, musiałbym posła przywrócić do porządku"
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  hahaha ... gromowladny zdradek BJ sikorski... kolega dyzmy z oxfordu, gieroj kabulu, zbawca syrii, pogromca putina i przyszly laureat nagrody nobla .. jego zaslug nie sPOsob wymienic ...

 • indian57

  Oceniono 3 razy 1

  ..."zalosny ginacy narod!

 • Oceniono 5 razy -3

  kłamczyński, to pospolity szubrawiec, który za cel ma rozwalić Polskę! posługuje się insynuacjami i kłamstwem!
  Hitlerek z Żoliborza - żądny władzy (a jeszcze bardziej zemsty), której bezsuktecznie żąda, skoro nie dostał w wyborach to będzie szukał jej na ulicy!
  paskudna gnida, wstyd że mamy ludzi głosujących na takiego śmiecia!

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy -1

  - Gdyby kontynuował, musiałbym posła przywrócić do porządku - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Radosław Sikorski, marszałek Sejmu.
  ====================================================================
  Nie wierzę. Szczerbuś by go "ośmiorniczkami" szybko wyłączył...

 • zec

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Sikorski, "przywrócić do porządku" brzmi żydowsko. Po polsku w tym wypadku mówi się: Przywołać do porządku.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 2 razy 0

  "Gdyby kontynuował, musiałbym posła przywrócić do porządku"
  ----------
  czyżby planował użyć metody JKM na wypadek gdyby prezio nie chciał się od mównicy oderwać?

 • rpo7

  Oceniono 5 razy -1

  Maciej Giertych w 2005r. napisał, że wybory sfalszowac może tylko ich organizator tj władza :-)

  Ojciec mecenasa, który obecnie chce być na fali tj. Wspiera partię rządzącą.

  Kaczyński przesadza z tym falszowaniem, ale wybory zostały przeprowadzone nieudolnie z rekordową ilością nie ważnych głosów. To falszuje wynik wyborów!

 • mimrat1

  Oceniono 6 razy -2

  Znalezione w necie....

  Szczere wyznanie Kaczyńskiego " Mam nielegalną maturę"..

  napohybel.live
  wczoraj

  Prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia - wyjawił Jarosław Kaczyński (62 l.) w swojej książce "Polska naszych marzeń". - Mam prawdopodobnie legalnie skończone tylko 9 klas - stwierdził szef PiS.
  Mamy czarno na białym! Strona 128 wymienionej książki. Drugi akapit. I szczere wyznanie: "Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego, znalazłem się w liceum na Woli. Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia" - pisze Jarosław Kaczyński.
  W 1967 roku prezes zdał maturę. Od 1968 roku studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 roku na Wydziale Prawa i Administracji UW uzyskał tytuł magistra. W 1976 roku obronił pracę doktorską.

  "Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat. On jest niezależny od wykształcenia. Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone 9 klas" - podsumował.
  Doktor bez magistra
  Czy rzeczywiście doktorat Jarosława Kaczyńskiego jest legalny? Według ustawy o stopniach naukowych i tytułach naukowych z 31 marca 1965 roku stopień doktora może być także nadany osobie, która nie ma tytułu magistra, a "wykazała się zasobem wiedzy i dorobkiem naukowym, świadczącym o przygotowaniu i uzdolnieniu do pracy naukowo-badawczej".

 • unamatita

  Oceniono 6 razy -4

  Wydaje mi się Radku, że ośmiorniczki nie sa warte ceny, no chyba, że płaci się służbowa kartą, prawda?
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX