Frasyniuk: Burdel to nasza cecha narodowa. Kaczyński jest bardzo niebezpieczny dla demokracji

- Najważniejszy jest wynik wyborczy i pewność, że te głosy zostały dobrze policzone - podsumował wybory Władysław Frasyniuk w programie Kontrwywiad RMF FM. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że zostały one ?sfałszowane? uprawia bardzo niebezpieczną demagogię, która huśta nastrojami w Polsce.
Władysław Frasyniuk zgodził się z tezą Konrada Piaseckiego, że protestowanie 13 grudnia przeciwko temu, co się wydarzyło w dzień wyborów, to świętokradztwo. - Niech ci młodzi, pryszczaci, którzy wychodzą na ulicę spytają swoich rodziców, kiedy obalono komunę. Niech naprawdę wezmą się za edukację obywatelską. Zastanowią się, jakie narzędzia daje demokracja - stwierdził Władysław Frasyniuk w RMF FM .

Demagogia i wykorzystywanie symboli

Frasyniuk jest przeciwny wychodzeniu 13 grudnia na ulice. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński w swoim zachowaniu nadużywa symboli narodowych. - Nie jest ich właścicielem ani symbolem tego, co się wydarzyło 13 grudnia. Raczej należał do tej części społeczeństwa, która powiedziałbym, słusznie przestraszyła się wprowadzenia stanu wojennego - skomentował.

- To jest potworna demagogia, która huśta nastrojami w Polsce. Destabilizuje państwo. Zakłamuje obraz Polski. Nie jesteśmy krajem, który ma silną, stabilną demokrację. Cały czas grozi nam powrót do tego, co pamiętamy z PRL-u. Jeśli ja mogę powiedzieć, do jakiej mentalności odwołuje się Jarosław Kaczyński, to niestety, do tej mentalności, z którą żeśmy z trudem przez 50 lat walczyli.

Zagrożenie dla demokracji

Zdaniem Frasyniuka prezes PiS jest poważnym zagrożeniem dla demokracji. - Znakomicie rozumie tę słabo wykształconą część społeczeństwa, nie radzącą sobie w demokracji, która wymaga pewnej wiedzy i odwołuje się do niej. Mówi: ja wam powiem, gdzie jest prawda, który kanał telewizji należy oglądać.

Dodał, że niestety, negatywne emocje rosną w Polsce z błyskawiczną siłą. Zdaniem Frasyniuka Kaczyński je świadomie wykorzystuje.

Najważniejsze są kwalifikacje

- Już wychodziliśmy na ulicę. Przypominam 21 postulatów. Jest taki postulat nr 13, który mówi kwalifikacja nie legitymacja partyjna. Gdyby decydowały kwalifikacje nie mielibyśmy problemów z wieloma ważnymi rzeczami w kraju. Szczerze powiedziawszy nie mamy zaufania, bo to państwo jest partyjne - ocenił Frasyniuk.

Polityk stwierdził, że w Polsce przegrywają wartości. - W defensywie jest dobre wychowanie i kompetencje. Tupet i bezczelność bierze górę. To jest nasza cecha narodowa: burdel bałagan. Brak poszanowania dla procedur - podsumował.

Frasyniuk jest zdania, że wybieramy niekompetentnych polityków. - Myślimy, że ktoś nam obiecuje, gdzie zamiast wiedzy porusza się we mgle smoleńskiej albo wyborczej to jest szansa na cud. Jesteśmy społeczeństwem, które wierzy w demagogie i w obietnice. Sukcesy działają przeciwko tym, którzy je odnieśli - powiedział w Kontrwywiadzie.

"Sfałszowane" wybory

Jarosław Kaczyński ogłosił, że jest bałagan i że są "sfałszowane" wybory. Udało mu się przekonać do tej tezy swoich zwolenników. Według Frasyniuka to jedyny komunikat, który się przebija do uszu obywateli. On sam stwierdził, że taki pomysł to kompletne szaleństwo. - Dożyliśmy czasów, kiedy Leszek Miller uwiarygodnia Jarosława Kaczyńskiego, a NIK niszczy PKW. Liczą się emocje. Możliwość wystąpienia w telewizji. Można przywalić - przywalamy - podsumował.

Człowiek "Solidarności" dostrzegł w ostatnich wydarzeniach po wyborach inny problem. Jego zdaniem w kraju jedyną osobą, która wzięła na siebie odpowiedzialność jest Bronisław Komorowski. - Pytam się, dlaczego wokół niego nie ma premiera i ministrów, którzy odpowiadają za procesy wyborcze? - mówił.

Władysław Frasyniuk stwierdził, że politycy powinni wspólnie zastanowić się, jak komunikować się z polskim społeczeństwem, żeby wytłumaczyć, że proces wyborczy odbywał się zgodnie z prawami demokracji. - Komorowski cały czas jest w osamotnieniu, a to jest ważna sprawa całego państwa - mówił Frasyniuk.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (204)
Frasyniuk: Burdel to nasza cecha narodowa. Kaczyński jest bardzo niebezpieczny dla demokracji
Zaloguj się
 • tijutej

  0

  Miło przypomnieć sobie, że nikt nie jest nieśmiertelny :-)

 • candid13

  0

  Przecież od początku wiadomo było, czym grozi pojawienie się IV RP- bis. Po prostu zaczęło się "odzyskiwanie państwa". Już nawet międzynarodowa komisja do sprawy smoleńskiej nie jest potrzebna, bo jeszcze by potwierdziła faktyczne przyczyny, a tak to "nasi" zatwierdzą wszystko, co się prezesowi utroi a Ziobro z dziką rozkoszą poszaleje znowu.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Generalissimus zwycięstwa, Prometeusz nowej ery, Głos historii ludzkości, Gwiazda przewodnia i nadzieja ludów, Wielki przyjaciel Polski, Natchnienie milionów, Nieśmiertelny!

  Pędzi pociąg historii,
  błyska stulecie-semafor.
  Rewolucji nie trzeba glorii,
  nie trzeba szumnych metafor.

  Potrzebny jest Maszynista,
  którym jest On:
  towarzysz, wódz, oczywista -
  Prezes - słowo jak dzwon!

  /pastisz, to chyba jasne, "Słowa o Stalinie" Władysława B./

 • 100stanislaw

  Oceniono 2 razy -2

  OBWIESZCZENIE WYBORCZE !!!

  W ZWIĄZKU Z TAK ZWANYMI , -- " wyborami " ,- " prezydenckimi " - i - " parlamentarnymi " - ?! ... BĘDĘ GŁOSOWAŁ Z UBOLEWANIEM --- ( ale jednak ) ---- NA - pis :( ................... ALBOWIEM CHODZI MI O TO ! , BY WRESZCIE ZDRADZIECKIE , ZBRODNICZE , ZŁODZIEJSKIE , MAFIJNE ,OSZUKAŃCZE , HIENY z -- " po " -- i -- " psl " -- !!! ... DOSTAŁY ZASŁUŻONY WPIE..RDOL OD HIEN z - pis - !!! ..........
  Za zgodność : --- BYŁY FRAJER I PATRIOTA :( , A TAKŻE były ( " Polak " ) IDIOTA ( vide J Piłsudski ) ! ... OBECNIE ZMUSZONY ( bezprawnie ) DO ZAMIESZKIWANIA NA NIELEGALNYM " terytorium " MAFIJNEJ ZBRODNICZEJ , POMROCZNEJ " 3 er pe " :( :( :(

 • rosswatowski

  Oceniono 2 razy 0

  jak taka dobra jest strona rządowa to czemu jest tak źle p. Frasyniuk?, jak tak źle wybieramy, a przecież rządzi PO to czemu pan mówi, że źle wybieramy, skoro wybieramy PO?, która to PO jest tą partią, którą p. popiera???? - panie, pan se walnie pół litra i pan przestanie bredzić

 • olias

  0

  burdel to instytucja szacowna, potrzebna, dobrze zorganizowana, przynosząca duży dochód, z dobrą opieką lekarską, z dobrą ochroną.

  widzicie Frasyniuk ... RP3 to nie burdel.

 • olias

  Oceniono 1 raz -1

  podsumowując biznesmena Frasyniuka - z tytułu: Kaczyński jest niebezpieczny dla polskiego państwa modelowanego na kształt burdelu.

  coś ostatnio się nam Frasyniuk uaktywnił. Biznes mu leży że chce do polityki?

 • 1. Win

  0

  soso_soso popieram. Ponadto uważam, że polityk który nie niesie przed sobą dumnego oblicza patriotyzmu, jest zwykłym śmieciem.

 • kontest_two

  Oceniono 1 raz -1

  Burdel, frasyniuku, to polega na tym, że wałek i kwach zapomnieli o twoich zasługach w opozycji. Dopiero Lech Kaczyński w 2006 roku wręczył ci Krzyż Wielki OOP. Burdel u ciebie w mózgu polega na tym, że o tym nie pamiętasz. Wysyłam ci linka z wikipedii, tam jest o tym na pisane, tam jest zdjęcie z ceremonii wręczenia tego odznaczenia.
  pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Frasyniuk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX