Giertych o "sfałszowanych" wyborach: To wpływ depresyjnej pogody na stan umysłowy polityków [U OLEJNIK]

- Gdy słyszymy twierdzenia, że w Polsce dokonano masowego fałszerstwa wyborczego, to trzeba się zastanowić nad wpływem depresyjnej pogody na stan umysłowy niektórych polityków - powiedział Roman Giertych w programie Moniki Olejnik "Gość Radia Zet". Dodał, że fałszerstwa na mikroskalę mogły się zdarzać, "ale od tego są protesty wyborcze".
- Pamiętamy z polskiej historii, co oznacza masowe fałszowanie wyborów. To były masowe działania zorganizowanych sił: wywożono workami głosy, niszczono i przywożono nowe - powiedział Roman Giertych w programie Moniki Olejnik "Gość Radia Zet". - Teraz mamy obwodowe komisje wyborcze, we wszystkich tych komisjach zasiadają przedstawiciele PiS - dodał.

Projekt ustawy o skróceniu kadencji sejmików to "absurd konstytucyjny"

Przypomniał też, że partie delegują swoich mężów zaufania do komisji wyborczych, którzy liczą głosy, i "można to zweryfikować". Dodał, że jeśli zdarzały się fałszerstwa: "błędy w komisjach, kupowanie głosów", to wystąpiły one na małą skalę. Podkreślił, że od tego są protesty wyborcze. Według niego nieprawidłowości były związane z terminem podania informacji. - Nie ma wątpliwości, że ktoś w PKW zawalił sprawę, ale to nie ma nic wspólnego z fałszerstwami - dodał. - To, że ludzie oddają nieważne głosy, bo chcą głosować na burmistrza, a nie na sejmik, to jest to ich prawo, co można na to poradzić? - zapytał.

Podkreślił też, że projekt ustawy o skróceniu kadencji sejmików to "absurd konstytucyjny". - Konstytucja mówi, że aby skrócić kadencję, wszystkie sejmiki powinny dopuścić się rażącego naruszenia prawa. Wtedy na wniosek premiera Sejm podejmuje uchwałę, a nie żadną ustawę - wytłumaczył. - Moim zdaniem marszałek powinien wystąpić o opinię prawną. Jestem pewien, że opinia wykazałaby oczywistą sprzeczność projektu z ustawą konstytucyjną.

- Kaczyński mówi, że nie tylko te wybory zostały sfałszowane, ale i wszystkie poprzednie. Jeśli tak, to domagam się powtórzenia wyborów z 2007 roku. Wtedy przegrałem, ale teraz wiem, że po prostu dranie mnie oszukały - ironizował. - Na czele nowego PKW musi zasiąść Antoni Macierewicz, który jako jedyny może zapewnić nam rzetelny sposób przeprowadzenia wyborów - dodał.

"Miller to zwyczajny cynik"

Według Giertycha nie wiadomo do końca, czy Kaczyński wygrał wybory. - Jeśli Kaczyński wygrał wybory i jest zdumiony tym faktem do tego stopnia, że domaga się ich unieważnienia, to sama pani przyzna, że coś jest nie po kolei. Każdy normalny by się cieszył - powiedział Giertych. Szczerze mówiąc, ja to zdumienie podzielam - dodał.

Ocenił też, że Leszek Miller to "zwyczajny cynik, który przegrał wybory i próbuje się podłączyć pod Kaczyńskiego". - Jakby ci panowie wygrali wybory, to założyliby koalicję w sali, która jednocześnie byłaby poświęcona ofiarom zbrodni smoleńskiej i Barbarze Blidzie - powiedział. Olejnik na to, że pamięta koalicję zawartą w sali, z której transmisję mogło nadawać tylko Radio Maryja. - I w tej sali siedział Roman Giertych - dodała.

"Gdy byłem w Młodzieży Wszechpolskiej, to była to bardzo fajna organizacja"

Roman Giertych skomentował też zatrzymanie dziennikarzy podczas okupacji budynków PKW przez środowiska prawicowe. - Sąd powinien ich uniewinnić, bo nie byli sprawcami zbiegowiska, tylko je relacjonowali - ocenił. Dodał, że decyzja należy do sądu, bo "policja nie zawsze może rozdzielić kto ma jaką legitymację". Za namawianie "młodych ludzi" do tego czynu obwinił działania Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera.

Olejnik wspomniała, że był tam obecny też Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej. "Pana korzenie" - skomentowała. - Jak ja byłem w Młodzieży Wszechpolskiej, to Robert Winnicki chodził w pieluchach, więc nie wiem, co ma w głowie. Jak ja należałem do Młodzieży Wszechpolskiej, to była to bardzo fajna organizacja. Niczego nie okupowaliśmy - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (229)
Giertych o "sfałszowanych" wyborach: To wpływ depresyjnej pogody na stan umysłowy polityków [U OLEJNIK]
Zaloguj się
 • kinga1970k

  0

  Protesty? Do kogo ? Odwolania mozna skladac do tych samych lesnych dziadkow, ktorzy sa wspolautorami tych przekretow ? I liczysz na to, ze jak zlozysz protest to lesny dziadek powie "tak krecilismy lody na zlecenie Tuska.Wsadzcie mnie do pierdla."
  Sedziowie PKW sa nominowani przez Komorowskiego wg klucza partyjnego.
  Rzad korumpuje sedziow dajac im immunitety i wczesniejsze emerytury liczone wg uprzywilejowanych zasad w stosunku do reszty spoleczenstwa.
  I co pojdziesz do sadu po sprawiedliwosc?

 • miszaora

  0

  prezes szykuje się do wojny. Początek tej wojny wybrał też starannie - 13 grudnia.

 • miszaora

  0

  Najlepiej byłoby ignorować tę partię i tego człowieka ale się nie da

 • miszaora

  0

  Skrócenia kadencji sejmików do końca marca nie będzie i być nie może. I Kaczyński to wie. A gdyby jakiś demiurg chciał mu zrobić kawał, to by skrócił tę kadencję i zobaczylibyśmy jak wyborcy ocenili

 • miszaora

  0

  kto z Wałęsy zrobił prezydenta? Kaczyńscy! Od kiedy Wałęsa stał się "Bolkiem"? Od momentu, kiedy Kaczyńskich pogonił!

 • miszaora

  0

  prezesa jest spoza tego świata od zawsze - kradli posłowie PiS kasę? kradli! czyja to wina? oczywiście Kopacz!

 • baba788

  0

  "Jeśli Kaczyński wygrał wybory i jest zdumiony tym faktem do tego stopnia, że domaga się ich unieważnienia, to sama pani przyzna, że coś jest nie po kolei. Każdy normalny by się cieszył [...] Szczerze mówiąc, ja to zdumienie podzielam"
  Super!

 • candid13

  0

  pisze panna mania;

  Poemat proroczy:
  nic mnie nie zaskoczy.
  Alias
  Tak z pochyłej wierzby moc PISu wytryska,
  Nareszcie piździel bury potencję uzyska.

  Nie dał mu ojciec, nie dała matka,
  Nie dała szkoła, sąsiad, sąsiadka,
  Sam tego nie wziął, bo marna glizda,
  Tego wszystkiego, co wszystkim PIS da.

  W jedną noc PIS da moc, i władzę na świecie.
  PIS da pic, PIS da hyc, zresztą sami wiecie….
  PIS da wprost, PIS da wspak i w każdej pozycji,
  PIS da tak, PIS da siak - póki w opozycji.

  Jak zdobędzie władzę, to każdemu PIS da
  Równiutko po ryju, niech na PIS nie gwizda.
  PIS da krzyk, PIS da wrzask, PIS da paranoję
  PIS da huk, PIS da strach, Jezu, już się boję.

  Napadną mnie pisiorki bardzo ciemną nocą,
  Zakutymi łbami we drzwi załomocą.
  Będą walić zajadle, nabiją se guzów.
  Jednak drzwi powstrzymają napaść tych intruzów.

  Zamieszanie uczynią, oraz hałas wielki,
  Poobijane, małe, piździelskie ratlerki:
  Że tak być nie może. Wina panny mani,
  Że drzwi wytrzymały, że poobijani.

  Pienia wzniosą żałosne do swego prezesa
  Żeby skandal ten skończył i mani ekscesa.
  Któż to widział, by drzwi przed PISem, zamykała mania,
  Toż to niehumanitarne, nie do wytrzymania.

  Łby porozbijane i ciecze posoka.
  Nie chciała się poddać sama, mania, ta wywłoka!
  Trzeba posłać do mani pluton komandosów,
  Bo z tą krnąbrną babą poradzić nie sposób.

  Panna mania zaś nuci tę piosenkę luźną:
  Życzę dobrego zdrowia. Na rozum za późno!

 • drozd215

  Oceniono 2 razy 2

  Koń który mówi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX