Tym: "Kaczyński poniewiera własnym państwem". PiS wyjdzie na ulice w rocznicę stanu wojennego

"Poniewiera własnym państwem, jego instytucjami i konstytucją, nie uznaje prezydenta ani władzy sądowniczej" - pisze o Jarosławie Kaczyńskim Stanisław Tym w "Polityce". Według publicysty tylko to tłumaczy, dlaczego PiS chce protestować przeciwko wynikom wyborów w rocznicę stanu wojennego.
Jarosław Kaczyński zapowiedział na 13 grudnia masowe, uliczne demonstracje będące początkiem "wielkiego ruchu kontroli wyborów". - Chcemy, aby 13 grudnia stał się dniem protestu przeciwko temu, co się stało, przeciwko temu wielkiemu nadużyciu - wyjaśniał prezes PiS, który podważa wynik wyborów samorządowych.

"Kaczyński poniewiera własnym państwem"

Stanisława Tyma w "Polityce" dziwi zestawienie protestów po wyborach z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. "Połączenie jednego z drugim wydaje się nie do wymyślenia. Jednak prezesowi się to zgadza" - zauważa. I podkreśla, że patrząc na działalność Kaczyńskiego, wcale to dziwić nie powinno. "Poniewiera własnym państwem, jego instytucjami i konstytucją, nie uznaje prezydenta ani władzy sądowniczej" - wylicza publicysta.

Na portalach społecznościowych PiS zaczął już reklamować firmowane przez siebie demonstracje.

- Przygotowujemy marsz na 13 grudnia, tak jak co roku, ale tym razem pod hasłami obywatelskimi, pod hasłami związanymi właśnie z ochroną polskiej demokracji. To będzie obywatelski marsz z różami, który będzie mówił o sprzeciwie wobec wyborów. Im będzie liczniejszy, tym będzie lepiej. Ale później będzie trzeba to - tak jak to było w wypadku walki o Telewizję Trwam - powtarzać w różnych miejscach. Nie wolno dać o tym zapomnieć - podkreślał Kaczyński.

"Program partii programem narodu"

Tym wskazuje w "Polityce" na "rozkwit wspólnoty" PiS i SLD. Nawiązuje do spotkania Kaczyńskiego z Leszkiem Millerem i wspólnego oświadczenia polityków, że wybory nie przebiegły prawidłowo. Publicysta idzie dalej i ma nadzieję, że 13 grudnia podczas marszu będzie można zobaczyć dwa transparenty: historyczny, pezetpeerowski "Program partii programem narodu" i współczesny, pisowski: "program partii programem narodu".

"Spójrzcie, jak to się pięknie komponuje" - kwituje Tym.

Więcej w najnowszej "Polityce".Więcej o:
Komentarze (111)
Tym: "Kaczyński poniewiera własnym państwem". PiS wyjdzie na ulice w rocznicę stanu wojennego
Zaloguj się
 • gulaga7

  Oceniono 1 raz -1

  Tym,ty pajacu stary. Oszczedz nam i sobie wstydu .Mozna zrozumiec ,ze konfitury rozdaja teraz na Czerskiej i Wiertniczej-ale zeby az tak sie szmacic na starosc?

 • wapienko

  0

  Już się Tymowi kompletnie bania zryła.
  Współczuję - wazeliniarzu - demencji.

 • osyjan

  Oceniono 4 razy 4

  Oj tam, przecież to ma być marsz protestacyjny przeciw nieinternowaniu Prezesa 13 XII 1981 r. :)

 • gosford

  Oceniono 1 raz 1

  A jednak niemal każdy kurdupel ma źle pod kopułą i cierpi na manię prześladowczą.

 • dryl1

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to jest , że niektórzy zupełnie głupieją na starość.

 • Mrek Fruzinski

  Oceniono 4 razy -2

  Te wpisy to obraz jaki jest w Polsce Sowiecki okupant wypral muzgi tym pseldo Polakom ORMOwsko -ZOWOWsko PZPERowska cholota to typowy odprysk szczochow Sowieckich

 • 123t-olek

  Oceniono 3 razy 1

  Ten osobnik, posluzyl sie smiercia najblizszych , by budowac pozycje polityczna, trudno to. to. nazwac czlowiekiem.

 • mireczekb

  Oceniono 6 razy -4

  TY Mi tu nie pieprz głupot starcze. Nie dorastasz do pięt panu Kaczyńskiemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX