Passent o "dwóch katastrofach": smoleńskiej i wyborczej. "Brakuje tylko krzyża"

Brak procedur i wyobraźni, słabość państwa, wojna polsko-polska - wylicza podobieństwa katastrofy smoleńskiej i awantury wokół wyborów samorządowych Daniel Passent w najnowszej "Polityce". "Brakuje tylko krzyża" - dodaje kwaśno.
Daniel Passent w najnowszej "Polityce" wskazuje na podobieństwa katastroficznego liczenia głosów przez PKW z katastrofą smoleńską. Na tę analogię wskazywało już kilku publicystów, choćby Jacek Żakowski i Michał Szułdrzyński.

"Brakuje tylko krzyża"

Passent wskazuje na punkty wspólne. Pod Smoleńskiem i teraz, podczas wyborów, zawiodły procedury. W obu przypadkach ujawniły się słabość państwa, brak wyobraźni, podejście "jakoś to będzie". Po Smoleńsku - wskazuje publicysta - rozformowano wojskowy pułk lotniczy. Teraz sama rozformowała się PKW.

Kolejne podobieństwa: powrót "polnische Wirtschaft" i następny rozdział wojny polsko-polskiej z udziałem tych samych aktorów. "Wtedy i dzisiaj ich celem był Pałac Prezydencki" - pisze Passent. "Brakuje tylko krzyża".

"Wczoraj zamach, dziś fałszerstwo"

Passent krytykuje też Leszka Millera i Jarosława Kaczyńskiego, którzy wspólnie wystąpili z krytyką wyborów, wskazując na rzekome "wypaczenie wyników". Zdaniem publicystów jeszcze niedawno obu polityków dzieliło wszystko. Dziś połączyli siły w obronie "podeptanej demokracji" i w ataku na rząd, który za wszystko odpowiada. "Wczoraj to był zamach, dziś to jest fałszerstwo - czy to nie jest logiczne?" - pyta Passent.

Więcej w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (45)
Passent o "dwóch katastrofach": smoleńskiej i wyborczej. "Brakuje tylko krzyża"
Zaloguj się
 • prosatis

  0

  Prawdziwe autorytety: Tym, Passent, Paradowska. Mają dużo do powiedzenia i na temat Smoleńska i Wyborów. Zawiodły procedury - co to znaczy w przypadku wyborów ? Jak Komorowski wołał o obecność OBWE w wyborach w 2007 r. to był to głos w obronie demokracji. Tak jak Tusk bronił demokracji nawołując do niepłacenia abonamentu TV i groził wyprowadzeniem ludzi na ulice w obronie przed faszystą Kaczyńskim. Z kogo się śmiejecie ? Z siebie się śmiejecie ! Czy ktoś w GW nie wyznaczy granicy pomiędzy zaangażowaniem politycznym i ordynarną propagandą ?

 • politol59

  0

  Racja. będziemy mieli marsze między krzyżami.

 • obserwer81

  Oceniono 1 raz -1

  Skąd Was tylu ubeków nabrało się w tym internecie??

 • deryl01

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczor najohydniejszy morderca pamietnego kwietnia.

 • atyczarownico

  Oceniono 3 razy -1

  Miller i Kaczyński realizują tylko wytyczne Moskwy - jak najbardziej osłabiać i niszczyć Polskę. Dłużmy do tego tylko tę kreaturę z Torunia , belzebuba rydzyka, i będziemy mieli sowiecką jaczejkę prawie w komplecie

 • janpadjasek

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Passent o Smoleńsku oficjalnie wiemy o pancernej brzozie i pijanym gen.co na pewno nie jest prawdą.Prawda widoczna jest na pobojowisku Smoleńskim a skoro pobojowisko to udział osób trzecich,a skoro udział osób trzecich to należy do nich dotrzeć?Następstwem tego jest nie dopuścić za wszelką cenę do zmiany władzy stąd takie zawirowania w tej 25-cio letniej demokracji.Skoro pan tego nie widzi to zaliczam pana do tych którzy sieją w tym kraju ferment służący tylko jednemu celowi a mianowicie utrwalaniu władzy ludowej.Wszystko zło wieszacie na człowieku który swym postępowaniem pokazał Wam jak powinna wyglądać demokracja i praca dla Polski i jego społeczeństwa bez kolesiostwa i afer.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 1

  Czy w pkw stoi już krzyż?jestem ze śląska i chciałbym przyjechać i zobaczyć.

 • aghrra

  Oceniono 4 razy -2

  Czerwony pająk jeszcze otwiera morde

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Parę minut był mój komentarz i juz znikł ?! Cieszę się, że boicie się prawdy przeto, powtórzę: W Polsce rządzi hołota i nie ważne czy ta z PO, PSL czy PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX