Co zrobi PiS 13 grudnia? "Niech odetnie się od rozrób ulicznych, a potem przedstawi dowody na sfałszowanie wyborów"

Adam Szostkiewicz zastanawia się nad obchodami 13 grudnia w tym roku i sugeruje, by PiS odcięło się od zamieszek, a w zamian przedstawiło dowody na sfałszowanie wyborów. "Wiadomo, jak negatywny jest stosunek PiS do prezydenta Polski i obozu rządzącego. Ale innej Polski nie ma. Rząd londyński zakończył działalność" - ironizuje.
Szostkiewicz pisze na swoim blogu w portalu Polityka.pl o 13 grudnia, rocznicy ogłoszenia stanu wojennego i dniu, w którym zwykle dochodziło do zamieszek i manifestacji pod domem gen. Jaruzelskiego.

Nie ma sensu - punktuje publicysta - iść pod dom generała. "Lokal PKW też się nie nadaje, bo Komisja podała się in gremio do dymisji, a PiS odcięło się od ataku skrajnej prawicy na PKW pod hasłem sfałszowanych wyborów" - pisze Szostkiewicz, ale podkreśla, że nie odcięto się od samego hasła.

"Innej Polski nie ma"

Publicysta ocenia, że "spaprana" była techniczna obsługa wyborów, nie sam akt. "Demokracja zadziałała, tak jak we wszystkich wcześniejszych wyborach w III RP" - pisze.

"Wiadomo, jak negatywny jest stosunek PiS do prezydenta Polski i obozu rządzącego. Ale innej Polski nie ma" - pisze Szostkiewicz i ironizuje, że rząd londyński zakończył działalność, a prezydent Kaczorowski przekazał insygnia prezydenckie Lechowi Wałęsie, w którego obozie byli ówcześnie Kaczyńscy. "Prezes Kaczyński był częścią systemu, który powstawał na gruzach PRL. Jego entuzjaści nie chcą o tym pamiętać z nienawiści do III RP" - dodaje publicysta.

Korwin-Mikke nie będzie maszerował z Kaczyńskim

Szostkiewicz zauważa, że skrajnie prawicowa partia Janusza Korwin-Mikkego nie może maszerować razem z PiS, "bo to dla niej przeciwnik", ani w obronie demokracji, "bo nią pogardza".

"Tu otwiera się szansa dla PiS: niech 13 grudnia odetnie się od skrajnej prawicy i rozrób ulicznych, a potem przedstawi dowody na sfałszowanie wyborów do sejmików" - podsumowuje.

Cały tekst na blogu Adama Szostkiewicza w portalu Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (41)
Co zrobi PiS 13 grudnia? "Niech odetnie się od rozrób ulicznych, a potem przedstawi dowody na sfałszowanie wyborów"
Zaloguj się
 • zaduma24

  0

  13 grudnia demonstrować powinny tylko osoby internowane lub represjonowane w inny sposób oraz członkowie ich rodzin.

 • ola-blue

  Oceniono 5 razy 5

  W.k.u.r.w.ia mnie, że Kaczor zawłaszczył sobie naszą walkę o niepodległość. Wpieprzają mnie uwieszone na nim pisie karierowicze

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 5 razy -5

  Lizy du.pe ryżego i całej PO nazywany tajemniczo "publicystą".

  Ale medialne antypolskie SBeckie ścierwo już nie dodaje publicystą platformianym.

 • deryl01

  Oceniono 10 razy 10

  Jarus morderca. To on przyczynil sie do katastrofy. Jedyny swiadek Macierewicz.

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 11

  13 grudnia prezio ogłosi światu porażającą wiadomość , że to tylko dzięki niemu i jego bratu nie doszło do wielkiego rozlewu krwi , bo osobiście zmusili do tego Jaruzelskiego i całe KC , oraz WRON

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 8

  Jakie dowody na fałszowanie wyborów może przedstawić pis , przecież urojenia i zwidy prezia to nie dowód

 • vomitorium1

  Oceniono 11 razy 9

  "Prezes Kaczyński był częścią systemu, który powstawał na gruzach PRL."
  dlaczego na gruzach ???
  (żoliborska willa stoi)

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 14

  13 grudnia Prezes może ogłosić się premierem , przejąć władzę w kraju , utworzyć rząd podziemny i aresztować Komorowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX