"Twój Ruch to nie lewica. PiS? Narodowy socjalizm". Palikot opisuje scenę polityczną

- Nie sytuuję się jako typowa lewica - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot pytany o kolejny kongres zjednoczeniowy z SLD. Szef Twojego Ruchu podkreślał, że jego formacja to "partia zmiany".
Janina Paradowska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że po wyborach do sejmików wojewódzkich, w których SLD zebrało niemal 9 proc., a Twój Ruch w ogóle nie zaistniał, powraca problem (nieistniejącej) lewicy.

"My jesteśmy partią zmiany"

- Staram się uciekać od prostego podziału prawica-lewica - odparł Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu i gość audycji. - W Polsce PiS jest partią lewicową, jeśli chodzi o program społeczny. Jest powiązany z nacjonalizmem, antysystemowością. W konsekwencji to daje narodowy socjalizm. SLD, do tej pory lewicowy społecznie, teraz w skutek wspólnej akcji z Kaczyńskim wszedł w antysystemowość - ocenił polityk. Gdzie należy więc umieścić jego formację? - My jesteśmy partią zmiany - stwierdził Palikot, dodając, że chodzi zwłaszcza o zmianę kulturową.

Paradowska zapytała jeszcze, czy Palikot jest gotów na kolejne rozmowy o zjednoczeniu lewicy. - Nie. Nie sytuuję się jako typowa lewica - uciął gość Poranka Radia TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (17)
"Twój Ruch to nie lewica. PiS? Narodowy socjalizm". Palikot opisuje scenę polityczną
Zaloguj się
 • jaspudden

  0

  -
  "Półgłówki w basenie"
  Jestem czytelnikom winien wyjaśnienie, skąd wziął się tytuł niniejszego tekstu w czasie, kiedy „cała Polska” zajmuje się członkami PKW. Cała Polska jest w nawiasie, bo słuchając profesora Osiatyńskiego dzisiaj w TVN24, zdałem sobie sprawę, że nie tylko ja, ale także Pan Profesor i moze miliony Polaków wcale się nie bulwersują oczekiwaniem na ostateczne wyniki wyborów. Nie jesteśmy w restauracji i nie czekamy niecierpliwie na podgrzanie zupy, a ponieważ nie ma ustawowego terminu na podanie wyników wyborów, powinniśmy spokojnie poczekać aż PKW je ogłosi, po uprzednim dokładnym sprawdzeniu.
  Teraz do sprawy basenu: półgłówkom medialnym i politycznym od dawna mylą się trzy angielskie słowa: „pole”, „poll” i „pool”. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie redukują oni do „pool”, wymawiane po polsku „pul”. Otóż drogie półgłówki: „pole” to słup (stąd „pole position” w wyścigach samochodowych), a pisany przez duże „P” to po angielsku Polak (nie mylić ze słupem); „poll” to ankieta, kwestionariusz, stąd „exit polls” – czyli ankieta przy wyjściu z lokalu wyborczego (nie mylić z wyjściem z basenu, czyli „pool”).
  Tyle w sprawie basenu.
  Teraz o półgłówkach (po angielsku „halfwits”, więc tłumaczenie literalne).
  Kaczyński, Gowin i Miller (plus oczywiście stado potakiwaczy partyjnych) nie zrozumieli mechanizmu powstawania exit polls. Im się ewidentnie wydaje, że ankieterzy .....

  czytaj dalej na: odyseja1948.wordpress.com

 • yautvingian.minority

  0

  Nóż z Osełkowa, Ukraińcy i Rosjanie bili się w Słowiańsku, prymas Polak i celowy błąd syntaktyczny. Sabo, Ludwiku Dorn i Palikocie, nie idźcie tą drogą.

 • d-dedimery

  Oceniono 5 razy 5

  Adolf J. Zębywstaw, to po prostu niebezpieczny psychopata, trzeba go izolować..!

  kobieta.wp.pl/kat,26325,title,Jak-rozpoznac-psychopate-Z-pozoru-normalny-facet-moze-okazac-sie-niebezpieczny,wid,16243303,wiadomosc.html?ticaid=1127d3

  www.drogadosiebie.pl/schizofrenia/o_chorobie/objawy/jak_wyglada_swiat_osoby_chorej_na_schizofrenie

 • rudi_0

  Oceniono 12 razy -4

  Jak zwykle NIEPYTANY , ten polityczny trup komentuje "polska" scene polityczna !
  Zdechly wodziarzu - wracaj do biznesu !

 • patriotaa

  Oceniono 17 razy -9

  A palikot to pierwsza urwa Rzeczpospolitej latająca z gumowym penisem.

 • e-komentarz

  Oceniono 19 razy 15

  Zjednoczenie lewicy - co to miałoby oznaczać?
  Usiąść obok Millera naprzeciwko Kaczyńskiego?

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 0

  No dobra, po raz setny;
  lewica w Polsce skończyła się w grudniu 1948.!

 • amur-49

  Oceniono 9 razy 1

  "PiS jest partią lewicową, jeśli chodzi o program społeczny. Jest powiązany z nacjonalizmem, antysystemowością. W konsekwencji to daje narodowy socjalizm. SLD, do tej pory lewicowy społecznie, teraz w skutek wspólnej akcji z Kaczyńskim wszedł w antysystemowość."

  No cóż, nawet temu pajacowi zdarzyło się powiedzieć coś mądrego. Ale jeśli Twój Ruch definiować jako partię zmiany, to jedynie zmiany na głupsze.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy -2

  Szef Twojego Ruchu podkreślał, że jego formacja to "partia zmiany".
  =====================================================
  Nie tyle "partia zmiany", co partia zmiennych karierowiczów, którzy nie tylko poglądy ale i partie często zmieniają. Cudowne przemiany w stylu "od klerykała - dewota i homofoba do antyklerykała i zagorzałego homofila", jakich doznał ojciec-założyciel, są w tym towarzychu normą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX