Prezydent Zamościa pozywa Kaczyńskiego. "Za insynuacje" dot. odzyskania pałacu

- Z uwagi na te insynuacje postanowiłem załatwić sprawę tak, a nie inaczej - mówi Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa, o pozwie, który złożył przeciwko prezesowi PiS. "Insynuacje" mają dotyczyć próby odzyskania przez Zamoyskiego pałacu w Klemensowie. O sprawie pisze "Dziennik Wschodni".
Kaczyński odwiedził Zamość przed wyborami samorządowymi, aby poprzeć kandydata PiS na stanowisko prezydenta miasta. "Mówił o staraniach Zamoyskiego, dotyczących odzyskania pałacu w Klemensowie. Kaczyński stwierdził, że Zamoyski załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu" - podaje "Dziennik Wschodni". Gazeta dodaje, że to za te słowa Marcin Zamoyski chce się sądzić z prezesem PiS. Pozew został już złożony, a sprawa będzie rozpatrzona w trybie wyborczym.

Zamieszanie w sprawie pałacu

Klemensów jest dziś częścią miasta Szczebrzeszyn. Jego ozdobą jest pałac Zamoyskich z 1744 r. Mimo nazwy nie należy on już jednak do tej rodziny. Po II wojnie światowej umieszczono tam dom pomocy społecznej, o którego likwidacji w końcu zdecydowano. Pojawiła się możliwość, by budynek powrócił do pierwotnych właścicieli.

"Do tej pory wojewoda zdążył uchylić decyzję sprzed 10 lat. Wydał też decyzję administracyjną, z której wynika, że majątek w Klemensowie nie mógł być objęty reformą rolną. Pałac może zostać zwrócony rodzinie Zamoyskich, ale decyzja nie jest jeszcze prawomocna. W tej chwili na to się nie zanosi, bo odwołanie w sprawie złożyło starostwo" - pisze "Dziennik Wschodni".

Więcej o sprawie czytaj w "Dzienniku Wschodnim" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (174)
Prezydent Zamościa pozywa Kaczyńskiego. "Za insynuacje" dot. odzyskania pałacu
Zaloguj się
 • verte34

  0

  Jarosław "Insynuacja" Kaczyński.
  Jarosław "Ja tylko pytam" Kaczyński
  Jarosław "Wiem ale nie powiem" Kaczyński
  itd.

 • kocio48

  Oceniono 3 razy -3

  A mnie zlodzieje ukradli rower. Czy moge prosic o zwrot jakiegos innego roweru? Idac tym tropem warto zajrzec do Szczawnicy, gdzie jakis potomek jakichs bylych wlascicieli odzyskal pol miejscowosci i natychmiast sprzedal. W ogole takie oddawanie czy reprywatyzowanie, jak maz niejakiej HGW, idzie plna para wiec hłabia probuje cos chapnac

 • agay12

  Oceniono 3 razy -3

  Moim zdaniem reprywatyzacje tego typu nie należą się. Rodziny magnackie dorobiły się w ciągu wieków na feudalnym wyzysku niewolników utrzymywanych w posłuszeństwie groźbą śmierci i na to nie moze być zgody. Nie mogą czerpać z tego ludzie którzy po prostu noszą sobie nazwisko.

 • uutek

  Oceniono 4 razy 4

  Przypomincie mi lie procesów już Kaczyński przegrał?

 • jaspudden

  Oceniono 4 razy 4

  -
  ,
  "Półgłówki w basenie"

  Jestem czytelnikom winien wyjaśnienie, skąd wziął się tytuł niniejszego tekstu w czasie, kiedy „cała Polska” zajmuje się członkami PKW. Cała Polska jest w nawiasie, bo słuchając profesora Osiatyńskiego dzisiaj w TVN24, zdałem sobie sprawę, że nie tylko ja, ale także Pan Profesor i moze miliony Polaków wcale się nie bulwersują oczekiwaniem na ostateczne wyniki wyborów. Nie jesteśmy w restauracji i nie czekamy niecierpliwie na podgrzanie zupy, a ponieważ nie ma ustawowego terminu na podanie wyników wyborów, powinniśmy spokojnie poczekać aż PKW je ogłosi, po uprzednim dokładnym sprawdzeniu.
  Teraz do sprawy basenu: półgłówkom medialnym i politycznym od dawna mylą się trzy angielskie słowa: „pole”, „poll” i „pool”. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie redukują oni do „pool”, wymawiane po polsku „pul”. Otóż drogie półgłówki: „pole” to słup (stąd „pole position” w wyścigach samochodowych), a pisany przez duże „P” to po angielsku Polak (nie mylić ze słupem); „poll” to ankieta, kwestionariusz, stąd „exit polls” – czyli ankieta przy wyjściu z lokalu wyborczego (nie mylić z wyjściem z basenu, czyli „pool”).
  Tyle w sprawie basenu.
  Teraz o półgłówkach (po angielsku „halfwits”, więc tłumaczenie literalne).
  Kaczyński, Gowin i Miller (plus oczywiście stado potakiwaczy partyjnych) nie zrozumieli mechanizmu powstawania exit polls. Im się ewidentnie wydaje, że ankieterzy .....

  czytaj dalej na: odyseja1948.wordpress.com

 • batza32

  Oceniono 6 razy 4

  Kartofel jak zwykle szuka okazji na zarobienie strzału mokrą ścierą w pysk. No i znalazł.

 • qnqn

  Oceniono 5 razy 5

  to zdjęcie kaczyńskiego... :D jak by miał zaparcie.

 • 8zorro

  Oceniono 7 razy 7

  jak widać ostatnio nawet skumał się z tym na ktorego pluł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX