"Będziemy rządzić w większości regionów. Pieniądze muszą wydawać osoby bez przechyłu sektowo-smoleńskiego"

- Możemy zapewnić, że razem z PSL będziemy zarządzali większością spraw Polaków. A nie panowie Macierewicz, Brudziński i Kaczyński. Będziemy zarządzać większością województw - zapowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. Jak podkreślał, to nie premier Kopacz i jej polityka miłości przyczyniły się do niedzielnej przegranej. - Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wynik - mówił w TOK FM.
Niedzielne wybory samorządowe to pierwsza porażka Platformy Obywatelskiej od dziewięciu lat. Bycie przegranym nie jest przyjemne, ale szef klubu PO Rafał Grupiński uważa, że działacze i sympatycy partii nie powinni "wpadać w nastroje defetystyczne". Tym bardziej że scenariusz dla Platformy wcale nie jest pesymistyczny.

- Patrząc przez pryzmat sejmików wojewódzkich, to może w dwóch regionach PiS będzie rządził samodzielnie. Możemy naszych wyborców zapewnić, że razem z PSL będziemy zarządzali większością spraw Polaków. A nie panowie Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński i Jarosław Kaczyński. Będziemy zarządzać większością regionów. Przed nami realizacja unijnej perspektywy budżetowej - mówił Rafał Grupiński w "Poranku Radia TOK FM".

Koalicje w sejmikach

- Te pieniądze powinny wydawać osoby kompetentne, które nie mają przechyłu sektowo-smoleńskiego. Wolałbym, żeby z tych pieniędzy nie powstawały w każdym mieście pomniki czy skwery śp. prezydenta, tylko były wydawane na rzeczy ważne dla mieszkańców - stwierdził gość TOK FM. Jak zapewnił, tworzenie koalicji w sejmikach wojewódzkich będzie trwało 3-4 tygodnie.

Także liderzy PSL zapowiadają kontynuowanie współpracy z PO. - Układanie większości w samorządach z opozycją to demontowanie stabilności Sejmu i rządu - mówił w poniedziałek szef ludowców Janusz Piechociński.

Kto winny?

Według szefa klubu parlamentarnego PO, nie można winą za niedzielną przegraną obarczać wyłącznie premier Kopacz i prowadzonej przez nią "polityki miłości". - Chcę przypomnieć, że Ewa Kopacz jest szefową PO od tygodnia i dwóch dni. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wynik. Nie mogę zrzucić winy na wyborców, że nie poszli na wybory. Nie udało nam się dostatecznie skutecznie zachęcić wyborców do głosowania. Może to pewien rodzaj nauczki dla nas wszystkich i naszych sympatyków, że nie wolno być zbyt niefrasobliwym - ocenił Rafał Grupiński.

Po południu zbiera się zarząd Platformy Obywatelskiej, który zajmie się podsumowaniem kampanii wyborczej.

Więcej o:
Komentarze (32)
"Będziemy rządzić w większości regionów. Pieniądze muszą wydawać osoby bez przechyłu sektowo-smoleńskiego"
Zaloguj się
 • adawlo221

  Oceniono 3 razy 1

  te ćwoczki co tu szczekają na PO i PSL to nawet na wyborach nie byli!!. Małolaty

 • 2jan5

  Oceniono 5 razy 1

  Wydawać pieniądze potrafi każdy głupi a do ich zarobienia trzeba mądrego.Do dymisji pośle.

 • unamatita

  Oceniono 14 razy -8

  "osoby bez przechyłu sektowo-smoleńskiego" - sposób przekazu POrównywalny z przekazem Szalonego Muchołapa, czyli szambo. Tylko doktor Ewa dalej występuje w roli dobrej matki narodu!
  Na POhybel nieudacznej PełOwskiej zbieraninie!
  u.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 15 razy -7

  "nie oddamy koryta" - POwiedziała złodziejska świnia
  świnie POtrzeba POgonić pałą

 • uzdek98

  Oceniono 13 razy -7

  zezik zmien plyte ... juz sie ludzie nie boja krwiozerczego kaczora ... jakas nowa POlerke musicie opracowac ...

 • 2jan5

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Grupiński te gadanie jest tyle warte co obietnice pis.Co zrobili posłowie Platformy i osobiście Pan aby wygrać wybory.Wszyscy siedzicie w wygodnych fotelach i jedynym zabiegiem pokazać się w mediach.Jeżeli nieprawda to proszę o komentarz.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 14 razy -8

  właśnie taka buta panie Grupiński jest temu winna
  właśnie sekta malezyjsko-holenderska wywozi wrak z ukrainy

 • mimrat1

  Oceniono 12 razy 6

  " zadaję panu prezesowi Kaczyńskiemu pytanie: w jakim sensie pan wygrał? Czy będzie pan premierem? Nie, nie będzie. Czy pańscy politycy zostaną ministrami? Nie, nie zostaną. Czy pańscy ludzie wygrali wybory na prezydenta w jakichś dużych miastach? Nie, nie wygrali. Wszystko wskazuje na to, że nadal największym miastem, w którym wygrają, będzie Radom. Z całym szacunkiem dla Radomia, to nie jest przełom."

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 9

  Nie dopuścić PiSu do władzy bo wszędzie będą pomniki stawiać Lechowi. Zaraz nasze społeczeństwo przekona się co będzie się działo w tych rejonach gdzie wygrało oszołomstwo smoleńskie i umysłowi popierający Zbawcę Naszego, pomniki będą rosły jak grzyby po deszczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX