"Wyborcy nie boją się powrotu PiS do władzy. Kaczyński zdjął z partii odium politycznej impotencji"

Wg Andrzeja Stankiewicza wygrana w wyborach samorządowych "to dobry prognostyk dla Kaczyńskiego przed wyborami parlamentarnymi". Wyborcy pokazali, że nie boją się już powrotu PiS do władzy - czyli że niezawodny dotąd straszak Platformy z czasów Tuska przestał działać - uważa dziennikarz "Rzeczpospolitej".
Sondażowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich dają wygraną Prawu i Sprawiedliwości. Prezes partii na taki sukces czekał od 2005 roku.

"Wygrana PiS dowodzi, że po eurowyborach Kaczyński wyciągnął z porażki właściwe wnioski - wciągnął do współpracy konkurencyjne partyjki Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. I to co nie udało się PiS w wyborach europejskich, udało się w samorządowych. Mimo serii siedmiu porażek wyborczych i marazmu w partii, mimo słabej kampanii i afery madryckiej Adama Hofmana, PiS zwyciężył w wyborach do sejmików" - komentował w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz.

Nadzieje na przyszłość

Publicysta nie ma wątpliwości, że niedzielne wyniki to dobry prognostyk na przyszły rok. Bo daje Prawu i Sprawiedliwości nadzieję na sukces w wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią 2015 roku.

"Szef PiS zdjął ze swojej partii odium politycznej impotencji - ugrupowania zawsze drugiego, przegrywającego z PO, niezdolnego do przejęcia władzy. A wyborcy pokazali, że nie boją się już powrotu PiS do władzy - czyli że niezawodny dotąd straszak Platformy z czasów Tuska przestał działać" - ocenił Stankiewicz.

Kłopoty pani premier

Wybory samorządowe przerwały pasmo sukcesów Platformy Obywatelskiej. To duże wyzwanie dla szefowej partii. Zdaniem Andrzeja Stankiewicza przegrana PO świadczy o tym, że "wyborcy nie dali Ewie Kopacz dużego kredytu zaufania albo też, że Kopacz nie udało się tego kredytu po Tusku odzyskać".

Jak uważa publicysta "Rz", "przegrana osłabi pozycję Kopacz wewnątrz partii, gdzie część polityków - takich jak Schetyna, Sikorski czy Cezary Grabarczyk - uważają rządy za tymczasowe i przygotowują się do walki o władzę".

"Dopiero wygrana z Kaczyńskim za rok dałaby jej szansę na dłużej pozostać na czele partii i rządu. Wczorajszy dzień ją od tego oddala" - stwierdził Stankiewicz.

Więcej o:
Komentarze (25)
"Wyborcy nie boją się powrotu PiS do władzy. Kaczyński zdjął z partii odium politycznej impotencji"
Zaloguj się
 • 1. Win

  0

  Następny artykuł sponsorowany. Jedno się zgadza, PIS wygrało procentowo wybory.
  Ale niech pan przemyje oczy, gdzie jest władza?.
  Ponad 50 % wyborców zostało w domu i delikatnie mówiąc narzeka. Może więc panie redaktorze, niech pan nie chwali, bo jak i rząd, tak i opozycja są MAŁO warci.

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Panie, beka się panu bzdurami!

  Ten drugi nurt budzi we mnie bunt!

  Nieufność nabyta w totalitaryzmie.
  Głowa kręcona na boki, ściszone głosy.
  Nawet przez ściany coś się prześliźnie.
  Obłudny przyjaciel, zawiści donosy.

  Władza trzymana na ciągłym strachu.
  Co oni mają? Kto komunista, kapuś?
  Kto wyda wyrok - skrycie do piachu.
  Kiedy zrobiony na cacuś?

  Nikt nie ostrzega, obawa przeżywa.
  Z szansą na awans z legitymacji.
  Człowiek widzi, ale ukrywa.
  Rączki do góry, chociaż bez racji.

  Partyjny przekręt, nomenklatura.
  Sprawiedliwość premii dzielenia.
  Mało wyrobów, sama chałtura.
  Beznadzieja nie do opowiedzenia.

  Nienawiść płynie z wodza światłością.
  Wolność wyboru fałszywą przesłanką.
  Wsparci na pokaz wielką pobożnością.
  Obłudna ave Radyja posłanką.

  2014-12-17 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • brahmaputra33

  Oceniono 9 razy 7

  Stankiewicz po co się zwierzasz ze swoich marzeń? Długo, długo NIE a potem wcale.

 • acc4

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Andrzeju, jeśli wyborczy się nie boją powrotu PIS do władzy, to po tym, co teraz wyprawia Kaczyński, zaczną się znowu bać. Zobaczy Pan w maju.

 • zyks

  Oceniono 10 razy 6

  A cóż to Pan plecie, Panie Stankiewicz? Uważa się Pan za "wybitnego analityka politycznego", ale jest Pan zadęty, zarozumiały i taki z Pana analityk, jak z koziej d.... trąba.

 • pogodny100

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Stankiewicz podobno spotkal sie z ksiezulem Oko.

 • totyczyja

  Oceniono 11 razy 5

  Pis nigdy nie dojdzie do władzy.
  No, chyba, że ubezwłasnowolni Polaków.

 • ahsowa

  Oceniono 17 razy 9

  A ja się boję powrotu PIS-u do władzy znowu będą wyciągane upiory z IPN -u i wyciąganie ludzi z łóżek i znowu będą uprawiać politykę na trumnach smoleńskich i do głosu dojdą pseudo naukowcy pisowscy .

 • witeral

  Oceniono 7 razy 5

  "wyborcy pokazali, że nie boją się już powrotu PiS do władzy - czyli że niezawodny dotąd straszak Platformy z czasów Tuska przestał działać" - ocenił Stankiewicz.'
  -----------------------
  Wyborcy tylko pokazali, że mają krótką pamięć i/lub równie krótkie spodnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX