Kaczyński: Jeśli w rozliczeniach za delegacje jest coś złego, to premier Kopacz powinna podać się do dymisji

- Jeśli wyniki audytu delegacji posłów będą bardzo niedobre, to premier Ewa Kopacz powinna się podać do dymisji i zrezygnować z mandatu - powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Jarosławiu na Podkarpaciu. Zadeklarował również, że woli być premierem niż prezydentem i dlatego Andrzej Duda jest kandydatem.
Prezes PiS wierzy, że jego partia ma szansę wygrać wybory. W przyszłości widzi siebie na stanowisku premiera, a Andrzeja Dudę jako prezydenta. - Nie ma planu minimum. Jest tylko maksimum - ocenił Jarosław Kaczyński.

Duda ma szansę

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Jarosławiu potwierdził, że decyzja odnośnie do kandydatury Andrzeja Dudy zapadła już jakiś czas temu. Partia od dłuższego czasu planowała, że poinformuje o tej decyzji 11 listopada. - Wierzymy, pomimo tego co wielu mówi, że mamy szansę i wygramy- mówił Jarosław Kaczyński. - Mniej więcej w takiej samej odległości od wyborów, w sensie czasowym, mój świętej pamięci brat, gdy kandydował, miał poparcie poniżej 10 proc., a mimo wszystko wygrał - dodał.

Na pytanie dlaczego sam nie kandyduje, prezes PiS wytłumaczył, że woli funkcję premiera niż prezydenta.

Rozliczenia posłów

Na konferencji padły również pytania odnośnie do afery madryckiej. Czy posłowie powinni złożyć mandaty? - Byłoby to dobre, dzisiaj będzie mowa o tym na konwencie seniorów. Chciałbym jednak, żeby dokonano audytu na uczciwych zasadach. Wzorem jest komisja etyki. My badamy oświadczenia PO, Platforma bada nasze - stwierdził Kaczyński.

- Taki audyt byłby rzeczą bardzo dobrą. Myślę, że jeśli Platforma, jak zostanie ustalone, że jej przedstawiciele postępowali tak samo, jak ci trzej nieszczęśni nasi, usunie takich posłów z partii i będzie się domagała, żeby zrezygnowali z mandatów - dodał Kaczyński.

Winna Kopacz?

Na pytanie, dlaczego do tej pory nie skontrolowano sposobu rozliczania się posłów, prezes PiS stwierdził, że to sprawa prezydium Sejmu, szczególnie marszałków. - To jest pytanie do pani premier obecnej, która przez większość kadencji była marszałkiem. Jeśli tam jest coś złego, to jest niewątpliwie jej osobista odpowiedzialność.

Jarosław Kaczyński uznał również, że przed wyborami samorządowymi powinno się opublikować delegacje wszystkich posłów. - Powinno się opublikować, jeśli tam jest coś złego, to premier Ewa Kopacz powinna podać się do dymisji i zrezygnować z mandatu - ocenił Kaczyński

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (836)
Kaczyński: Jeśli w rozliczeniach za delegacje jest coś złego, to premier Kopacz powinna podać się do dymisji
Zaloguj się
 • Jan Goździuk

  0

  Jeśli w PISie jest coś złego to prezes powinien natychmiast podać się do dymisji.

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 4

  Pajacu nawet na wójta się nie nadajesz.

 • warszawiak67

  Oceniono 2 razy 2

  Śmiać się, czy płakać?????

 • pucha-tek

  Oceniono 5 razy 5

  A ja myślałem, że za swoich posłów odpowiada partia, którą reprezentują. Dalej idąc metodą pana prezesa, okaże się, że to wina rodziców, bo za sięganie po cudze nie bili po tyłku.

 • eu-antonio

  Oceniono 2 razy 2

  Alik Kaczorowy też się przekręcił przez Kopacz.

 • waldi1953

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież prezes sam uczył jak postępować by nie stracić 300 zł.Jak widać uczniów miał bardzo pojętnych aż dziw że teraz chce dzielić się swoimi sukcesami z p.Kopacz, chociaż on też ma za uszami i nie tylko ona ale nagradzała jeszcze siebie i innych wice za to.Szkoda tylko że ktoś nie wpadł na pomysł by złożyć wniosek na dofinansowanie podróży do Madrytu na hulajnodze na pewno by przeszedł przecież administracja sejmowa też była " hojnie nagradzana"tak się to nazywa w żargonie sejmowym jak widać.

 • papaleone

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli trzej posłowie z partii Jarosława postąpili nie godnie.
  To Jarosław powinien złożyć mandat i odejść z polityki.:)
  Wszyscy winni, tylko nie ja Jarosław.:)

 • zgred_stiopa

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli jarkacz zaczyna bredzić to wiedz że coś się dzieje...
  ...na moje oko Antoś znalazł się bliżej i znowu prochy im się pomieszały

 • lasaron

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkie te złodziejskie kreatury powinny być WYELIMINOWANE w nstępnych wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX