Wszyscy jesteśmy Hofmanami? Hartman: Od zawsze miliony kantowały na delegacjach. Taka tradycja

"Po Polsce chodzą miliony Hofmanów. Jak Polska Polską, od zawsze miliony kantowały na delegacjach. Taka jest nasza tradycja" - pisze w serwisie Polityka.pl prof. Jan Hartman. "Czyż można winić lisa, że jest lisem?" - pyta filozof.
"Co z tego, że Adam Hofman wyłudzał diety? I co z tego, że traktował wyjazdy służbowe jako wycieczki? A bo to on jeden?" - dziwi się na blogu w serwisie Polityka.pl prof. Jan Hartman. Filozof komentuje delegację trzech byłych już posłów PiS do Madrytu. Parlamentarzyści mieli pobrać zaliczkę na służbową podróż samochodową do Hiszpanii. Polecieli jednak samolotem, tanimi liniami.

"Kaczyński nie mógł mieć wątpliwości, kim jest Hofman"

"Jak Polska Polską, od zawsze miliony kantowały na delegacjach. Taka jest nasza tradycja" - zauważa Hartman. "W sejmie doskonale wiedzą, że się kantuje i jeśli nikt nie wymagał dotąd rachunków, to nie przez naiwność, lecz po to, aby wszystkim żyło się lepiej. Bo pensja poselska jest śmieszna. Tak, tak, śmieszna. A więc odczepcie się od Hofmana!" - apeluje filozof. I zaznacza, że zdziwiłby się, gdyby w innych partiach nie dochodziło do podobnych przekrętów.

Hartman zwraca jednak uwagę, że złe jest przede wszystkim utrzymywanie przez Jarosława Kaczyńskiego w swoim otoczeniu ludzi pokroju Hofmana. "Po aferze z zatrudnieniem jego żony w KGHM, po aferze członkowej - nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości, kim jest Hofman. I co? I nic" - zauważa filozof. Przyznaje, że w każdej partii potrzebni są "cwaniacy". A jak taki nabroi, można go wyrzucić.

"Odczepcie się od biednego małego Hofmana"

Hartman podkreśla, że za Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobrę czy Hofmana właśnie "moralnie i całkiem realnie" odpowiada sam Jarosław Kaczyński. "Odczepcie się więc od biednego małego Hofmana!" - wskazuje Hartman. "Czyż można winić lisa, że jest lisem? Po Polsce chodzą miliony Hofmanów. Widzimy ich, zawsze w towarzystwie piwa i łubu-dubu muzyki na plażach, na imprezach, w hotelach. Każdy ich zna i każdy do nich przywykł. Hofmanów są miliony. A Kaczyński jest tylko jeden" - kwituje filozof.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (59)
Wszyscy jesteśmy Hofmanami? Hartman: Od zawsze miliony kantowały na delegacjach. Taka tradycja
Zaloguj się
 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  hartmanek apage satane ...Kobierzyn niedaleko...

 • pewex0

  0

  grunt że nie kazirodcami, nie panie Hartman :D

 • szczesliwysyzyf

  0

  Gdyby jeszcze Hofman poślubił własną siostrę, to stałby się chyba dla Prof. Hartmana takim pierwszym Nietzscheańskim nadczłowiekiem, który przyziemne psychologizmy takie jak wartości moralne, ma tam gdzie hemoroidy kwitną. Wręcz wzorem do naśladowanie. :-)

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz -1

  a co z Macierewiczem? Umarl czy sie juz wypalil.

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman sprzedal PiS przed wyborami - ciekawe ile dostal za ten podly czyn. Dostanie od kolegow ....

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman wsorzedal PiS - ciekawe tylko za ile?

 • darek638

  Oceniono 4 razy 4

  "Po Polsce chodzą miliony Hofmanów". Jak czytam takie słowa wypowiedziane przez
  Profesora to oprócz tego, że chciałbym go kopnąc w d... to myślę, że chwała Bogu,
  że nie ma milionów Hartmanów. Prostak.

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 0

  Zajmij się lepiej Hartmanie od świńskich ryjów i penisów tym na czym się znasz, czyli kazirodztwem.

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli Waszą świadomość o otaczającym świecie i moralności kształtują tacy jak ten, z bożej łaski profesor, to gorze Wam. Nie zajmujcie gównami, a spójrzcie szerzej: Kto to jest Polak ? Dlaczego rządzą nami łajdacy ? Po pierwsze, nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim pomijam przyczyny dlaczego "nie jestesmy" bo to wymaga zawiłych wyjasnień. Po drugie skoro nie jestesmy (nie czujemy sie współodpowiedzialni to jak bedzie wyglądał nasz reprezentant ?! Polski system polityczny promuje hołote. Zobaczcie Sikorski, Nowak, Brudziński, Suski, Piechociński, Karafiut, Macierewicz i inna swołocz głownie z PO. A hierarchowie KK ? a generalicja ? Fryderyk II, krół Prus, słusznie zwany Wielkim nazywał Polaków "Irokezami Europy i miał absolutnie rację. Polacy, w swej masie (a tylko ona sie liczy) to dzicz. Dlatego takie Hartmany maja prawo wami gardzić i nazywać (nie wprost) Jesteście Złodziejami !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX