Tak wyglądał Marsz Niepodległości oczami uczestników. Najpierw spokojnie, potem bójki i incydenty [WIDEO]

Armia Patriotów - pod tym hasłem odbywał się Marsz Niepodległości. W tym roku jego trasa została zmieniona, tak, by zmniejszyć prawdopodobieństwo zamieszek, do których dochodziło w poprzednich latach. Nie zdało się to jednak na wiele.
Marsz nie przeszedł ul. Marszałkowską do placu Konstytucji, tak jak to było dotychczas, tylko Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na praski brzeg Wisły. Chodziło o to, by ominąć potencjalne punkty zapalne takie jak instalacja Tęcza przy pl. Zbawiciela czy rosyjska ambasada. O 15 uczestnicy Marszu wyruszyli z ronda Dmowskiego w centrum stolicy:Biało-czerwone flagi i tłum ludzi

Na początku było spokojnie. Uczestnicy marszu szli z biało-czerwonymi flagami, wykrzykując rozmaite hasła. Już jednak na samym początku odpalono pierwsze race, mimo że zgodnie z regulaminem Marszu wszystkie osoby, które brały w nim udział, "obowiązane były do zachowania się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób":"Polska, biało-czerwoni" - śpiewali uczestnicy Marszu, wchodząc na wiadukt mostu Poniatowskiego w al. 3 Maja. Przechodząc nad Wisłą, wielu uczestników odpaliło race. Przyznać trzeba, że efekt wizualny był imponujący, jednak po raz kolejny naruszono punkt dot. zachowania bezpieczeństwa. - Odpalanie petard czy rac w trakcie zgromadzenia jest bardzo niebezpieczne. Tam, gdzie są rzucane środki pirotechniczne - gdy robi się to bez jakiejkolwiek kontroli, nadzoru - istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia innych ludzi - tłumaczył rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.Pod samym wiaduktem nie było już jednak tak spokojnie:Starcia przy Stadionie

Jednak do większych starć doszło przy Stadionie Narodowym. To tu jego uczestnicy mieli skręcić w pobliską al. Zieleniecką i udać pod kamień upamiętniającym dom, w którym urodził się Roman Dmowski. Przy rondzie, prócz policyjnych kordonów, czekały też osoby, którym najwyraźniej zależało do doprowadzenia do starć. Zaczęły się bójki i przepychanki. Straż Marszu apelowała o spokój, odśpiewano hymn narodowy i "Rotę", jednak zapanowanie nad ludźmi było trudne. Policja dostała zgodę na użycie armatek wodnych i broni gładkolufowej.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (310)
Tak wyglądał Marsz Niepodległości oczami uczestników. Najpierw spokojnie, potem bójki i incydenty [WIDEO]
Zaloguj się
 • tsuranni

  0

  pokażcie ryj tego ruskiego agenta

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Dwa lata temu doszło do zamieszek bo bandziory z ,,Krytyki Politycznej" sprowadzili do Polski niemieckich bandziorów spod znaku ,,Antify".
  Rok temu przyłapano zamaskowanego policjanta eskalujacego zamieszki.

 • ryzaw55

  Oceniono 2 razy 0

  przecież to profanacja święta narodowego, to obraża Polaków, demokracja nie oznacza zgody na ośmieszanie, na kpinę ze święta, trzeba coś z tym zrobić i to radykalnie!!!, to przecież burzenie siły Polski , więzi narodowych, to przecież działania na rękę wszystkim wrogom naszego państwa, którzy od stuleci trąbią na cały świat, że Polacy nie potrafią zbudować państwa, czyli trzeba im odebrać niepodległość dla ich dobra!

 • jarabbit

  Oceniono 3 razy 1

  Kilku policyjnych snajperów ze strzałkami do usypiania zwierząt. Żadnej obrazy nie byłoby, bo to są dzikie zwierzęta, tyle że w ubraniach, które trzeba uśpić i izolować.

 • jar00s

  Oceniono 2 razy 2

  coż to za problem pobierać opłaty za udział w marszsu? 100 pln i już

 • maria18

  Oceniono 4 razy 4

  PIS bronił kiboli i poczuli się bezkarnie , a sam uciekł do Krakowa(że tez ich tam chcieli?) Dzisiaj udają niewinnych, wstyd!

 • fonchol

  Oceniono 4 razy 2

  wszelkie patriotyzmy i religie powinny być wyrugowane z zycia społecznego jako antyludzkie

 • tpdlagier

  Oceniono 6 razy 4

  I doszło do tego, że jestem zadowolony, iż mieszkam w kraju, w którym mamy sprawną policję.

 • kocurimysza

  Oceniono 3 razy 3

  POLAK sam siebie nie lubi ! Niemcy bawia sie razem przy kuflu piwa spiewaja ,FRANCUZI terz inni terz tylko MY POLACY JESTESMY NAJBARDZIEJ POKRZYWDZONYM NARODEM I ZA TO WSZYSTKIEGO SIE DOMAGAMY .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX