"Newsweek": Hofman głosował w Zgromadzeniu RE sześć razy. Ale na podróże pobrał 64 tys. zł

Mimo pięcioletniego stażu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy dorobek posła Adama Hofmana jest bardzo skromny - stwierdza "Newsweek", informując, że polityk brał udział w zaledwie sześciu głosowaniach. Za 25 wyjazdów służbowych otrzymał jednak 64 tys. zł zwrotu.
"Hofman jest członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy od czerwca 2009 roku" - podaje "Newsweek". W ciągu pięciu lat polityk brał udział jedynie w sześciu głosowaniach na sali plenarnej. "Dla porównania poseł Łukasz Zbonikowski z PiS (od 6 lat w Zgromadzeniu) uczestniczył w 14 głosowaniach, a Andrzej Halicki z PO (od 2,5 roku w Zgromadzeniu) - w 18" - dodaje serwis.

25 wyjazdów w związku z pracą w Zgromadzeniu

Hofman wyjeżdżał na posiedzenia Zgromadzenia i jego komisji ok. 25 razy. Podróżował samochodem do Strasburga, Paryża, Londynu i Madrytu. Za te wyjazdy otrzymał łącznie 64 tys. zł - dowiedział się "Newsweek". Tymczasem według "Faktów" TVN Hofman w tej kadencji rozliczył 53 tys. zł "kilometrówki".

Media zbadały sprawę wyjazdów Hofmana w związku z podejrzeniami o to, że wraz z dwoma innymi członkami PiS mogli wyłudzić pieniądze na służbową podróż do Madrytu. Więcej >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (562)
"Newsweek": Hofman głosował w Zgromadzeniu RE sześć razy. Ale na podróże pobrał 64 tys. zł
Zaloguj się
 • o_onufry

  0

  Sześć razy ma zaliczone z czego tylko trzy osobiscie. Pozostałe zagłosował za niego kolega w ramach partyjnej przysługi.

 • kas044

  0

  Swoja droga to sie w glowie nie miesci jak doja zwyklych podatnikow.On jako pseudoposel a zonka jako pseudo pracownica korporacjiKazdy przecietny zjadacz chleba juz by mial wielkue klopoty a tu na razie tylko wykop z partii,ale pensyjka sejmowa leci. A malzonka,ty chyba powinni sie wpowiedziec szefowie korporacji ilu maja jesze takich pracownikow.Zyc nie umierac

 • gadfly

  0

  Tak tak, PiS dzielcu, zamowil kilka "limuzynow"! Hahahaha! Buractwo Poplecznikow PiSuarow nie zna granic.

 • plautilla

  Oceniono 1 raz -1

  Nie ma innych poważnych spraw w Polsce. Tylko afera hofmangate - kto żyw w mendiach musi tylko o tym. Nic innego w świecie się nie dzieje, o czym warto by poinformować odbiorców goebbelsmendiów.

 • stan-1

  0

  Smrodek się zwiększa, ale myślę że sędziowie litościwi włączą wentylator i smrodek się rozwieje.

 • stan-1

  Oceniono 1 raz 1

  Na chorobowym wspierał szefa w Krynicy.

 • 7rybek

  0

  Klątwa Tuska.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 2

  Poseł Karol Karski to bardzo ważny poseł. Nie dlatego że to rzecznik dyscyplinarny Pi, ale to istotny świadek w sprawie zbrodni smoleńskiej.

  Nie pamiętacie, ale po locie Lecha Kaczyńskiego do Gruzhi składał interpelację poselską ...w sprawie nieposłuszeństwa pilota. Trudno o lepszy dowód wywierania nacisku przez LK na decyzje pilotów.
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html
  The length of runway at Smoleńsk -Siewiernyj is only slightly longer than the minimum distance (2100 m) required for Tu154 landing at perfect weather. Shortly before the Polish crash, Russian bomber Ił 76 resigned to land there after 2 attempts , even so it requires only 900 m of runway. Apart from mechanical considerations, avionics of Russian military plane was perfectly compatible with the local infrastructure (primarily military airfield).

  The ignorance and arrogance of Polish authorities, in this case President of Poland and the Supreme Commander-in-ch ief at the same time, constitutes an unbearable risk for the world.

  Poland must cease to exist as an independent state, even only for the benefit of its inhabitants. If not for the millions of Poles who left, situation in Poland would resemble that in Ukraine.

  Polska jest pustynią intelektualną. Nie wierząc w połączone możliwości polskich instytucji i ekspertów, odpowiem przystępnie na pytanie

  Dlaczego Tu 154 ma rekordowo długi DOBIEG?

  To model przeznaczony do przewozu w różnych warunkach pogodowych na długich trasach znacznej liczby osób w warunkach superkomfortowe go (kawa ma się nie wylewać pierwszej damie z filiżanki, możliwość drzemki) lotu i lądowania.mimo dopuszczalności zakłócających stabilność znacznych przemieszczeń bocznych i wzdłużnych wynikających z:

  brak ograniczeń bagażu podręcznego
  całkowity brak kontroli nad zachowaniem osób w przedziale prezydenta
  minimalne ograniczenia zachowania się widocznych pasażerów

  Przeznaczony do odwiedzania głownie stolic i metropolii, a więc korzystania z lotnisk o:

  najdłuższych pasach
  najlepszej infrastrukturze nawigacyjnej
  najbardziej równych pasach startowych
  najlepszej administracji i zabezpieczeniu ratowniczym.

 • jeremy321

  Oceniono 4 razy 4

  pytanie jest ile z tych wyjazdow odbylo sie faktycznie samochodem a ile wylacznie na "kilometrowce" ... to chyba mozna latwo zweryfikowac czy nazwisko adam hofman pojawialo sie na listach pasazerow lotow do Strasburga, Paryża, Londynu, Madrytu w terminach wyjazdow sluzbowych za ktore przedstawil kilmetrowki do rozliczenia, sugeruje zawezic poszukiwania wylacznie do tanich linii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX