Lis: PiS nie jest taki zły. Rozróby z 11 listopada pokazują, że partia Kaczyńskiego jest całkiem znośna

PiS łatwo krytykować. Choćby za ignorowanie zaproszeń premier Kopacz. Ale wg Tomasza Lisa nie można zapominać, że polska prawica ma także bardziej niebezpieczne oblicze. Możemy to zobaczyć już za kilka dni - podczas obchodów Święta Niepodległości. - Myślę, że wtedy wielu pomyśli, że PiS jest jednak całkiem znośną partią - mówił w TOK FM.
Prawo i Sprawiedliwość niezmienne buduje obraz najbardziej niezłomnej partii opozycyjnej. Nie reaguje na propozycje Ewy Kopacz, nie uczestniczy w rozmowach z szefową rządu. I stawia premier warunki.

Przypomnijmy, przed środowym spotkaniem w KPRM Jarosław Kaczyński powiedział, że na rozmowy przyjdzie, jeśli szefowa rządu zjawi się na posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS. "Jeżeli pani premier rzeczywiście chce zmienić niszczący polskie życie publiczne sposób uprawiania polityki, powinna przyjść, wykazać nieco dobrej woli, może i nieco pokory, bo pokora jest PO naprawdę potrzebna" - stwierdził.

Dla Tomasza Lisa to "akt zupełnie niezwykłego chamstwa".

- Dwa dni temu Barack Obama, po wyborach wygranych przez partię republikańską, zaprosił do Białego Domu liderów Republikanów i Demokratów. Uwaga - wszyscy przyszli. I żaden republikanin nie powiedział, że najpierw Obama ma się stawić na posiedzeniu ich klubu parlamentarnego i "wykazać się pokorą" - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Lisa Prawo i Sprawiedliwość łatwo mogłoby wykorzystać dla siebie PR-owskie zagrania Ewy Kopacz. Takie jak zaproszenie liderów wszystkich ugrupowań parlamentarnych do rozmów w KPRM. - Przecież można sobie wyobrazić, że jak za kilka dni premier przyjdzie na posiedzenie klubu PiS, a Jarosław Kaczyński całuje ją w dłoń, wita bukietem kwiatów. Jest bardzo miły i kordialny, a dyskusja jest bardzo merytoryczna.

Inni są gorsi

Redaktor naczelny "Newsweeka" krytykuje PiS, ale nie zapomina, że inne partie prawicowe mają znacznie bardziej niebezpieczne oblicza. - Za parę dni, we wtorek, prawdopodobnie obejrzymy inne wcielenie polskiej prawicy. I myślę, że wtedy wiele osób pomyśli, że PiS jednak nie jest taki zły. Uodparnia Polskę na pewien rodzaj skrajności, który bywał w polskiej prawicy doniosły. To przecież partia, w swoim głównym nurcie, wolna od antysemityzmu - podkreślał Tomasz Lis w TOK FM.

Jak przypomniał prof. Wiesław Władyka, przed rokiem bardzo dobrze było widać wysiłki Jarosława Kaczyńskiego, by nie włączać się w organizowane przez narodowców obchody Święta Niepodległości. - 11 listopada Kaczyński był przecież w Krakowie - mówił publicysta tygodnika "Polityka".

11 listopada 2013 roku PiS zorganizowało pod Wawelem obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Dzień wcześniej podobne uroczystości odbyły się w Warszawie.

- Jak prezes Kaczyński przejdzie na emeryturę, to się zrobi dużo gorsze zamieszanie. Rzeczywiście może być tak, że będziemy tęsknili i płakali za Kaczorem - podsumował gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Jacek Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (32)
Lis: PiS nie jest taki zły. Rozróby z 11 listopada pokazują, że partia Kaczyńskiego jest całkiem znośna
Zaloguj się
 • marian8-1960

  Oceniono 2 razy 0

  Rewolucje i rozróby to specjalność lewaków panie Lis.
  Prowokacje również.

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 0

  Lisweeka pieprzenie oceniam na 7 kublików prawdy. I czekam na jutro.
  Macie już coś na kolejnego księdza katolickiego ? albo chociaż jakąś żonę pisowca ?
  .

 • unamatita

  Oceniono 6 razy 0

  na syna PRLowskiego trepa, PełO zawsze może liczyć.
  u.

 • mimrat1

  Oceniono 7 razy 5

  Jest jeszcze gorzej... Okazuje się, że ci posłowie PiS-u, pobrali kilkanaście tysięcy zł z kasy Sejmu, . na podróż SAMOCHODEM, którą mieli odbyć wspólnie jednym samochodem, dla oszczędności..! Cwaniaczki skorzystali z taniej oferty lotniczej, i zabrali na darmową wycieczke do Madrytu swoje żony....Jeszcze starczyło na dobrą wódę..!.. To już jest oszustwo, wyłudzenie państwowej kasy. A to już jest karalne !...Cały PiS.
  Cały PiS

 • mimrat1

  Oceniono 8 razy 6

  Może jakiś wyborczy spot PiS-u, z posłami, ich żonami na tle lotniska, ZUS-u i SKOK-ów..?

 • mimrat1

  Oceniono 7 razy 7

  PiS przyzwyczajony do kasy skradzionej społeczeństwu, nie tylko ze SKOK-ów.....Kaczyńscy przyzwyczaili ich , od czasów PC..!
  wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html

  www.tvp.pl/historia/aktualnosci/fozz-najwieksza-afera-iii-rp/3980654/page2/3980626

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,4,title,Rozliczenie-kampanii-wyborczej-PiS-Placili-firmie-kuzyna-prezesa,wid,16933286,wiadomosc.html?ticaid=113912

  polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4569304.html

 • 2jan5

  Oceniono 6 razy 0

  " Przecież można sobie wyobrazić, że jak za kilka dni premier przyjdzie na posiedzenie klubu PiS, a Jarosław Kaczyński całuje ją w dłoń, wita bukietem kwiatów. Jest bardzo miły i kordialny, a dyskusja jest bardzo merytoryczna."Zbyt wiele optymizmu w tym stwierdzeniu.Jeżeli Pani premier zapowie swoje przybycie to prezesa nie będzie.

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 2

  Jak można napisać, że pani Premier powinna przyjść na te posiedzenie PIS-u, na te pytania które Prezes zadawał do pustego krzesła, to ono ledwo wytrzymało:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX