"Tusk honorowym przewodniczącym PO. Należy mu się" - zapowiada Schetyna

- Tusk jest pomysłodawcą PO, więc należy mu się zapisanie w naszej historii - stwierdził w RMF FM Grzegorz Schetyna. Czym miałoby być to upamiętnienie? "Honorowy przewodniczący PO".
O to nowego szefa MSZ zapytał Konrad Piasecki w RMF FM. - Jest taki pomysł. Tusk jest pomysłodawcą PO, więc należy mu się zapisanie w naszej historii. To jest symboliczne podziękowanie za te 14 lat - podkreślił Grzegorz Schetyna. Na pytanie, czy chce być szefem Platformy stwierdził, że dzisiaj nie myśli o przywództwie w partii.

W sobotę w Warszawie ma się odbyć konwencja Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z zapowiedziami, to wtedy Donald Tusk złoży rezygnację z przewodniczenia PO. Jego obowiązki przejmie Ewa Kopacz.

Polityka zagraniczna

Schetyna odniósł się też do swojego sprawozdania z polskiej polityki zagranicznej. - Czeka nas bardzo poważna rozmowa o wysyłaniu polskich wojsk za granicę. Są nowe wyzwania, na które nowoczesne państwo - a takim jest Polska - musi odpowiadać. Wolny świat musi skutecznie reagować - ocenił Schetyna.

Dodał, że np. nie wyobraża sobie misji NATO we wschodniej Ukrainie? - To jest coś, co przeniosłoby konflikt Ukraiński zupełnie w inny wymiar - stwierdził i dodał, że w jego opinii na razie Rosja nie radzi sobie z sankcjami, które nałożył na nią Zachód. - Musi zmienić swoją politykę. Zachód nigdy nie uzna aneksji Krymu, bo to by znaczyło, że uznaje łamanie prawa międzynarodowego - twierdzi minister.

Więcej o:
Komentarze (28)
"Tusk honorowym przewodniczącym PO. Należy mu się" - zapowiada Schetyna
Zaloguj się
 • war666

  Oceniono 3 razy 1

  honorowym?przecież on nie ma w ogóle honoru

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz -1

  Tusk jak na mega oszusta i kłamce przystało w pełni zasługuje na miano najwyżej niehonorowego przewodniczącego Partii Oszustów i kolesi, bo do honorowego trzeba mieć honor, a łgarze jakim jest Tusk honoru nie mają.

 • city-zen

  Oceniono 2 razy 0

  Fotel Tuska to cukiereczek od petro-finansowo-medialno-militarnej atlantyckiej mafii za polską "łaskę" w neoliberalnej wasalizacji Ukrainy. Podziękował już Sorosowi?

 • 11111

  Oceniono 4 razy 0

  Donaldzie !!!!.
  Dam ci serce szczerozłote dam konika cukrowego.

 • robinchud1492

  Oceniono 7 razy 3

  przepraszam ale jak słyszę PANA SCHETYNĘ to zastanawiam się jak sobie radzi z ortografią

 • burekaszubski

  Oceniono 10 razy 6

  naley mu sie jak jak buda....

 • tadeusz3731

  Oceniono 10 razy 2

  Prawicowi mężczyźni są lepiej obdarzeni przez naturę, prawicowe kobiety mają więcej orgazmów, oboje współżyją ze sobą częściej i czują się zaspokojeni oraz usatysfakcjonowani - natomiast wyborcy PO mają małe interesy, stawiają raczej na samozaspokojenie, generalnie życie intymne mają mniej udane i jedyne, w czym z prawicowcami wygrywają, to seks poza stałymi związkami. I wszystko jasne. Prof. Izdebski w rozmowie z jakimś Żakowskim.

 • hoogo

  Oceniono 7 razy 5

  santo subito!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX