Discovery chce pokazać, jak człowiek wchodzi do wnętrza anakondy i z niego wraca

Paul Rosolie, amerykański przyrodnik i filmowiec odważył się na niecodzienny krok. Ubrany w specjalny kombinezon chce pozwolić anakondzie, by zjadła go "żywcem". Show ?Eaten Alive? wyemituje Discovery Channel w USA w przyszłym miesiącu. Pojawiają się jednak poważne wątpliwości, czy Rosolie zdecyduje się na taki krok.
Program został nakręcony w dżungli, gdzie Paul Rosolie wraz z kompanami wyprawy wyśledził ogromną anakondę.Cel: dostać się do wnętrza anakondy

Na krótkim filmiku zwiastującym odcinek widzimy, jak siedem osób niesie węża. Następnie oglądamy, jak Paul Rosolie zakłada na siebie biały, kombinezon. Na ten nakłada kolejny, ale tym razem znacznie cięższy i trwalszy strój ochronny.Czy to może być prawda?

Wszystko po to, by móc bezpiecznie zbliżyć się do gada. Do nogi przyczepioną ma linę. Nie wiadomo, z czym ma go łączyć. W domyśle chodzi o to, że współpracownicy Rosoliego wyciągną go z ciała anakondy właśnie za pomocą tego sprzętu. Czy to możliwe?

Ostatnie ujęcie zwiastunu jest najbardziej dynamiczne. Rosolie czołga się w stronę anakondy, następnie kuca i pochyla głowę przed wężem. Co się dzieje później? Tego możemy się tylko domyślać.Eksperci zaprzeczają

Frank Indiviglio, który ponad 20 lat współpracował z Bronx Zoo, mówi dla portalu Businessinsider.com: "to niemożliwe". Przyczyn jest kilka. We wnętrzu anakondy nie ma świeżego powietrza, w związku z tym podróżnik nie miałby czym oddychać. Kombinezon, w który ubrany jest Paul Rosolie, również nie stanowi najsmaczniejszego kąska dla anakondy. Prawdopodobnie zwierzę nie zjadłoby człowieka w takim przebraniu.

Inną sprawą jest fakt, że wyjście z wnętrza węża wydaje się do zrealizowania tylko w jeden sposób. Poprzez rozcięcie korpusu gada. Tymczasem stacja Discovery Channel raczej nie odważyłaby się na taki krok.

Poza tym wydaje się, że wąż nie byłby w stanie zjeść Paula Rosoliego. Powód jest prosty: anakondy nie połykają swoich ofiar w całości, tylko je wcześniej zgniatają.

Krytyka i odpowiedź na Twitterze

Po zapowiedzi programu na stronie Discovery obrońcy praw zwierząt zaczęli atakować twórców i Paula Rosoliego. Ten odpowiedział na Twitterze. Napisał: "Nigdy nie skrzywdziłem żywego stworzenia. Ale musisz obejrzeć #EatenAlive, żeby dowiedzieć się, jak to się dalej potoczy".

Jak potoczą się losy anakondy i Rosoliego, przekonamy się 7 grudnia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (50)
Discovery chce pokazać, jak człowiek wchodzi do wnętrza anakondy i z niego wraca
Zaloguj się
 • wari

  0

  Kompletny idiotyzm dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o anakondach. Sprawa skończy się wykonaniem endoskopii i faktycznie będzie można obejrzeć wnętrze gada.

 • donluca

  Oceniono 1 raz 1

  A gdyby wonsz połknął pajonka, to czy pajonk ugryzłby wonsza od wnentsza?

 • cezar85

  0

  "Powód jest prosty: anakondy nie połykają swoich ofiar w całości, tylko je wcześniej zgniatają"

  jak widać nie dla was, bo łyka w całości

  ale nie połyka żywych organizmów

 • antrop

  0

  Łapy precz od anakondy!!!!

 • viehoo59

  Oceniono 2 razy 2

  powinien przebyć całą drogę jak pan Bóg przykazał...zgodnie z prawem "naturalnym" , od połknięcia do wysraaania.

 • czoper62

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie Rosołek.

 • dobbiaco

  Oceniono 1 raz 1

  Człowiek to wyjątkowe bydlę;że może nawet pomyśleć o takim pomyśle!Niech sam połyka kamerę i pokaże,co sam robi-w etapie od połknięcia do wy....-do wydalenia!Ale nie!człowiek-bo dużą literą nie ma powodu-człowiek nie przepuści żadnej okazji,by nie pomęczyć jakiegoś zwierzęcia!Tfu!BOJKOTUJĘ DISCOVERY od dziś!Muł..Pięć metrów mułu-ten pomysł jest wart!

 • remislanc

  Oceniono 3 razy 3

  "Discovery chce pokazać, jak człowiek wchodzi do wnętrza anakondy i z niego wraca"

  Chyba raczej jak go najpierw zżera a potem nim rzyga...........:). Z drugiej strony dobrze, że go nie w-y-s-r-a ;)

 • marac

  Oceniono 3 razy 3

  Wiem, że pan Podróżnik Do Wnętrza Anakondy tego nie przeczyta, ale nie mogę się powstrzymać przed jeszcze jednym komciem.

  "Ale musisz obejrzeć #EatenAlive, żeby dowiedzieć się, jak to się dalej potoczy"

  Nie muszę, drogi panie. Jak mi się będzie bardzo nudziło, to przeczytam sobie na Pudelku czy zostałeś pan wysrany czy wyrzygany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX