Komentarze (677)
Putin: W pakcie Ribbentrop-Mołotow nie było nic złego. A Polska? Też pomagała w rozbiorze Czechosłowacji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sineguanon

  Oceniono 4 razy 4

  Potwierdził , że ZSRR w sojuszu z Trzecią Rzeszą rozpoczął II Wojnę Światową.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 2 razy 2

  Kumpel Żyrinowskiego, z tym, że na najwyższym stołku.

 • henryk_gdansk

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli w ataku Niemiec na ZSRR też nic złego nie było? Taki styl uprawiania polityki.

 • Jarek Lech

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe jest nie to, co powiedział, tylko gdzie powiedział. A powiedział facet bez wykształcenia historycznego na spotkaniu z zawodowymi historykami. W normalnym by to wyśmiano. To jakby Komorowski wpadł na spotkanie z lekarzami i tłumaczył jak leczyć. Ale to nie jest normalny kraj, tylko Rosja. To sygnał dla młodych rosyjskich historyków o czym mają pisać i jak mają pisać. Posłuchają, będą bogaci, będą paszporty, będą przydziały. Nie posłuchają, zginą.

 • men_53

  0

  Wszystko zrozumiałe oprócz jednego.
  Dlaczego "przekłamania zostaną pokratkowane" ?
  Myślę, że warto je potraktować inaczej. Bez kratkowania !

 • spam_box

  Oceniono 1 raz -1

  W Auschwitz pierwsze gazowania były na kacapskich jeńcach. To też nic złego, dopiero potem zaczęli grillować beznapletkowców i zrobiła się zadyma.

 • gomelsky66

  Oceniono 2 razy 2

  Nie byłoby Rosji Sowieckiej gdyby w 1939 roku Beck nie dał się wciągnąć w perfidną grę Anglików.Gdyby Beck realizował testament polityczny Piłsudskiego i uniknął wojny z Niemcami nie byłoby dzisiaj Putina i jemu podobnych.Płaczemy i zgrzytamy zębami nad tym co robi Putin a przecież sami też doprowadziliśmy do tego,że straciliśmy tyle istnień ludzkich i prawie pół terytorium kraju.Ojczyzny trzeba bronić nawet sprzymierzając się z diabłem a nie pleść o guzikach od munduru i spieprzać potem do Rumunii. Ale nie martwmy się dzisiaj na zapas godzina Putina już wybiła.

 • kruczkr

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego w GW myślicie tak ograniczonymi horyzontami zdarzeń? Takie myślenie prowadzi nieuchronnie do wojny.
  My nie jesteśmy lepsi. A zachód to kupa bogatych cwaniaków, którzy brudne sprawy załatwiają rękami biedniejszych. A później próbują zniekształcać fakty historyczne tak, żeby wybielić swoje postępowanie i tworzyć swój wizerune jako tych lepszych i dobrych. Fakty mówią same za siebie. Rosja: zginęło ok. 25 mln, Alianci ok. 1 mln. Bogaci zawsze zwlekają z pomocą. Pomoc od nich uzyskuje się szybko gdy mają w tym interes. Więc GW nie piernicz, że jedno państwo jest be, a drugie cacy.

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  no dobrze Panie Putin... to idźmy dalej...w pierwszych 3 miesiącach waszej władzy na zagrabionych ziemiach RP rozstrzelano 100tys ludzi głównie inteligencji z powodu samego faktu ,że byli Polakami...później były deportacje wywózki i też mordy.... słyszał Pan o czymś takim z Czechami na Zaolziu?

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 0

  dlaczego tak sie podniecacie układem R=M
  a Jalta w ktotrej US - wasz obecny suweren sprzedał pol Europy Rosji - jakoś nie budzi waszych emocji?
  jak w sposób skrajnie cyniczny do końca obiecywali Polakom - a później w ciagu 1 minuty - jednym podpisem oddal was wszystkich Rosjanom - i niz c o tym = to juz jest normalne ?
  opamiętajcie sie trochę po prostu - cały czas was szczują - caly czas strasza a Polacy jak owieczki ida w to =o - posłaliście dzieci dio szkoly 1 września ? niesamowite , bunkry już budujecie czy tylko złom US I Niemczech kupujecie?
  dlugotrwale przebywanie w oparch kadzisla na zmiane w d..e mulata musi w koncu przynosic efekt

 • lubat

  Oceniono 5 razy 3

  Chciałbym zwrócić uwagę PT dyskutantom, że GW dyskretnie łże. Putin wcale nie powiedział, że "W pakcie o nieagresji ZSRR z III Rzeszą nie było nic złego". Nie oceniał go w kategoriach dobra lub zła. Powiedział tylko, że wtedy była to powszechna praktyka międzynarodowa, i w tym kontekście wymienił Układ Monachijski i udział Polski w rozbiorze Czechosłowacji razem z III Rzeszą.

 • pawel2571

  Oceniono 3 razy -1

  czy kogoś jeszcze to dziwi? Szczeka bo już mu coraz mniej opcji zostaje

 • bzychnur

  Oceniono 4 razy 2

  Ruscy stracili 25 milionow? To trzeba bylo dac wszystkim wysylanym do boju mlodziencom jakies karabiny a posylac ich pod lufy karabinow maszynowych dajac 1 karabin na 2 osoby i liczac na to ze jak ktoregos trafia to zabierze karabin od kolegi i pobiegnie dalej.
  Amerykanie i Brytyjczycy uzbroili swoich zolnierzy lacznie z fotografami i stracili razem niecaly milion, mimo ze nie kupili sobie czasu potrzebnego na modernizacje armii zawierajac zgnile porozumienia z hitlerowacmi. A Zaolzie Czesi zabrali polsce, kiedy walczyla z Bolszewikami!
  Poza tym jednosc ich czeskiej ojczyzny nie byla dla Czechow na tyle wazna zeby za nia ginac.
  Niemcy zajeli Czechoslowacje nbez walki. W tej sytuacji co za roznica czy Zaolzie zostaloby zajete przez Niemcow czy przez Polakow? Natomiast Rosjanie zajeli ponad polowe polski w czasie gdy toczyly sie walki uniepozliwiajac wycofywanie sie oddzialow i dalsza walke. Pozy tym rozbrajali polskie oddzialy uzywajac sily. Obroncy Grodna zgineli. Pan Putin albo o tym nie slyszal albo zapomnial.

 • ab_extra

  Oceniono 4 razy 4

  No ale po co tyle tej rusofobii z rana?

 • facelift

  Oceniono 5 razy -1

  "To dużo i to jest straszne, ale nie ma żadnego porównania z 25 milionami, których stracił Związek Radziecki - podkreślił Putin."
  Czerwona kagiebowska mordo, tylu niewinnych rosjan zginęło bo wyrok na nich wydał Stalin. Umrzyj w końcu, czerwony śmieciu.

 • kali555

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby nie aliancka pomoc " Lend-Lease Act ", Niemcy zatrzymaliby sie na Kamczatce.

 • Oceniono 2 razy 0

  Putinek niczym się nie różni od swoich idoli Lenina i Stalina. jakby mógł to by cały świat zniewolił, żeby wszyscy mu daniny płacili, żeby rasa tych Mongołów żyła jak Pany, a reszta tylko się cieszyła z resztek które im zostawi rasa Panów.

 • robkita

  Oceniono 6 razy 2

  Gdyby odrzucic emocje i popatrzec na to pragmatycznie to ma racje z ta Czechoslowacja. Po kiego uja sie tam pchalismy.

 • ergosumek

  Oceniono 6 razy 4

  Mowa ciała, wyraz twarzy Putina budzi niepokój, jest w poważnym stresie, sankcje wpędziły Rosje w tarapaty, gospodarka sie wali, przez niego.
  Może skończyć jak Ceausescu.
  No i zaczyna bredzić od rzeczy o pakcie Hitler - Stalin, który był zarzewiem II wojny światowej.
  Psychika mu siada.

 • kuserek

  Oceniono 6 razy 6

  Zapomnial dodac że większość z tych 25 poległych rosjan to sami sobie zamordowali motywując ich do walki ostrzegawczymi strzałami w plecy

 • warszawiak2309

  Oceniono 8 razy 2

  Gn ój porównuje zabranie Zaolzia z jawnym rozbiorem dużego państwa i wysłaniem dużej części ludności na syberię, czy bratanie się z Hitlerem. Stalin na Ukrainie doprowadził do śmierci głodowej 10 mln ludzi... Co tutaj w ogóle porównywać?

 • corvelinho

  Oceniono 5 razy 1

  Różnica panie Putler polega na tym że alianci do zabijania niemców używali broni- karabinów, czołgów, armat i lotnictwa a wasza armia czerwona przyjęła taktykę zadeptania wojsk niemieckich hordami waszych obywateli którzy często nie mieli obuwia na nogach nie wspominając o broni, więc niech pan tu panie Putler nie bredzi o ilości ofiar.
  Z kolei to co Putler wygaduje o pakcie R-M to już nie wiem czy to delirium czy on jest naprawdę takim kretynem.

 • pietrek1960

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego zajmujemy się tym zbotoksowanym kurduplem,jego obecne zachowanie wskazuje że już stracił kontrolę nad tym wszystkim, jeżeli chcemy mieć spokój kupmy od Izraela broń jądrową, zamiast jakiejś tam obrony antyrakietowej od USA.

 • ewa5.0

  Oceniono 8 razy 6

  Kogo szokuje?,przecież po tym bandziorze można spodziewać się wszystkiego najgorszego,kto jeszcze tego nie rozumie to po prostu idiota!!!

 • Kinga agnik

  Oceniono 3 razy 3

  To, że Rosja straciła tylu obywateli jest winą m.in. Stalina, który wysyłał na front niedoświadczonych żołnierzy dowodzonych przez równie niedoświadczonych oficerów. Stalin wcześniej przecież wymordował lub uwięził kilkadziesiąt tysięcy doświadczonych oficerów. Żołnierze byli traktowani jak mięso armatnie, chodziło o to by posłać na front jak najwięcej ludzi, bo nieudolnie dowodzeni ginęli jak mrówki.

 • Stopki Jezuska

  Oceniono 7 razy 1

  Niestety Władimir Władimirowicz ma znowu rację i nie zmienią tego faktu nawet nożyce cenzora reżimowej gadzinówki wybiórczej usuwającego nieprawomyślne posty - Polska rozebrała wespół z Hitlerem Czechosłowację w 1938 r. robiąc (tradycyjną?) laskę zarówno propagandzie hitlerowskiej, jak i sowieckiej.

 • babilon63

  Oceniono 3 razy 1

  No i mamy Putina w akcji a przywódcy USA, Francji, Anglii i Niemiec tak bardzo go popierali jakby ich wywiady nie miały jego akt osobowych, to wszystko jest już tak śmieszne, że aż żałosne.

 • evergreen111

  Oceniono 3 razy 1

  Stracili 25 milionów, bo durny Stalin słał żołnierzy do walki z karabinami na czołgi, bo "ludzi u nas mnogo, 100.000 zginie, ale 100 przełamie linię obrony przeciwnika". A ilu straciło życie za rozkaz "ani kroku w tył, bo cię NKWD rozsztrzela"? A durna stalinowska "razwiedka bojem"? PUTIN, DLA WAS ZAWSZE LUDZIE BYLI G...!

 • mel-a56

  Oceniono 3 razy 1

  do polakadam; może by tak sobie przypomniał wszystkie 3 rozbiory polski, kto w nich brał udział i kto do tego doprowadzał, a dzięki rewolcie Lenina to może teraz możesz pisać to co piszesz bo możliwe że siedział byś u '' PANA"" na polu boso rąbał brukiew. Dzięki tej rewolcie Polska mogła odzyskać wolność i wrócić na mapę świata. A dziś mówi się że wolność trwa dopiero 25 lat.

 • gomelsky66

  Oceniono 7 razy 1

  Brzeziński określił Putina że to mały człowiek i bynajmniej nie miał na myśli jego niskiego wzrostu.Putin to przecież najdoskonalszy homo sovieticus.Co się dziwić Putinowi,który płacze za CCCP? Nawet w Brześciu na Białorusi w starej polskiej kiedyś części miasta jest ulica" 17 września ".Putin będzie grał na emocjach Polaków.Raz proponując powrót Lwowa do Macierzy a raz chwaląc rozbiór Polski w 1939 dokonany przez CCCP.

 • mitochondrium

  Oceniono 1 raz 1

  Jednego nie rozumiem, nie jestem historykiem, o ile ktos zna lepiej fakty prosze o „oswiecenie“ mnie.
  Moj stan wiadomosci jest taki, ze Zaolzie bylo zamieszkane w wiekszosci przez Polakow. Po zakonczeniu I wojny na tym terenie zaczely sie formowac polskie wladze i administracja. We wrzesniu 1919 wojska czeskie wkroczyly I zajely tereny az do Wisly korzystajac z tego iz polskie wojsko bylo zajete na wschodzie. Polacy odparli Czechow dopiero gdzies pod Skoczowem. Liga Narodow planowala miedzynarodowa konferencje w sprawie status u Zaolzia. W 1938 Polska, korzystajac z fatalnej sytuacji Czechoslowacji odebrala spowrotem Zaolzie. Pewnie nie bylo to eleganckie, ze w takim momencie, ale czy nie usprawiedliwione historycznie?
  O ile to wszystko bzdury to prosze o sprostowanie.

 • kozenak

  Oceniono 2 razy 2

  Gigantyczne straty ZSRR w II wojnie św. po części wina radzieckiego dowództwa i samego Stalina - nie liczenie się z życiem żołnierzy, brak ewakuacji Leningradu itd.

 • souer

  Oceniono 2 razy 0

  Kogo szokuje? Jasne, ze nie bylo, bo polityka nie jest czyms, co mozna rozwazac w kategorii dobra lub zla! Liczy sie interes i im bardziej polityk wyrachowany, tym lepszy. W Polsce przekonanie o tym, ze polityka zagraniczna istnieje po to, zeby realizowac swoj interes calkiem zniknelo? to tlumaczy dlaczego realizujemy wciaz obcy!

 • siekieraaxe

  Oceniono 7 razy -3

  Poniewaz moja rodzin ZApłaciła za ten pakt czTerema trupami
  ŻĄDAM od rzadu RP
  zapewninia mi bezpieczeństwa
  przez ,
  pozyskanie dla Polski
  BRONI JĄDROWEJ.

 • ktos2014

  Oceniono 3 razy -1

  Zdecydowanie w głowie cosik rośnie niezdrowego. Przypomina coraz bardziej Hitlera

 • brave48

  Oceniono 3 razy 1

  za chwilę się okaże że 'Katyń' to było takie przyjacielskie oczyszczanie pokolenia ...

 • dddupa

  Oceniono 5 razy 3

  Ruskie też się "doczekali odpowiedzi", 20 milionów psu-bratów poszło do piachu.... na ten temat Władymir Władymirowicz już nie raczy ironizować

 • aagaj

  Oceniono 5 razy 3

  500 lat historii Rosji to jeden wielki udział w aneksji różnych terytoriów, ale ten z 1939r . jest po prostu okropny, a potem miliony ludzi do piachu. "wielkiemu' JS duże podziękowania

 • toberson

  Oceniono 6 razy 0

  Polska potrzebuje Broni Atomowej poto zeby zachamowac agresje Rosji!!Wtenczas Putin bedzie szanowac Polske na poziomie partnerskim!!

 • kocurimysza

  Oceniono 4 razy 2

  Pzed RUSKIEM chron nas bo przed wrogiem obronimy sie sami !

 • costamholik

  Oceniono 5 razy 1

  "Agencja TASS opisuje też, że zdaniem Putina w podpisanym przez ZSRR pakcie o nieagresji z III Rzeszą nie było nic złego, bo kraj potrzebował wtedy czasu na modernizację swoich sił zbrojnych."
  Robili to w ten sposób, że przez lata wysyłali broń, stal i jako jedyni dozbrajali Niemcy. Argument nie tylko głupawy ale przede wszystkim kłamliwy. Gdyby nie ruscy, to Niemcy nie rozpoczęły by II WŚ jeszcze przez lata, bo nie mieli by czym walczyć:
  www.patriotycznepodlasie.pl/artykuly/to-zwiazek-radziecki-doprowadzil-do-wybuchu-ii-wojny-swiatowej
  www.radiomaryja.pl/polecamy/dr-kucharski-rosja-wspolwinna-rozpetania-ii-wojny-swiatowej/

 • marten

  Oceniono 5 razy -1

  Niestety Zaolzie mamy na sumieniu prze kretyńską politykę ówczesnego rządu, a w szczególności ministra Józefa Becka, który (skąd my to znamy) wyznając politykę wymachiwania szabelką skorzystał z okazji aby przytrzeć nosa Anglii i Francji za nie zaproszenie Polski na konferencję w Monachium i zażądał Zaolzia. Taka ówczesna wersja "teraz k..wa my". Tow. Putin może więc usprawiedliwiać pakt R-M jako konieczność historyczną i wskazywać Polskę jako rozbiorcę Czechosłowacji na spółkę z Hitlerem.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 5 razy 3

  Pójcie ręka w rękę z Hitlerem, który akurat podpalił Europę, to naturale. Tylko trzeba mieć do tego we krwi mityczną "rosyjską duszę" zbudowaną na poalkoholowych zwidach i ich werbalizacji.

 • louisciffer

  Oceniono 7 razy -1

  Logika jak u znanego polityka zwanego Kartoflem lub półKartoflem

 • louisciffer

  Oceniono 6 razy 2

  Yebana hybryda Czukczy i Kałmuczki.

 • elrobertos

  Oceniono 7 razy 3

  Polityka radziecka z okresu sprzed 41 jest odpowiedzialna za rozpętanie II wojny, w takim samym stopniu jak niemiecka. Rosja sowiecka do 41 była traktowana jako jedno z państw osi. Natomiast za hekatombę na ziemiach sowieckich, w dużej mierze odpowiada Stalin i jego polityka wobec Niemiec do czasu najazdu niemieckiego na CCCP. To co mówi obecnie Putin, to mowa do swojego narodu, który złapał się na opowieści o tym jakim to mocarstwem Rosja była i teraz zaczyna być. Zachód sobie kompletnie z tym ruskim nie radzi.

 • patriotaa

  Oceniono 5 razy 3

  towarzyszu putin to normalka że ruskich zginęło 25 milionów Jeśli przed atakiem daje się wypić pół litra wódy na głowę to taki pijany nie patrzy co robi i gdzie lezie tylko leci na grad kul i wrzeszczy jak idiota HURA. Gdyby szli do ataku trzeźwi nie było by takich strat w ludziach.Ale kogo z władz rosyjskich obchodzi zwykły człowiek? Milion mnie czy dwa miliony to dla was żaden problem, macie mniej gęb do wykarmienia. Po wojnie drygie 25 milionów stalin wymordował i ti sukinsynie nic nie mówisz? Teraz na ukrainie giną twoi ludzie i też cisza bo co znaczy dla ciebie człowiek to mięso armatnie.

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy 2

  Ma chlop racje. Takie sa prawa polityki zagranicznej. Zreszta w tych sztuczkach to zwlaszcza Angole sie specjalizowali: w zaleznosci od warunkow dobierac sobie sprzymierzencow i wrogow.

 • rzewuski1

  Oceniono 6 razy 4

  Litwa, Estonia i Łotwa nie brały udziału w rozbiorze Czechosłowacji. Rumunia również a pakt tez ich dotyczył.
  Putin , pała z historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX