"Zatrudnię 10 osób do śledzenia radiowozów." Zbigniew Stonoga szykuje nową akcję

28.10.2014 12:52
Ogłoszenie Zbigniewa Stonogi

Ogłoszenie Zbigniewa Stonogi (Fot. Facebook via Zbigniew Stonoga)

Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko policji i urzędowi skarbowemu biznesmen zaczyna nową akcję. Chce zatrudnić 10 osób do całodobowej obserwacji działań policji. Płaci całkiem nieźle.
Na profilu facebookowym Zbigniewa Stonogi pojawiło się następujące ogłoszenie: "DAM PRACĘ. Pilnie zatrudnię 10 osób na umowę zlecenie. Warunki: Musisz posiadać samochód, kamerę oraz zaświadczenie o niekaralności. Zakres Pracy: W ramach umowy zlecenia w systemie całodobowym (12/24) będzie należało jeździć za radiowozami Komisariatu Policji Warszawa Białołęka i utrwalać przebieg służby policjantów z tego komisariatu w sposób niezakłócający ich pracy. Uzyskane nagrania video przekazywać zleceniodawcy. Wynagrodzenie netto 2.500 zł. (netto oznacza netto po wszelkich kosztach)".

Pod postem Stonoga precyzuje, że zatrudnionym zwróci też koszty paliwa. Z komentarzy wynika, że zainteresowanie jest duże.

Policja: Trudno to komentować

Mł. asp. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI powiedziała w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że wie o sprawie i widziała wpis. - Trudno nam tę sprawę w tej chwili komentować - to jest osoba prywatna, a każdy ma prawo zamieszczać w internecie różne informacje - stwierdziła. A co, jeśli dojdzie do takich obserwacji? - Jeżeli nie ma naruszenia prawa, to my też nie podejmujemy interwencji. Ale jeśli zostaną naruszone jakieś przepisy, będziemy wyciągać konsekwencje - zapewniła.

Mimo kilku prób kontaktu na razie nie udało nam się uzyskać komentarza od biznesmena.

"Wypie... nas urząd skarbowy"

Zbigniew Stonoga jest znany ze swoich akcji przeciwko urzędowi skarbowemu oraz policji. Biznesmen z Zamościa w 2012 roku zawiesił na swoich salonach samochodowych w Zamościu i Warszawie banery, na których widniał napis: "Wypierydolił [sic] nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zasrana Polsko" i podobne - z przekleństwem napisanym z błędem, żeby uniknąć oskarżenia o wulgarność. Stonodze chodziło o sprawę zatrzymania przez Urząd Skarbowy zwrotu podatku VAT za zakup firmy. Wypłata miała zostać zawieszona w ostatniej chwili. Do dziś Stonoga jeździ samochodem z wielkim napisem "Pierydolę Fiskusa i złodziei z Wiejskiej". Autorem pomysłu na banery miał być ponoć Piotr Tymochowicz, znany specjalista ds. wizerunku, który współpracował między innymi z Andrzejem Lepperem.

Starcie słowne z policjantem

Ostatnio do sieci trafił nagrany przez biznesmena filmik, na którym wyzywa on policjanta, który niezgodnie z przepisami wjechał na prywatny teren jego salonu samochodowego, żeby skontrolować kierowcę. Jak twierdzi Stonoga, na początku zwracał się do funkcjonariusza kulturalnie, jednak kiedy ten odpowiedział mu niegrzecznie, zaczął na niego krzyczeć. Na filmiku widzimy tylko część, w której policjant i biznesmen naskakują na siebie. Stonoga nazywa policjanta chamem i zapowiada, że funkcjonariusz "zaraz będzie najbardziej znanym policjantem w Polsce". Nie reaguje na prośbę wylegitymowania się, a policjant odmawia podania mu swojego imienia i nazwiska. Następnie Stonoga w wulgarnych słowach każe policjantowi opuścić prywatną posesję i stwierdza, że policji brakuje kultury.Zbigniew Stonoga następnie opublikował filmik, w którym wyjaśnia swoje postępowanie. Mówi w nim, że od lat pomaga osobom pokrzywdzonym przez polskie prawo i instytucje publiczne, ponieważ sam niesłusznie przebywał przez 3,5 roku w więzieniu, a jego matka "została zamordowana".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (325)
Zaloguj się
 • vvoytaz

  Oceniono 1886 razy 1612

  3.5 roku niesłusznie spędzone w więzieniu, spowodowana tym śmierć matki p. Zbigniewa - nie dziwię się że człowiek jest maksymalnie wkurzony na ten kraj.
  Urzędnicza mafia ma wreszcie godnego przeciwnika.
  Trzymam Kciuki p. Stonoga ! :)

 • siwywaldi

  Oceniono 692 razy 586

  Z jednej strony kontrowersyjne, ale z drugiej może i by się przydało. Zwłaszcza panom z drogówki. Bo np.: JAKIE to trzeba wykonywać skomplikowane i czasochłonne "czynności", żeby na PONAD dwie godziny zamknąć całkowicie w godzinach szczytu Trasę Ł (wczoraj) w celu opisania wypadku z jedną ranną, zresztą natychmiast zabraną do szpitala osobą?

  Albo w celu "wyjaśnienia" gdzie tak na prawdę jest ta drogówka, skoro na wezwanie do ulicznej stłuczki czeka się minimum godzinę, a widok policjanta kierującego ruchem na zakorkowanym, czy pozbawionym w skutek awarii swiateł skrzyżowaniu w Warszawie, jest zjawiskiem RZADSZYM niż Yeti?

 • medalik111

  Oceniono 516 razy 444

  Być może to jest sposób na bezkarność władzy.
  Może najwyższy czas na oddolne zorganizowanie się ludzi bez podziału na my, wy, oni.
  Dopóki społeczeństwo jest podzielone, to władza czuje się bezkarna.

 • ireneusz50a

  Oceniono 492 razy 400

  inicjatywa godna naśladowania. ktoś tych łobuzów musi wziąć za mordę.

 • vidi12

  Oceniono 411 razy 311

  Kiedyś wydawało mi się, że grozi mi niebezpieczeństwo w czasie spaceru po godzinie 24:00 ulicą Stalową na warszawskiej Pradze... Później zrozumiałem, że jedyne prawdziwe niebezpieczeństwo zagraża mi ze strony państwa polskiego i jego przedstawicieli... Prawdziwym, realnym, pozbawionym jakichkolwiek skrupułów i niebezpiecznym wrogiem jest - państwo polskie !!! Ci - którzy w to nie wierzą - kiedyś się przekonają !!!

 • bronek77

  Oceniono 351 razy 283

  Policjant przed poproszeniem o dowód powinien się przedstawić i podać powód interwencji.
  Stonoga miał prawo myśleć, że to nie policjant, ewentualnie, że policjant występuje prywatnie, a nie jako funkcjonariusz, bo zachowywał się, jakby nie była to interwencja, a prywatna rozmowa. W związku z tym facet miał prawo mówić do niego tak, jak mówił. Dał mu szansę przedstawienia się jako policjant, człowiek w mundurze tego nie zrobił, więc zebrał słuszny op..dol.

 • markO

  Oceniono 291 razy 221

  koleś jest dobry. robi to o czym ja tylko marzę! tępi gnidy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje