Wróbel: Kopacz to straszna baba. Ustawiła już Tuska i Sikorskiego. Został Grabarczyk

- Ewa Kopacz w kilka tygodni ustawiła Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Zostaje już tylko Cezary Grabarczyk do publicznego przeciągnięcia pod kilem - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel. - To mocny sygnał, że władza będzie wyraźnie dzierżona. I tego sygnału nikt nie powinien bagatelizować - przyznał Rafał Grupiński, szef sejmowego klubu PO.
- Ewa Kopacz w kilka tygodni ustawiła Donalda Tuska, mówiąc do niego w Sejmie "ja tu rządzę". Niedługo potem ustawiła marszałka Sejmu, mówiąc, że nie będzie tolerować jego zachowań i przekonała go, by padł na kolana i bił się w piersi. Zostaje już tylko Cezary Grabarczyk do publicznego przeciągnięcia pod kilem - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

O czym mówił Wróbel? Podczas expose Kopacz powiedziała z mównicy: "Mam dziś dla Ciebie, Donaldzie, wiadomość: to ja stoję na czele nowego rządu". Zostało to odebrane jako mocny sygnał niezależności nowej premier. Niedawno Kopacz musiała natomiast interweniować w sprawie Radosława Sikorskiego. Marszałek demonstracyjnie wyszedł z konferencji prasowej nie odpowiadając na pytania odnośnie do kontrowersyjnego wywiadu Sikorskiego dla portalu Politico. Po reprymendzie od premier , Sikorski zdecydował się przeprosić dziennikarzy.

"Kopacz straszna baba"

Gościem Poranka Radia TOK FM był Rafał Grupiński, szef klubu PO. - Spodziewał się pan, że to taka straszna baba? - pytał prowadzący.

- W życiu bym tak nie powiedział o pani premier - obruszył się Grupiński. - Ewa Kopacz postępuje tak, jak powinna w początkach pełnienia swojej funkcji, pokazując prostą zasadę, że premier jest tylko jeden - wyjaśnił poseł. - To mocny sygnał, że władza będzie wyraźnie dzierżona przez nową przewodniczącą. I tego sygnału nikt nie powinien bagatelizować - stwierdził.

Wróbel zastanawiał się, czy w polskiej polityce każdy musi wchodzić w "autorytarne buty". Grupiński żachnął się, że sposób sprawowania władzy przez Kopacz nie jest autorytarny. Zaznaczył, że już sam sposób sformowania rządu wskazuje na potrzebę "zgodnej koegzystencji" i "dążenia do mądrych kompromisów".

Więcej o:
Komentarze (23)
Wróbel: Kopacz to straszna baba. Ustawiła już Tuska i Sikorskiego. Został Grabarczyk
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 2 razy 2

  Nawet jesli to zart, to na dziennikarza, tym bardziej dyrektora liceum jest zagrywka nie na miejscu.

 • lehoo

  Oceniono 3 razy 3

  Co by nie było, Wróbel zachował się jak cham.

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 8

  Osobiscie, mam nadzieje, ze pani premier wreszcie "potanczy" z tymi, ktorzy od prawie pieciu lat co miesiac "tancza na trumnach smolenskich" pod PP, rozbijajac cala Polske tymi orgiami.

  Wtedy dopiero bedzie mozna powiedziec, ze Polska ma lidera z prawdziwego zdarzenia i z pondusem.

  A jak na dodatek zdobecie sie jeszcze na "taniec" Z Kosciolem", KRUSEM, gornikami, innymi uprzywilejowanymi i zwiazkami, to gwarantuje Jej wygrane wybory.
  Nie tylko te ktore nadchodza, ale i wiele nastepnych.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy -4

  - Ewa Kopacz w kilka tygodni ustawiła Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Zostaje już tylko Cezary Grabarczyk do publicznego przeciągnięcia pod kilem -
  ==============================================================
  A reszta poza zainteresowanie.? Opozycji nie będzie "przeciągać pod kilem"?

 • mimrat1

  Oceniono 14 razy 6

  Czasami, mam wrażenie, że TEN Wróbel, to Marzenka Wróbel w swojej "kwiecistej" mowie..!

 • 11111

  Oceniono 14 razy -10

  Wróbel: Kopacz to straszna baba. Ustawiła już Tuska i Sikorskiego. Został Grabarczyk
  Też go nie będzie.
  Kopacz zdelegalizuje związki zawodowe,wprowadzi siedmiodniowy tydzień pracy i 24 godzinny dzień pracy ,zlikwiduje urlopy wypoczynkowe i okolicznościowe,podniesie wiek emerytalny do 100 lat,zdegraduje obecne umowy o pracę do poziomu umów śmieciowych przez zmianę przepisów w kodeksie pracy, spersonalizuje dług publiczny ,podniesie podatki ,zlikwiduje konta bankowe wszystkich Polaków przelewając ich zawartość na konto NFZ.

 • johniii

  Oceniono 10 razy -6

  Glapinski jak zwykle eminencja na tylnym fotelu

 • wlodek.ca

  Oceniono 15 razy 7

  narzekamy na młodzież, że używaja knajackiego języka, ale jak im tu robic wymówki skoro nauczyciel i pono dyrektor szkoły zachowuje się jak zwykle chamisko?
  Grupiński jest spokojny i grzeczny człowiek, bo ciut bardziej nerwowy odpaliłby Wróblowi solidnie w stylu Brudzińskiego, albo Hofmana i wtedy byłoby po równo.

 • johniii

  Oceniono 9 razy -7

  Uczciwe wybory:
  uczciwe-wybory.pl/uczciwe-wybory-spot-1/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX