Niemiecki wywiad: Państwo Islamskie może posiadać rakiety zdolne zestrzelić samolot pasażerski

Niemiecki wywiad ostrzega w najnowszym raporcie, że Państwo Islamskie może być w posiadaniu broni przeciwlotniczej, która umożliwiłaby zestrzelenie samolotu pasażerskiego.
Jak podaje agencja AFP, członkowie niemieckiego wywiadu stwierdzili, że dżihadyści z Państwa Islamskiego na północy Iraku są w posiadaniu broni przeciwlotniczej, za pomocą której mogliby zestrzelić samolot pasażerski. Taką informację podała niemiecka gazeta Bild am Sonntag.

Niemiecki rząd miał się o tym dowiedzieć z tajnego raportu, który został przedstawiony w zeszłym tygodniu. Służby wywiadowcze miały się dowiedzieć, że Państwo Islamskie posiada przenośne wyrzutnie rakiet, które przejęło od syryjskiej armii. Niektóre mogą pochodzić z lat 70, inne są nowsze i bardziej zaawansowane.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (15)
Niemiecki wywiad: Państwo Islamskie może posiadać rakiety zdolne zestrzelić samolot pasażerski
Zaloguj się
 • babilon63

  Oceniono 2 razy 0

  Wiadomo, że te rokiety otrzymali od Putina bo to typ rosyjski którego używają terroryści w Doniecku.

 • diabelski.izraelita

  Oceniono 6 razy 4

  przecież ma myśliwce... to po co im specjalne rakiety ziemia powietrze, myśliwcem też może zestrzelić samolot

 • dorotka247

  Oceniono 34 razy 20

  Winić za to może zachód sam siebie. 15 lat wstecz życie tam kwitło, handel rozwijał, gro państw było laickich, Polacy robili interesy, zarabiali, a po wprowadzeniu amerykańskiego stylu demokracji, ruina, zgliszcza, śmierć czycha za każdym rogiem, wszyscy mają broń i używają zgodnie ze wskazówkami użycia. Made mainly in US, France, Great Britain, China & Russia.Dziękujemy wam mądrzy przwywódcy narodu amerykańskiego. Szlag.....

 • aghrra

  Oceniono 16 razy 12

  A co w tym dziwnego ? Dysponują tym co było w libijskich i syryjskich arsenałach oraz amerykańską dostarczoną przez CIA do walki z Asadem i ciężką bronią z dostaw USA dla Iraku w tym czołgami Abrams porzuconymi przez uciekających irackich żołnierzy

 • wmc-33

  Oceniono 14 razy 8

  Jeśli mają czym, to zestrzelą pierwszy samolot, jaki się napatoczy, nie zwlekając ani chwili. Tego akurat możemy być pewni.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 34 razy 20

  Państwo Islamskie prawdopodobnie posiada broń chemiczną pozostawiona na pastwę losu po zajęciu Iraku przez jankesów. Zrównać z ziemią ten cały kalifat muslimów.

 • realistas

  Oceniono 18 razy -2

  Pewnie produkcji USA. Mogliby ich użyć na samoloty amerykańskie.

 • klaun.szyderca

  Oceniono 71 razy 67

  No i co z tego? Bo mnie się kojarzy że kilka miesięcy temu nad Ukrainą został zestrzelony samolot pasażerski, należący do zupełnie neutralnego kraju, zginęło kilkaset osób i... nic, kompletnie nic. Cisza, jakby on sobie tak po prostu spadł.

  Pomyśleć że kiedyś wojny wybuchały ze znacznie bardziej błahych powodów. Dzisiaj kilkaset osób to "akceptowalne straty", więc i tymi rakietami ISIS nie ma co się przejmować.

 • damian1988

  Oceniono 8 razy 2

  Znając życie ludzie nie zmądrzeli i nie zmądrzeją. Zapewne broń która zostanie użyta do mordu będzie produkcji rosyjskiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX