Ostachowicz na lodzie? "Takie jest życie...". Spotkanie z Putinem? "Pierwszym odbiorcą informacji był Lech Kaczyński" [10 CYTATÓW]

Jak wyglądało spotkanie z Putinem? Kto o nim wiedział? Co dalej z Sikorskim? Jaki los spotka Igora Ostachowicza? O tym wszystkim mówił w "Poranku Radia TOK FM" były premier Donald Tusk. Oto najlepsze cytaty z jego rozmowy z Jackiem Żakowskim.
O rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy

"Na żadnym ze spotkań z prezydentem Putinem żadna tego typu propozycja nie padła ".

O wywiadzie Sikorskiego dla Politico

"Cała ta historia pokazuje, że pamięć ludzka bywa omylna".

O konsekwencjach wystąpień b. szefa MSZ

"Sikorski, mówiąc, że pamięć go zawiodła, sprawę właściwie zamknął".

O odpowiedzialności za słowo

"W polityce, a szczególnie w dyplomacji, pierwszą zasadą jest jak najwięcej wiedzieć i jak najmniej mówić. Nigdy odwrotnie".

O rozmowach o Ukrainie w 2008 r.

"W każdej rozmowie pojawia się wątek geopolityczny, ale akurat w tym czasie, w 2008 r., Ukraina nie była głównym obiektem zainteresowania i z całą pewnością nie była tematem rozmów polsko-rosyjskich".

O tym, kto wiedział o rozmowach z Putinem

"Żeby uspokoić opozycję: wszystkie spotkania tej rangi są odnotowywane, i to bardzo szczegółowo, na tzw. rozdzielniku. Pierwszym odbiorcą tych informacji i notatek jest także prezydent, w tym przypadku Lech Kaczyński".

O wiarygodności Sikorskiego

"Nie mam powodu, aby kwestionować ostateczne wyjaśnienie Sikorskiego. Ono może jest mało atrakcyjne dziennikarsko, ale jest prawdziwe".

O zaangażowaniu w polską politykę

" Jestem trochę zaskoczony domaganiem się, żebym raz na jakiś czas wracał na scenę. Szczególnie jak słyszę liderów opozycji. Miałem wrażenie, że komu jak komu, ale im sprawia przyjemność fakt, że nie jestem premierem".

O (nie)byciu posłem

"Nie jestem zawodowym posłem. Złożyłem pismo informujące, że składam mandat poselski. Dlatego chciałbym podziękować moim dość licznym i wiernym wyborcom".

O tym, że Igor Ostachowicz teraz został na lodzie

"Takie jest życie..." .

Więcej o:
Komentarze (12)
Ostachowicz na lodzie? "Takie jest życie...". Spotkanie z Putinem? "Pierwszym odbiorcą informacji był Lech Kaczyński" [10 CYTATÓW]
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  oj ryzy picerze, zacznij ty szukac jakiejs POsadki dla ostachowicza, bo jak on zacznie sypac, to sie szybko POzegnasz z brukselka, i wrocisz do kochanego kraju, prosto do celi z kudlatym ...

 • piotr110660

  0

  brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 • d-dedimery

  Oceniono 6 razy 6

  D.Tusk, doprowadził do permanentnej biegunki u Kaczyńskiego... Dobrze, że Hofman ma nocnik...i to złoty !

 • alex1w

  Oceniono 8 razy 2

  Sikorski jest cięty na Putina i ma w 100% rację. Bo to kanalia która przesuwa granice w europie i łamie traktaty pod którymi się podpisał, łamiąc tym samym prawo międzynarodowe.
  I choć może Putin tego głośno nie powiedział to nie tylko pomyślał ale nawet zaczął sam realizować zaraz po Igrzyskach w Soczi.
  Po za tym Kaczyńskiego bardzo boli odejście, awans Donalda Tuska. Bo kogo teraz ma opluwać? Kobiety nie wypada.
  I tak to oto Prezes został sierotą.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 6

  W polityce, a szczególnie w dyplomacji, pierwszą zasadą jest jak najwięcej wiedzieć i jak najmniej mówić... i tu się właśnie Sikorski nie popisał!
  a jeżeli istnieje ten tzw rozdzielnik, Kaczyński był o wszystkim powiadomiony i to rzeczywiście tyle na ten temat....

 • unamatita

  Oceniono 21 razy -13

  "Cała ta historia pokazuje, że pamięć ludzka bywa omylna". - z jakiego więc powodu Sikorski zaczął konfabulować? Ma problemy z psychiką? Jeśli tak, to czy ktoś taki może być drugą osobą w państwie?
  "Pierwszym odbiorcą tych informacji i notatek jest także prezydent, w tym przypadku Lech Kaczyński". - pod warunkiem,że strach pozwolił ci na to, aby treść spotkania zapisać w notatce!
  Na POhybel!
  u.

 • jurek4491

  Oceniono 23 razy 15

  Ale Tusk załatwił PiSiorów na cacy, o wszystkich spotkaniach był informowany prezydent, widocznie nie złożył meldunku Prezesowi i dlatego taki jazgot a może mu złożył tylko Prezes rżnie głupa " wiem ale nie powiem ".

 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy -10

  O wiarygodności Sikorskiego: "Nie mam powodu, aby kwestionować ostateczne wyjaśnienie Sikorskiego. Ono może jest mało atrakcyjne dziennikarsko, ale jest prawdziwe".
  ================================================================
  "Ono jest mało atrakcyjne dziennikarsko..." ale za to bardzo atrakcyjne psychiatrycznie, bo relacjopnowanie wyimaginowanych "zdarzeń", to klasyczny objaw schizofrenii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX