Przez dwa lata udawał, że jest w śpiączce, żeby uniknąć sądu. Namierzyli go po karcie z Tesco

23.10.2014 08:04
Alan Knight, który oszukał sąsiadkę i udawał, że jest sparaliżowany

Alan Knight, który oszukał sąsiadkę i udawał, że jest sparaliżowany (AP Photo/South Wales Police)

Oszukał swoją sąsiadkę na 40 tys. funtów. Żeby uniknąć zadośćuczynienia, przez dwa lata udawał, że jest sparaliżowany i że jest w śpiączce. W międzyczasie jeździł na zakupy i na wakacje z rodziną.
Alan Knight, 47-latek ze Swansea, na przestrzeni trzech lat wyłudził od swojej emerytowanej sąsiadki ponad 40 tys. funtów z jej życiowych oszczędności. Pieniądze te przeznaczał na podróże, kupił też przyczepę kempingową - pisze The Guardian. Kiedy został rozpracowany przez policję, zamiast stawić się w sądzie, jeździł do szpitali, gdzie udawał, że jest sparaliżowany od szyi w dół.Udawał paraliż, ale w szpitalu się ruszał

Jego żona, która uczestniczyła w oszustwie, twierdziła, że Knight upadł, zamykając drzwi do garażu, a uraz, którego doznał, wywołał u niego napady i spowodował stan śpiączki. Małżeństwu udało się oszukać lekarza pierwszego kontaktu, ale personel szpitala, do którego się zgłaszali, był już bardziej spostrzegawczy. Zastanowiło ich przede wszystkim to, że rzekomo sparaliżowany mężczyzna rusza kończynami - je, wyciera sobie twarz, a nawet pisze.Namierzony po karcie Tesco

Policji udało się zdobyć dowody na oszustwo Knighta, który jest ojcem trójki dzieci, dzięki kamerom przemysłowym. Zauważono go, kiedy przejeżdżał autostradą i kiedy robił zakupy w Tesco. Policja namierzyła go między innymi dzięki karcie lojalnościowej sklepu, używanej przez całą rodzinę.

Kiedy sąd zapowiedział, że przeprowadzi rozprawę niezależnie od tego, czy Knight stawi się na nią, czy nie, mężczyzna przyjechał na nią - na wózku inwalidzkim i w kołnierzu ortopedycznym. Przyznał się do stawianych zarzutów i najprawdopodobniej trafi do więzienia, co ma zniechęcić innych do tego typu oszustw.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Zobacz także
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • crxiak

  Oceniono 860 razy 834

  Piękna sprawa, morda ujawniona, nazwisko ujawnione, a u nas, nie wolno bo to godzi w dobre imię przestępcy...

 • malgojb

  Oceniono 268 razy 248

  Jak to? To tam można dobrać się do tyłka wyłudzacza, a u nas nic się nie da? W cywilizacji można jednak rozpocząć proces i nie przejąć się, że delikwent lub jego prawnik nie zdołali się zjawić? Niesamowite, myślałam, że niemoc prawa wynika ze standardów cywilizacji, prawa do obrony i możliwości przysłuchiwania się świadków i takich tam innych bełkotków prawników, a tu taki szok.

 • dziadekjam

  Oceniono 194 razy 188

  Przez dwa lata udawał, że jest w śpiączce, żeby uniknąć sądu. Namierzyli go po karcie z Tesco
  ==================================================================
  To wszystko przez to, że nie mają lekarzy-orzeczników ZUS.

 • marianzl

  Oceniono 165 razy 159

  W NFZ by to nie przeszło. NFZ by przeprowadził próbę biologiczną czy naprawdę jest chory - jak przeżyje to oszukuje, jak umrze - to był chory.

 • jvm410h

  Oceniono 113 razy 109

  "Zastanowiło ich przede wszystkim to, że rzekomo sparaliżowany mężczyzna rusza kończynami - je, wyciera sobie twarz, a nawet pisze."
  Rzeczywiście podejrzane. Ciekawe jak prędko się zorientowali, że może nie być sparaliżowany.

 • princealbert

  Oceniono 109 razy 93

  tak to jest jak sie uzywa kart lojalnosciowych. Inwigilacja na calego.

 • stach_79

  Oceniono 82 razy 80

  Byl taki koles w serialu Little Britain - na wózku, a jak ktos nie patrzyl wstawal z niego i robil rozne durne rzeczy xD

 • stray

  Oceniono 84 razy 72

  "Policji udało się zdobyć dowody na oszustwo Knighta, który jest ojcem trójki dzieci, dzięki kamerom przemysłowym."

  Ale on tymi kamerami zrobił sobie trójkę dzieci? Kozak!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje