Przez dwa lata udawał, że jest w śpiączce, żeby uniknąć sądu. Namierzyli go po karcie z Tesco

Alan Knight, który oszukał sąsiadkę i udawał, że jest sparaliżowany

Alan Knight, który oszukał sąsiadkę i udawał, że jest sparaliżowany (AP Photo/South Wales Police)

Oszukał swoją sąsiadkę na 40 tys. funtów. Żeby uniknąć zadośćuczynienia, przez dwa lata udawał, że jest sparaliżowany i że jest w śpiączce. W międzyczasie jeździł na zakupy i na wakacje z rodziną.
Alan Knight, 47-latek ze Swansea, na przestrzeni trzech lat wyłudził od swojej emerytowanej sąsiadki ponad 40 tys. funtów z jej życiowych oszczędności. Pieniądze te przeznaczał na podróże, kupił też przyczepę kempingową - pisze The Guardian. Kiedy został rozpracowany przez policję, zamiast stawić się w sądzie, jeździł do szpitali, gdzie udawał, że jest sparaliżowany od szyi w dół.Udawał paraliż, ale w szpitalu się ruszał

Jego żona, która uczestniczyła w oszustwie, twierdziła, że Knight upadł, zamykając drzwi do garażu, a uraz, którego doznał, wywołał u niego napady i spowodował stan śpiączki. Małżeństwu udało się oszukać lekarza pierwszego kontaktu, ale personel szpitala, do którego się zgłaszali, był już bardziej spostrzegawczy. Zastanowiło ich przede wszystkim to, że rzekomo sparaliżowany mężczyzna rusza kończynami - je, wyciera sobie twarz, a nawet pisze.Namierzony po karcie Tesco

Policji udało się zdobyć dowody na oszustwo Knighta, który jest ojcem trójki dzieci, dzięki kamerom przemysłowym. Zauważono go, kiedy przejeżdżał autostradą i kiedy robił zakupy w Tesco. Policja namierzyła go między innymi dzięki karcie lojalnościowej sklepu, używanej przez całą rodzinę.

Kiedy sąd zapowiedział, że przeprowadzi rozprawę niezależnie od tego, czy Knight stawi się na nią, czy nie, mężczyzna przyjechał na nią - na wózku inwalidzkim i w kołnierzu ortopedycznym. Przyznał się do stawianych zarzutów i najprawdopodobniej trafi do więzienia, co ma zniechęcić innych do tego typu oszustw.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Zobacz także
Komentarze (110)
Przez dwa lata udawał, że jest w śpiączce, żeby uniknąć sądu. Namierzyli go po karcie z Tesco
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Rydzyk nie musi udawać przy wyłudzaniu milionów na stocznie. Jego prawo nie obowiązuje, bo jest katolikiem. Tak powiedział.

 • sensei_live

  Oceniono 2 razy 0

  Że tez te szpilki nie połamały się pod tą grubą świnią

 • koperchytla

  Oceniono 2 razy 2

  Korwin też udaje w Parlamencie Europejskim że jest w śpiączce.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  W polszy SS-mani i inni UB-ecy i kapusie potrafią udawać dwadzieścia lat dziennikarzy i polityków, żaden to rekord.

 • zbig1113

  0

  Kolejny powód by nie dać się wrobić w programy lojalnościowe...

 • alkana11

  Oceniono 1 raz -1

  Kaczyński to wyPiSz wymaluj też taki facet w "śpiączce politycznej"? Bredzi jak potłuczony, i wygląda jakby go księżyc przygniótł? Zatem jest płonna moja nadzieja ,że wreszcie dziada rozszyfrują i odstawią w kibitce tam gdzie on innych wysyłał.

 • distepfano

  Oceniono 3 razy 1

  U nas w Polsce jeden z Sopotu przez 24 lata udawał normalnego człowieka, a okazał się zwykłym, jak to sam określił - DEBILEM, czyli idiotą od pokoleń.

  Ja tu piszę , a Bąk wciąż gdzieś tam lata i lata.

 • pankasztelan

  0

  Ja mu mimo wszystko winszuje cierpliwosci. Ktory z nas by wpadl na cos takiego i konsekwentnie realizowal taki plan? Zwykle ludzie poprostu "zapadaja sie pod ziemie", znikaja i tyle. 2 lata gosciu zdjal ze swojego zyciorysu, na wlasne zycznie. Co za przypadek :)

 • elzbieta09

  0

  dowody na oszustwo Knighta, który jest ojcem trójki dzieci, dzięki kamerom przemysłowym.
  ________________
  Świetne! Po co in vitro? Wystarczą kamery przemysłowe!

  "Gratuluję" autorowi artykułu wspaniałego dziennikarstwa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje