Passent: Ks. Oko, generał armii zgorszenia, obraża ateistów. A gdyby takim językiem mówić o wierzących...

"Słowa ks. Oko stanowią kliniczny przykład obrażania ateistów" - pisze w najnowszej "Polityce" Daniel Passent. Publicysta wytyka, że gdyby takim językiem, jakim posługuje się duchowny, mówić o wierzących, byłoby wielkie oburzenie. Ale że mówi o ateistach...
Passent w najnowszym wydaniu "Polityki" pochyla się nad dwiema sprawami: listem naukowców w sprawie klerykalizacji Polski oraz wywiadem udzielonym "Naszemu Dziennikowi" przez ks. Dariusza Oko. Te dwie sprawy się łączą.

"Kościół, jak każda legalnie działająca organizacja, ma pełne prawo wyrażania swoich poglądów w rozmaitych kwestiach, zwłaszcza moralnych, oraz do podejmowania działań w celu wprowadzania w życie swych postulatów, ale w granicach obowiązującego prawa. Z tego jednak nie wynika, że owe postulaty - wszystkie i zawsze - mają być akceptowane i realizowane przez władze publiczne" - napisali intelektualiści na łamach "Gazety Wyborczej".

Daniel Passent przytacza natomiast w swoim felietonie właśnie wypowiedź jednego z duchownych - ks. Dariusza Oko, "jednego z generałów armii zgorszenia". Ten w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" stwierdził m.in., że "ludzie zniewoleni przez ateizm i seks są zdolni do strasznych rzeczy. Nieprzypadkowo największe zbrodnie w dziejach popełniali ateiści".

"Chyba jednak ksiądz doktor się myli, wielkich zbrodni dokonywano zarówno pod hasłem 'religia to opium dla mas', jak i 'Gott mit uns'" - wytyka Passent.

Obrażanie ateistów

Zdaniem publicysty "Polityki" słowa ks. Oko stanowią "kliniczny przykład obrażania ateistów, o którym piszą znakomici sygnatariusze apelu do władz RP". "Bóg im zapłać za to, że zabrali głos" - podkreśla Passent.

Co jeszcze mówił Oko? Na przykład, że "tak zwane wyzwolenie seksualne jest w istocie seksualnym zniewoleniem, w którym to nie rozum kieruje pożądaniem, ale pożądanie rozumem - jakby koń woźnicą. Dochodzi do seksualnego rozpasania, które trzeba jakoś usprawiedliwić, do którego trzeba dorobić jakąś teorię - na przykład gender. Tę teorię usiłuje się potem przemocą i podstępem w sposób totalitarny narzucić wszystkim, aby jeszcze lepiej się samemu usprawiedliwić".

"Gdyby takim tonem pisano o ludziach wierzących, 'zdegradowanych, zniszczonych przez wiarę, ofiarach totalitarnego Kościoła' niechybnie odezwałaby się armia zgorszonych i nadszedłby tysiąc listów, że lincz i że przemoc" - puentuje Passent.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (44)
Passent: Ks. Oko, generał armii zgorszenia, obraża ateistów. A gdyby takim językiem mówić o wierzących...
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 2 razy -2

  zamkinapiasku.salon24.pl/611012,antypolonizm-i-antysemityzm-wolnoc-tomku-w-swoim-domku,3 –antypolonizm Żydów w Polsce

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 3

  "Passent: Ks. Oko, generał armii zgorszenia..."
  -------------------

  I tak za łagodnie, ale brawo p. Passent - nazywać szowinistyczne i cwane tałatajstwo po imieniu.

 • faustxyz

  Oceniono 18 razy 16

  "Kościół, jak każda legalnie działająca organizacja, ma pełne prawo wyrażania swoich poglądów w rozmaitych kwestiach, zwłaszcza moralnych" sęk w tym, że jednak nie ma, bo historia tej sekty, od zarania do naszych czasów, usiana jest trupami, molestowanymi i bitymi dziećmi, kastrowaniem nieletnich, pogromami, rzeziami, intrygami, handlem dziećmi, totalną hipokryzją, złodziejstwem, oszustwami itd.
  Chłodnym okiem - jaki oni mają glejt na moralność? Problem w tym, że przez tysiączek lat wtłoczono nam do łbów, że oni są od najwyższej moralności. Na zasadzie kłamstwo 100x powtarzane... Oko to chory zbok, paranoik, obślizły osobnik, taki nie jest mnie w stanie obrazić, bo nie jest mnie w stanie obrazić człowiek upośledzony umysłowo. To, że on i Rydzyk mają jakieś śmieszne papiery kościelne, że są profesurami czy ichnimi dóktorami, mam w de. Te papiery dla mnie to odpowiednik tzw. żółtych papierów. Poza tym p. Passent ma 100% racji.

 • mel-a56

  Oceniono 4 razy 0

  oj znalazł się! hura

 • mel-a56

  Oceniono 5 razy 1

  a gdzie mój komentarz ? znowu nie podobał się? i to ma być brak cenzury? Tam była sama prawda. Ciekawi mnie to kto usuwa niewygodne komentarze?

 • leon_zarawdowiec

  Oceniono 16 razy 14

  Nieogarniona czasem i przestrzenią dziejów buta i arogancja czarnej, trzymającej władzę nad sumieniami i umysłami kamaryli świadczy tylko o jednym: są oni jak meduza - rozdrobniona z każdego skrawka odradza się nowym osobnikiem...przykład Popiełuszki - tej kropli w morzu polskich potrzeb, czy losów kleru prawosławnego czasu rewolucji roku 1917 niczego ich nie nauczył, widać potrzeba im gruntownej i tym razem radykalnej "powtórki z rozrywki". Jedyny negatyw powyższego jest taki, że meduza ma się dobrze i coraz lepiej a my, "drodzy patafianie" "zyskaliśmy" kolejnego, dla Ojców-dobrozłodziei złotodajnego "śfientula" bydlącego na ich zakrwawionych ołtarzach przepełnionych miliardami trupów kształtującej oblicze Świata ostatnich 1500 lat "Krwawej Historii Chrześcijaństwa".

 • leon_zarawdowiec

  Oceniono 26 razy 26

  Panie Passent! Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia - ta czarna sotnia wiedzie lud wprost do unicestwienia!

 • Michał Romaniuk

  Oceniono 37 razy 37

  Ksiądz Oko ma BARDZO DUŻE LUKI W WYKSZTAŁCENIU, Dużo zła dokonali ludzie którzy reprezentowali kościół. Zapomina o tzw. Krucjatach krzyżowych gdzie zginęło tysiące krzyżowców i muzułmanów. Wymordowaniu całych plemion Ameryki Południowej, stosów Świętego Oficjum palących się w całej Europie. Nigdzie w żadnej religii Bóg czy Allach nie każe mordować niewinnych i prowadzić wojen.Ludzie zawsze są ułomni i popełnili wiele przestępstw i niegodziwości w czyimś imieniu. Takim typem dla mnie jest ksiądz Oko, nietolerancyjny, miłość Boga ma na ustach, szatana w duszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX