20-latek nagrał interwencję straży w Szczecinku. Burmistrz: Będę dążył do zawieszenia strażników miejskich

- Będę dążył do zawieszenia strażników, którzy prawdopodobnie przekroczyli swoje uprawnienia - powiedział IAR burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Sprawa dotyczy rzekomego brutalnego pobicia 20-latka przez strażników miejskich. Nagranie, które udostępnił 20-latek, jest wstrząsające.
Głos w sprawie zabrał burmistrz Szczecinka. Stwierdził, że jeśli zarzuty się potwierdzą, strażnicy stracą pracę. Zaznaczył jednak, że sprawa jest jeszcze otwarta. Zdarzenie bada prokuratura.

Bo są dwie wersje - wersja straży i wersja 20-latka. Mężczyzna zarzuca strażnikom, że zmuszali go do podpisania protokołu, pobili, używali gazu pieprzowego i pałek. I - jak twierdzi 20-latek - nie wyjaśnili, dlaczego kazali mu wsiąść do radiowozu i co mu zarzucają. Strażnicy w raporcie napisali o agresywnym mężczyźnie, który sam uderzał głową w ściany radiowozu.

Jak sprawę komentuje straż miejska? - Wszyscy mężczyźni (20-latek i jego koledzy red.) są doskonale znani funkcjonariuszom i wobec nich było już wcześniej przeprowadzonych kilkadziesiąt interwencji w różnych sprawach - TVP Info Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej. - Tym razem interwencja była także zasadna, ale to nie tłumaczy zachowania strażników - stwierdził.

Wstrząsające nagranie

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie z interwencji oraz jej zapis dźwiękowy. Oba materiały zamieścił serwis Temat.net.Interwencja straży

Interwencja miała miejsce 3 października. Sprawę jako pierwszy opisał szczecinecki portal Temat.net. Według relacji pobitego, strażnicy podjechali, gdy on z kolegami siedział na ławce. "Funkcjonariusze zażądali od nas dokumentów. Koledzy mieli, ja nie, ale podałem dane zgodnie z prawdą. Nie wiedzieć czemu strażnicy zażądali, bym wsiadł do radiowozu" - czytamy w relacji 20-latka dla Temat.net.

"W czasie jazdy, niby na policję, trzykrotnie pytali mnie, czy podpiszę dokumenty. Za każdym razem odpowiadałem, że nie. Wówczas używali wobec mnie miotacza gazu. Zostałem również pobity pałką i skopany. Na policję ostatecznie nie pojechaliśmy. Radiowóz zatrzymał się przy szpitalu, gdzie mnie z niego wyrzucono. Poszedłem do domu, na drugi dzień do lekarza, by zrobić obdukcję" - powiedział.

Dziennikarz portalu Temat.net dotarł do raportu, jaki strażnicy muszą kierować do swojego komendanta. Twierdzi, że w raporcie jest mowa o agresywnym mężczyźnie, który ubliżał strażnikom, a podczas przewożenia radiowozem uderzał głową w ściany radiowozu. Został więc przewieziony do szpitala.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Czy Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana?
Więcej o:
Komentarze (567)
20-latek nagrał interwencję straży w Szczecinku. Burmistrz: Będę dążył do zawieszenia strażników miejskich
Zaloguj się
 • Zbigniew Jaworski

  0

  Można się domyślać , że spotkały się nie anioły z nie aniołami .Jednak dziwnym jest , że ciągle brak , corpus delikti , dziś kamery i kamerki są dostępne wszędzie , tylko nie tam gdzie może dojść do przekroczenia prawa i uprawnień . Wiadomo , nigdy i nikt , nie przyzna się , że jest przestępcą .Proste strażnicy powinni mieć nagranie , bo są stroną silniejszą , tak dla swojego dobra .Inaczej , jest to stara śpiewka , że to winna , jak zwykle Ewka .

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  " Każdy jeden kijek
  Dwa końce posiada. "
  Więc Straż Miejska, za coś,
  Musiała obić d....a.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  Zlikwidować tą Straż Miejską w całym kraju.

 • carol4210

  0

  Wszyscy jadą teraz na Straż Miejską moze słusznie tylko nigdzie nie słyszałem w wywiadach jak zachowywał się niewinny baranek.Mozemy straży czy policji nie lubieć ale pewne normy obowiązują Nie mogę zrozumieć pewnej rzeczy przeżyłem juz kilkdziesiąt lat i nigdy nie miałem problemów z prawem, chciał policjant (milicjant) dowód osobisty to proszę bardzo ale teraz gó...arstwo myśli ze wszystko mozna.Od tego jest policja ze ma prawo legitymować.Ale jak ktoś się stawia to powinien dostać porządną nauczkę a tak mamy coraz więcej idiotów.

 • cyklista

  Oceniono 3 razy 1

  Ja też nie lubię SM, ale dlaczego nagle wszyscy bronią dresa-recydywistę, który w dodatku wyraźnie łże.

 • ludd

  0

  Trudno tu zdecydować jak to naprawdę było. Gdyby sam walił głową i się kaleczył to słychać by było reakcję strażników typu 'koleś, co ty odpie.....sz!?' a nic takiego się nie działo. Z drugiej strony nie ma początku nagrania w którym dwudziestolatek mógł robić cokolwiek co zmusiło do użycia siły. Był już znany (zapewne nie z działalności charytatywnej) więc mógł coś nabroić. Mamy więc 2 wersje do wyboru. Nie lubisz SM - pobili niewinnego. Nie lubisz chuligaństwa - SM ukróciła cwaniaczka. Wybieraj!

 • asasello59

  Oceniono 3 razy -1

  zwolnienie dyscyplinarne tego bandyty, psychopaty i śmierdzącego tchórza (znęcanie się nad słabszym, który nie może mu oddać) to świetny krok, ale nie wolno o tym kacie zapomnieć. Nawet jemu trzeba pomóc wysyłając go na terapię, gdzie być może nauczy się, że stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej to zła droga. Ciekaw jestem niezmiernie jaki byłby wynik IQ gdyby tego dupka przebadano pod tym kątem...

 • qwww

  Oceniono 8 razy 6

  to się nazywa mieszane uczucia - srasznicy wiejscy nie powinni tak robić... ale ... dobrze, że lumpowi spuścili łomot, za mały zresztą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX